Zabawy Językowe, Które Ćwiczą Mowę

Autor: Elżbieta SzwajkowskaWitold Szwajkowski

Okładka wydania

Zabawy Językowe, Które Ćwiczą Mowę


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Nie wiem jak wy, ale ja nigdy nie miałam problemów z wymową jakichkolwiek głosek i wyrazów. Dość szybko nauczyłam się gadać, a moi rodzice nigdy nie mówili do mnie jak do małego dziecka, tylko jak do dorosłego człowieka, więc nic nie przekręcałam. Są jednak dzieci, które mają problemy z poprawnym wymawianiem niektórych wyrazów. Z pomocą przychodzą im Elżbieta i Witold Szwajkowscy, którzy przygotowali publikację Zabawy językowe, które ćwiczą mowę.

 

Jak czytamy we wprowadzeniu, zadania i ćwiczenia zaproponowane w tym tomie, mają na celu skłonienie dziecka do jak najczęstszego używania danej głoski w kontekście zadania oraz związanej z nim aktywności. Autorzy publikacji starali się, by przygotowane przez nich ćwiczenia były atrakcyjne dla dziecka, ale także by miały walory edukacyjne.

 

Zaproponowane przez autorów aktywności dla dzieci zostały umieszczone w praktycznej fabule, co zdecydowanie jest plusem publikacji. Dzięki temu dziecko łatwiej daje się zachęcić do pracy przez zabawę. Ćwiczenia wymagają od dzieci zaangażowania i twórczego działania. Na końcu publikacji znajdują się elementy do wycięcia, które przydadzą się w trakcie wykonywania poszczególnych aktywności. Dodatkowo autorzy zaproponowali przygotowanie skrzyneczki logopedycznej. Brzmi tajemniczo? Już tłumaczę o co chodzi. Do części ćwiczeń będą potrzebne nieduże przedmioty, z których korzystamy na co dzień. Znajdziecie tu listę rzeczy, jakie powinny się w takiej skrzyneczce znaleźć. Do kompletowania jej wyposażenia można zachęcić dzieci, to będzie dla nich dodatkowa zabawa.

 

Co znajdziecie w tej książeczce? Wierszyki do uzupełnienia, pytania do historyjek, zagadki, wycinanki i kolorowanki. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane pod kontrolą rodziców, żeby ci wiedzieli, jak ich pociecha radzi sobie z poszczególnymi głoskami. Dodatkowo pomoc mamy czy taty będzie niezbędna do przygotowania materiałów do niektórych zadań. Nie ma tu ćwiczeń na wymowę „r”. Autorzy tłumaczą, że wprowadzą je na późniejszym etapie edukacji, gdyż jest to spółgłoska trudna w wymowie i może sprawiać dzieciom kłopot.

 

Nie miałam pod ręką dziecka, które borykałoby się z wymową niektórych głosek. Wszystkie, jakie są w mojej rodzinie, albo już dobrze mówią, albo jeszcze nie zaczęły tego robić, więc nie miałam na kim wypróbować tej publikacji. Mogę jedynie powiedzieć, jakie są moje wrażenia po przejrzeniu książeczki.

 

Przede wszystkim na uwagę zasługuje samo wykonanie. Książeczka jest ilustrowana, przykuwa wzrok. I nawet ja, kobieta w słusznym wieku, chętnie poświęciłabym czas na te ćwiczenia. Póki co będę musiała zachować Zabawy językowe, które ćwiczą mowę dla moich latorośli. Mam nadzieję, że będą się dobrze bawiły w trakcie wykonywania ćwiczeń.

 

Do gustu przypadło mi to, że autorzy starają się zaktywizować do wykonywania poszczególnych zadań nie tylko dzieci, które uczą się jak poprawnie mówić, ale także ich rodziców. Mają oni kontrolować wykonywanie ćwiczeń i pomagać w przygotowaniach do nich. To nie jest książka, z którą zostawia się dzieci samym sobie. Myślę, że to będzie zabawa zarówno dla tych dużych, jak i dla tych małych użytkowników książeczki.

 

Jeśli macie dzieci w wieku przedszkolnym i szukacie książki, z którą wasze dzieci będą się uczyły poprawnej wymowy słów, uważam, że powinniście zobaczyć, czy ta publikacja nie byłaby do tego odpowiednia. Jest napisana prostym językiem, przejrzysta i powinna przykuć uwagę najmłodszych. W końcu nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!