poniedziałek, 28 październik 2013 21:53

Counseling And Vocational Guidance In Youth Work

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele Stowarzyszenia Sztukater na szkoleniu

„Counseling and Vocational Guidance In Youth Work"

 

W dniach 24 maja do 2 czerwca 2013r. Kasia i Tomek wzięli udział w szkoleniu, zorganizowanym przez "The Association for Development through Education, Information and Support – D.E.I.S." w Baia Mare w Rumunii. Do realizacji projektu zostali zaproszeni przedstawiciele ośmiu krajów europejskich: Włoch, Francji, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Nowej Zelandii oraz Polski.Głównym celem szkolenia było podniesienie jakości doradztwa zawodowego oferowanego przez pracowników młodzieżowych. Dodatkowo uczestnicy i organizatorzy spotkania zajęli się rozpoznawaniem i porównywaniem problemów młodzieży w wieku 14-25 lat w krajach europejskich, technikami i metodami doradztwa oraz formalnych i nieformalnych drogach pomocy młodym ludziom. Forma szkolenia była oparta w większej części na samodzielnym działaniu i zaangażowaniu wszystkich uczestników. Program projektu był realizowany za pomocą wykładów oraz zajęciach prowadzonych w kilkuosobowych grupach. Uczestnicy posługiwali się językiem angielskim.

 

Szkolenie pozwoliło inaczej spojrzeć na problemy współczesnej młodzieży oraz rozszerzyć wiedzę na temat sposobów pomocy nastolatkom. Dodatkowo codzienne wieczorne spotkania „Intercultural Evening" spowodowały, iż uczestnicy poznali kulturę i zwyczaje obywateli krajów europejskich. Podczas pobytu w Rumunii Kasia i Tomek zajęli się również promocją polskiej literatury oraz poprosili obcokrajowców o przeczytanie kilku zdań w naszym języku, co było dla tych ostatnich nie lada wyzwaniem...

 

Szkolenie było niezwykle inspirującym przedsięwzięciem, które pokazało wiele możliwości pracy z młodzieżową oraz pozwoliło nawiązać nowe znajomości.

 

counseling-and-vocational-guidance-in-youth-work-1

 

counseling-and-vocational-guidance-in-youth-work-2

 

counseling-and-vocational-guidance-in-youth-work-3

 

counseling-and-vocational-guidance-in-youth-work-4

Czytany 1008 razy Ostatnio zmieniany środa, 27 listopad 2013 20:01

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!