Okładka wydania

Zula W Szkole Czarownic

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Natasza Socha
 • Tytuł Oryginału: Zula W Szkole Czarownic
 • Seria: Czarodziejka Zula
 • Gatunek: Powieści i Opowiadania
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 208
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x192 mm
 • ISBN: 9788310131744
 • Wydawca: Nasza Księgarnia
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Zula W Szkole Czarownic | Autor: Natasza Socha

Wybierz opinię:

Zawodowa Czytelniczka

Rudowłosą, uśmiechniętą, z głową pełną niesamowitych pomysłów dziewczynkę, która dowiedziała się, że jest czarodziejką, znamy z powieści Nataszy Sochy. Gdy po raz pierwszy czytałam Zulę i porwanie Kropka, miałam nadzieję, że wkrótce w moje ręce trafi kolejna część cyklu. Byłam przekonana, że będzie dawała tyle samo radości, co pierwsza. Nie pomyliłam się. Zula w szkole czarownic to doskonała kontynuacja opowieści o przygodach tytułowej bohaterki oraz jej zwariowanych ciotek (Meli oraz Heli) i przyjaciół (Kajtka i Maksa), także tych czworonożnych (kota Pazura i kameleona Filipa). Oprócz już doskonale znanych nam miejsc – szkoły, domu czarownic i Poziomkowej Polany – pojawią się także nowe. Akcja będzie toczyła się równolegle w dwóch wymiarach czasowych. W „zwykłym życiu” najbliżsi Zuli dołożą wszelkich starań, by uratować magiczną polanę, która pozwala na teleportację do każdego miejsca na świecie. Natomiast dziewczynka trafi do szkoły magii oraz wreszcie pozna swoją babcię – Wielką Czarownicę Lilianę. Brzmi bardzo zachęcająco, prawda?

 

Czytelnicy książek Nataszy Sochy wiedzą, jak bardzo towarzyską, otwartą na poznawanie nowych ludzi i zawieranie wspaniałych przyjaźni jest Zula. W szkole czarownic dziewczynka poradzi sobie doskonale i szybko zyska sympatię odrobinę nieśmiałej koleżanki Matyldy oraz jej wiewiórki Oli. Małe czarodziejki będą pilnie uczyły się zielarstwa, znikania oraz unoszenia się w powietrzu. Nie ominą ich jednak kłopoty wynikające z braku doświadczenia i umiejętności. Wielka Czarownica Liliana, nauczycielki, a nawet ciotki wiele razy powtarzały Zuli, że z magią należy obchodzić się ostrożnie. Niestety przestrogi czasami nie wystarczają i trzeba zacząć uczyć się na własnych błędach. Dlatego też oprócz magicznych sztuczek Zula będzie musiała opanować umiejętność wyciągania wniosków z życiowych zawirowań i niepowodzeń.

 

Powieści Nataszy Sochy należą do moich ulubionych pozycji należących do literatury dziecięcej. Przeznaczone są przede wszystkim dla dziewczynek – zarówno tych młodszych, którym jeszcze czytają rodzice lub dziadkowie, ale także dla tych starszych, które czytać już potrafią. Doskonałym pomysłem jest rozpoczęcie czytelniczej przygody od właśnie tych książeczek, które mali czytelnicy kochają za ciekawie prowadzoną narrację, wartką fabułę, niezwykłe przygody, uśmiechniętych bohaterów oraz wartości, które powieści promują – koleżeństwa, przyjaźni, rodzinnego ciepła, serdeczności i chęci niesienia bezinteresownej pomocy. Zula, podobnie jak każde dziecko, uczy się życiowych postaw i odpowiednich zachowań na zasadzie prób i błędów. Z tego też powodu jest bliska małemu czytelnikowi, który razem z bohaterką dowiaduje się, w jaki sposób wyjść obronną ręką z wielu kłopotliwych sytuacji.

 

Podobnie jak pierwsza część cyklu, Zula w szkole czarownic urzekła mnie swoją szatą graficzną oraz rysunkami. Potrafią one podnieść poziom endorfin w naszym organizmie i wprawić w dobry nastrój. Agnieszka Antoniewicz, która wykonała ilustracje do książki, stała się współautorką opowiadanej historii, ze względu na to, że wykreowała nasze wyobrażenie uśmiechniętej dziewczynki noszącej bardzo zabawną fryzurę. Każda strona powieści jest niepowtarzalna i dopieszczona pod względem graficznym. Śledząc tekst, nie możemy się oprzeć przyglądaniu się rysunkom.

 

W przygotowaniu znajduje się trzecia część czarodziejskiego cyklu – Zula i magiczne obrazy. Czekam na nią z niecierpliwością, bo przyjemność czytania powieści Nataszy Sochy jest ogromna. Książeczki dają poczucie bezpieczeństwa i roztaczają ciepłą atmosferę. O tym, że Zula w szkole czarownic jest naprawdę godna polecenia, świadczą również patronaty medialne poważanych instytucji tj. „Świerszczyk”, Qlturka.pl, „Kumpel” oraz Polskie Radio Dzieciom.

{tabs type=tabs}

Olkuszanka76

Cześć, jestem Zula. Moja babcia, Wielka Czarownica Liliana, zaprosiła mnie do prawdziwej szkoły czarownic, gdzie odbywają się niezwykłe lekcje znikania, latania oraz zielarstwa. Brzmi fantastycznie, prawda?

 

A to dopiero początek tej przygody! Moje nowe znajome, Matylda i jej wiewiórka, niespodziewanie znikną, więc już się chyba domyślacie, kto stawi czoła licznym niebezpieczeństwom w trakcie poszukiwań… A na końcu zaproszę was na najprawdziwsze Halloween z kupowymi ciasteczkami. To jak? Jesteście zainteresowani?

 

Pod moją nieobecność ciotki Hela i Mela oraz moi przyjaciele, Kajtek i Maks, będą próbowali powstrzymać burmistrza przed zniszczeniem Poziomkowej Polany. Jakich sztuczek użyją? 

 

Czarodziejka Zula to seria o zabawnej i rezolutnej dziewięciolatce, która zupełnie przypadkowo odkrywa w sobie pokłady magii. Początkowo nie do końca wie, jak tę moc mądrze wykorzystać, jednak z czasem się tego uczy. To również historia o przyjaźni, tolerancji oraz o tym, że w życiu ważne jest pomaganie innym. Ta seria spodoba się nie tylko małym dziewczynkom!

 

Zula w pierwszej części dowiedziała się, że mimo tego, iż jej mama nie dopuszcza do siebie myśli o czarach, jej dwie ciotki są czarownicami, a babcia to już w ogóle wyróżnia się w tym temacie. Dziewczynka nieco przymusowo musiała zamieszkać u krewnych, gdzie bliżej zaznajomiła się z czarami. Teraz ma wyjechać na 3 tygodnie uczyć się u Wielkiej Czarownicy Liliany, swojej babci. Tylko czy mama wyrazi na to zgodę? Dodatkowo ciotki mają nie lada problem z nowym pomysłem burmistrza. Czy uda im się wygrać tę batalię?

 

Książka wciąga młodych czytelników już od pierwszych stron. Młoda czarodziejka przygotowuje się do bardzo ważnej podróży do szkoły magii prowadzonej przez Lilianę, gdzie nie tylko w końcu pozna babcię, zdobędzie wiele cennych umiejętności, ale też zdobędzie przyjaciółkę mającą mamę będącą wielką przeciwniczką magii i starającą się na wszelkie sposoby wszystko tłumaczyć racjonalnie. Jej upór staje się przyczyną ucieczki Matyldy. Tylko Zula może wskazać, gdzie jest jej córka oraz pomóc w odnowieniu relacji między nimi. Tego, że na pewno jej się uda możemy się domyślić. Jak tego dokona musicie odkryciami. Mimo niezwykłego daru główna bohaterka jest taka jak większość dzieci: od czasu do czasu lubi zrobić komuś psikusa, jest radosna, lubi zabawę i spędzać czas z przyjaciółmi oraz rodziną.

 

Zula w szkole czarownic” to pouczająca lektura nie tylko dla dzieci. Myślę, że wielu rodziców powinno po nią sięgnąć. Obie z Nataszą mamy wspólną cechę: zachęcamy do lepszej obserwacji otoczenia, poznawania mocy roślin i korzystania z nich. Autorka robi to za pomocą swoich uroczych książek, natomiast ja do tego samego namawiam podczas wspólnych mini plenerów fotograficznych. W obu przypadkach efekt jest ten sam, bo przecież piękno otaczającego nas świata, możemy pokazać na różne sposoby.

 

Jedną z ważniejszych lekcji, jakie dzieci wyciągną z lektury to konieczność podążania za głosem serca oraz docenią znaczenie posiadania przyjaciół, którzy są nie tylko po to, aby ratować nas z tarapatów lub śmiać się, ale potrafią też ponudzić się, pomogą odkrywać i rozwijać zdolności.

 

Natasza Socha to jedna z moich ulubionych pisarek, którą zaraziłam moja córkę. Teraz i ona zaczytuje się w książkach Nataszy i tak, jak ja, czerpie z tego ogromną radość, czekając niecierpliwie na to, co nowego napisze nasza ulubiona pisarka.

 

A Zulę polecam bardzo serdecznie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial