Okładka wydania

Cholernie Mocna Miłość

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Cholernie Mocna Miłość | Autor: Lutz Van Dijk

Wybierz opinię:

Lora

"Najpierw dostrzegłem jego twarz: duże, piwne oczy, delikatnie wykrojony nos i wydatne wargi.
Ścięło mnie z nóg kiedy to sobie uświadomiłem: ten przepiękny młody mężczyzna, który nie mógł być o wiele starszy ode mnie, nosił mundur i miał na głowie czapkę- był niemieckim żołnierzem!"

 

Miłość nie wybiera, a każde zakochanie stwarza historię niepowtarzalną i szczegolną dla osoby, która w te miłość się zatraciła. Jeśli oddamy swoje serce w geście miłości, nie widzimy żadnych wad, pochodzenia, narodowości ani innych cech szczególnych ukochanego. Czasem nie ważna jest nawet płeć. "Cholernie mocna miłość" Lutza van Dijka to na faktach oparta historia wojennej miłości, która przetrwała przez lata, miłości tak cholernie mocnej, że stała się jedyną i towarzyszącą aż do końca żywota. Główny bohater- Stefan- chowający się pod tym pseudonimem Teofil po wojnie postanawia wyjawić co działo się z nim, jego sercem i uczuciami względem jednego niemieckiego żołnierza z Wehrmachtu. Autor, który historię spisał na karty, wspomagając bohatera finansowo, sprawił aby ostatki życia przebiegły mu w spokoju.
Ale o czym jest historia?

 

Wszystko zaczyna się wraz z wojną- pierwsza praca Stefana, aby uniknąć wywózki na prace przymusowe, stracenie ojca zebranego do walki, starania matki, aby przejść przez wojnę wraz z dziećmi w miarę bezpiecznie. Stefan pracuje jako rozwoziciel chleba, jednak pewnego dnia zauważa ogloszenie naboru do niemieckiego teatru. Mimo że potrafi porozumiewać się jedynie łamanym językiem niemieckim, dostaje się do owej placówki, od tej pory asystując śpiewem w chórze podczas przestawień. Tym samym zdobywa przepustkę na wieczorne godziny, a wtedy spotyka osobę, która jego życie wywróci do góry nogami. Bohater zda sobie sprawę o swojej wyjątkowości, mimo że cecha go wyróżniająca jest jak najbardziej naturalna. Zda sobie sprawę że po raz pierwszy w życiu się zakochał.
Historia niezwykle przejmująca, warta poznania i uświadomienia sobie, że takich osób było więcej. Naszywano im wszystkim różowe trójkąty na pasiakach, aby zaznaczyć ich odmienność, aby pokazać, że tych osobników powinno się jak najszybciej pozbyć. Niemcy tępo zabijali osoby homoseksualne, a gdy minęły lata, ludzka mentalność uległa zmianie, kraj sktóry tak niesamowicie walczył o pozabijanie "dupojebców" -jak ujął to jeden z bohaterów kroniki, jako jednen z pierwszych, dokładnie czternasty w Europie zalegalizował śluby homoseksualne. Dodatkowo, jakby w rekompensatę, zarządzono, że owe pary mogą adoptować dzieci. Niemcy wyprzedzili Polaków, historia potrafi zaskakiwać.

 

Książka niesamowita, wzruszająca i niezwykle porywająca. Momentami wzburzająca przez brutalność narodu niemickiego, niekiedy sprawiająca, że serce rozpływa się niczym gorąca czekolada. Oceniam ją na 10 punktów z 10, ponieważ wstrząsnęła mną i sprawiła że ostatnie strony czytałam poprzez łzy. Jedna z lepszych pozycji wojennych.
"-[...] Jestem zakochany, zrozum mnie! Marzę o mężczyznach tak, jak ty marzysz o kobietach. I kocham tego żołnierza! [...]"

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial