Uzdrawianie Żywnością. Tybetański Sposób Na Choroby Cywilizacyjne

Autor: Florian UberallAndrea Uberall

Okładka wydania

Uzdrawianie Żywnością. Tybetański Sposób Na Choroby Cywilizacyjne


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Jedzenie, które leczy

 

Książek o zdrowym odżywianiu na półkach w księgarni obecnie znajdziemy mnóstwo. Ich okładki rywalizują między sobą o naszą uwagę kusząc zdjęciami warzyw i owoców. Florian i Andrea Überall stworzyli podręcznik, który daleko w tyle pozostawia podobne publikacje. „Uzdrawianie żywnością. Tybetański sposób na choroby cywilizacyjne” to niewątpliwie pozycja, która może odegrać znaczącą rolę w życiu jej czytelników.

 

Publikacja składa się zasadniczo z kilku części. Pierwsza z pewnością zainteresuje wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie dietetyki i zdrowego odżywiania się. Autorzy obalają w niej bowiem popularne mity żywieniowe – m.in. dotyczące cholesterolu, mleka jako warunku zdrowych kości oraz dodających mocy napojów energetycznych. Autorzy bardzo dokładnie opisują każdy z nich, a następnie krok po kroku tłumaczą w jaki sposób są one nieprawdziwe. Czytelnik nie będzie miał najmniejszego problemu ze zrozumieniem tekstu, w tym także fragmentów pisanych przy użyciu bardziej fachowego słownictwa.

 

Druga część jest idealna dla wszystkich tych, których interesuje tybetańska nauka o harmonii. Florian Überall przez dłuższy czas przebywał wśród mnichów. Spotykał się m.in. z Matką Teresą z Kalkuty, lekarzami z Himalajów i Mongolii, dyskutował także z Dalajlamą XIV. Rozmowy te były dla niego niezwykle pouczające. Zgłębiał w nich przede wszystkim tajniki tybetańskiej medycyny oraz sfery energetycznej człowieka.

 

Zebrana przez niego wiedza została zawarta w krótkim rozdziale, w której wyjaśnia on podstawowe założenia energetycznego wpływu na rozwój chorób i osobowość każdego człowieka. Przede wszystkim skupia się on na trzech siłach: lung (wiatr), tripa (żółć) oraz beken (flegma). Na kartach książki dowiemy się co oznacza każda z nich, a nawet będziemy mogli wykonać szczegółowy test, jaki wykaże, które z powyższych sił ogrywają w naszym życiu najważniejszą rolę. Wiedza ta jest bowiem niezbędna w tym, by określić jaką żywność powinniśmy spożywać, jakiego rodzaju aktywność fizyczną prowadzić oraz pokazuje wiele innych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Do wyników testu Überallowie dodali tabelę, gdzie każdej z osobowości przypisali odpowiednie produkty – zarówno te korzystne dla zdrowia, jak i te, jakie należy unikać.

 

Pozostałe rozdziały skupiają się już w pełni na tym, jak zebraną wiedzę na temat odżywiania tybetańskiego zastosować w praktyce przy zwalczaniu rozmaitych chorób. Najwięcej miejsca autorzy poświęcili chorobom cywilizacyjnym, w tym także problemom z jelitami. Wskazują oni między innymi na zależności pomiędzy cesarskim cięciem czy lodowatymi stopami, a problemami z trawieniem. Oczywiście przedstawiają także szereg rad i wskazówek jak należy dbać o jelita i co zrobić, jeśli zaczniemy zauważać pierwsze oznaki problemów z trawieniem.

 

Najważniejszym rozdziałem jest ten poświęcony w całości walce z chorobami cywilizacyjnymi. To z niego czytelnicy mogą czerpać najwięcej wiedzy. Jak twierdzą autorzy odpowiednia dieta jest w stanie poradzić sobie nawet z takimi dolegliwościami jak miażdżyca, wypalenie zawodowe czy uzależnienie od słodyczy. Udowadniają również, że głód często mylony jest z pragnieniem, wskazują wszystkie wady diet wegańskich oraz zwracają uwagę na wartości odżywcze chemicznie modyfikowanego jedzenia. Wszelkie wskazówki są spójne z tybetańską nauką o harmonii.

 

Podsumowując, jest to niezwykła książka, z której można wyciągnąć bardzo wiele przydatnych informacji. Nawet jeśli ktoś sceptycznie będzie podchodził do tybetańskich metod, nie można odmówić autorom promowania zdrowego trybu życia i zwiększania świadomości w zakresie odżywiania. „Uzdrawianie żywnością” warto mieć na swojej półce. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!