Okładka wydania

Duchowość Na Co Dzień

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Maciej Wielobób
 • Tytuł Oryginału: Duchowość Na Co Dzień
 • Gatunek: Religia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 224
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x211 mm
 • ISBN: 9788328334281
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Duchowość Na Co Dzień | Autor: Maciej Wielobób

Wybierz opinię:

Sonrisa

Nazwisko Maciej Wieloboba jest znane w kręgach ludzi praktykujących jogę i medytację. Nie tylko dlatego, że człowiek ten ma na swoim koncie wydanie kilku książek, ale także dlatego, że jest znanym i cenionym nauczycielem, który prowadzi swoją szkołę jogi, podróżuje po całej Polsce organizując warsztaty z zakresu jogi i medytacji oraz propagując wiedzę na temat współczesnego mistycyzmu. Filozofią życiową, którą Maciej Wielobób nie tylko kieruje się w swoim życiu, ale o której także dużo mówi i której uczy wszystkich chętnych jest sufizm Otwartej Drogi. Maciej Wielobób jest człowiekiem, który właśnie tę filozofię stara się zaszczepić na polski gruncie, ucząc, w jaki sposób odnaleźć spokój i... jak żyć w zgodzie ze sobą i światem.

 

Być może to wszystko brzmi trochę baśniowo i fantastycznie. Możliwe też, że odstraszy niektórych od książki „Duchowość na co dzień”. Zdaje sobie sprawę z tego, a zapewne autor też o ty wie, że niektórym ludziom słowa duchowość czy tym bardziej mistycyzm kojarzą się z jakimiś podejrzanymi sekciarskimi praktykami. Muszę jednak od razu uspokoić, że Maciej Wielobób i cały system filozoficzny, o którym mówi, z sektą nie ma nic wspólnego. Co więcej, wartości, które głosi sufizm Otwartej Drogi są wartościami uniwersalnymi, powszechnie uznawanymi za dobre, pozytywne i pożądane.

 

Mimo to uważam, że książka Macieja Wieloboba nie jest dla wszystkich. Przede wszystkim dlatego, że pozycja ta porusza kwestię bardzo intymną i wrażliwą - sprawę duchowości. Jeśli ktoś jest stuprocentowo przekonany co do wartości wyznawanych w życiu, praktykowanej religii nie musi sięgać po te pozycję, bo... nie jest mu ona potrzebna. Chyba, że chce dowiedzieć się czegoś ciekawego o innej, swoją drogą niezwykle interesującej, filozofii. Nie jest to też książka dla tych, którzy całkowicie zamykają się na jakikolwiek inny światopogląd, dla ludzi, którzy podążają z przysłowiowymi klapkami na oczach, bezrefleksyjnie za jakąś jedną konkretną nauką czy filozofią. Nie łudzę się zresztą, że takie osoby zechcą choćby spojrzeć na tę lekturę. Wszystkim innym jednak książkę Macieja Wieloboba polecam. Lektura na pewno przyda się tym, którzy wciąż szukają swojego miejsca w świecie, swojej życiowej drogi i filozofii. Także tym, którzy czują się we współczesnym świecie, a nawet we własnym życiu niekomfortowo. Książka „duchowość na co dzień” być może nie przyniesie im gotowych rozwiązań problemów, ale pokaże metody, narzędzia, dzięki którym można odzyskać wewnętrzny spokój, radość z życia i miłość do otaczającego świata.

 

Maciej Wielobób dużo miejsca w swojej publikacji poświęca filozofii Otwartej Drogi. W zrozumiały sposób wyjaśnia, na czym ona polega, kiedy i w jaki sposób została stworzona, do jakich dawniejszych tradycji nawiązuje. Wreszcie podpowiada też, jak praktykować ten mistycyzm na co dzień, jakie ćwiczenia warto wykonać, by być na co dzień bardziej uważnym, by czerpać siłę z rozwoju duchowego. Dużo miejsca poświęcono tu praktyce mantr i uważnego oddechu. Na końcu książki umieszczono zaś omówienie czterdziestu najważniejszych zasad postępowania oraz ich wyjaśnienie i opisy tego, w jaki sposób z tymi zasadami pracować. Te zasady etyczne są chyba najbardziej charakterystycznym elementem filozofii Otwartej Drogi, ale z powodzeniem w swoje życie wprowadzić je może każdy, niezależnie od wyznawanego światopoglądu czy religii.

 

Jak już pisałam, książka Macieja Wieloboba nie jest dla wszystkich i nie każdy z pewnością zechce po nią sięgnąć. Trochę szkoda, bo po lekturze uważam, że gdyby wszyscy przeczytali tę pozycję i zaczęli stosować omówione w niej zasady, świat wokół po prostu byłby lepszy, bardziej spokojny, przyjazny. Myślę, jednak, że do lektury tej książki każdy musi dojrzeć, a sięgnięcie po tę pozycję powinno wynikać ze swego rodzaju wewnętrznej potrzeby. Niemniej polecam, bo książka Macieja Wieloboba to lektura, którą nie tylko warto poznać, ale którą dobrze jest mieć na półce, by móc w każdym momencie po nią sięgnąć.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Skomentuj - Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto