Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Mięso Pełne Kłamstw Jak Nie Dać Się Otruć Przemysłowi Mięsnemu

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Mięso Pełne Kłamstw Jak Nie Dać Się Otruć Przemysłowi Mięsnemu | Autor: Hans Ulrich Grimm

Wybierz opinię:

Bnioff

Niech was nie zwiedzie nazwisko autora tej pozycji, nie znajdziecie w niej bajek, z jakimi zwykliście je kojarzyć. Opowieść ta będzie jednak równie, a może i bardziej nawet przerażająca niż najupiorniejsze z baśni braci Grimm. Będzie to bowiem opowieść z życia wzięta i traktować będzie o tym, co dotknąć może każdego, kto sięga po mięso z niewiadomego źródła, czyli mówiąc wprost po truciznę.

 

Niestety problem ten dotyka coraz większą rzeszę konsumentów i to nie dlatego, że jakoś istotnie zmieniły się nasze preferencje żywnościowe, a dlatego przede wszystkim, że mięso stało się szalenie tanie. Winić za to można przede wszystkim supermarkety, który sprzedają mięso po tak niskich ocenach oraz oczywiście producentów, którzy umożliwiają im stosowanie takiej polityki cenowej. Mało kogo stać na refleksję, że aby produkować tanio, trzeba przymknąć oko na jakość produkcji. Łagodnie mówiąc. Wszyscy mamy oczywiście mgliste pojęcie o warunkach panujących na kurzych fermach, czy innych miejscach masowej hodowli zwierząt przeznaczonych na konsumpcję. Książka Grimma tę mgłę skutecznie rozwiewa i w sposób okrutnie metodyczny ujawnia wszelkie sekrety tego zbójeckiego i przerażającego procederu.

 

Dr Hans-Urlich Grimm to dziennikarz śledczy oraz autor światowych bestsellerów. Przez lata prowadził badania, które sprawiły, że wiele podejrzanych i zwyczajnie szkodliwych wynalazków spożywczych potentatów nie zostało wprowadzonych do masowej sprzedaży. W swojej ostatniej pracy skutecznie rozprawia się producentami mięsa i uczy przy tym, jak nie dać się otruć przemysłowi mięsnemu.
Grimm ujawnia brudne metody globalnego przemysłu zwierzęcego, które z tradycyjnym rolnictwem nie mają zbyt wiele wspólnego. Bo to nie mięso samo w sobie jest szkodliwe i nie jest zamiarem autora przerobić czytelników w wegetarian, problem leży gdzie indziej, czyli w chciwości, bezwzględności i patologii producentów wędlin i przetwórców mięsnych.
Przerażające jest też to, w jaki sposób świat nauki przykłada się do tych destrukcyjnych i niehumanitarnych działań, te sztaby lekarzy, chemików i technologów różnej maści, którzy mając świadomość tego, jak wiele zła kreują, w istocie traktują swoją pracę jak każdą inną.

 

Jak już zostało wspomniane nie jest zamiarem Autora wzbudzeni w czytelniku obrzydzenia do mięsa. Jego książka to poważna praca, opatrzona imponująca bibliografią i jak każde opracowanie naukowe dążąca do przedstawienia tematu uczciwie we wszelkich możliwych aspektach. To, że ludzki organizm potrzebuje mięsa nie jest niczym zdrożnym, tak było od wieków i nie ma powodów by wykluczać je z diety przeciętnego konsumenta. Ba, sam Grimm udowadnia, że całkowite wyeliminowanie mięsa nie jest żadnym rozwiązaniem i może wręcz prowadzić do takich schorzeń jak bóle głowy, depresja czy spowolnienie pracy żołądka. Stara się też odpowiedzieć, co tak naprawdę jest ważne dla naszego dobrego samopoczucia i odwołuje się przy tym do zjawiska symbiozy. Pojęcia, które stopniowo zostaje niestety wykluczane z naszego życia, zdominowanego przez industrialną dominację człowieka i pogoń za szybkimi rozwiązaniami we wszystkich dziedzinach.

 

„Mięso pełne kłamstw” to bez wątpienia szokująca pozycja, która zadowoli każdego, kto szuka silnych wrażeń. Ci, którzy chcieliby wyrugować ze swojej diety produkty mięsne, znajdą w niej doskonałe argumenty, ci którzy chcieliby jeść i żyć bardziej świadomie, dowiedzą się na co uważać i gdzie czaić się mogą pułapki zastawiane przez przetwórców i sprzedawców zatrutej żywności.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial