Nina

Autor: Nina Majewska Brown

Okładka wydania

Nina


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Zaczytana

W zależności od pory roku, humoru oraz momentu w życiu, nabieramy chęci na różne tytuły i gatunki. Czasami z chęcią śledzimy historię osoby, w której odnajdujemy namiastkę siebie, by czerpać z jej błędów i sukcesów cenne lekcje dla siebie. Właśnie tak jest w przypadku dzieł Niny Majewskiej-Brown. Dzisiaj chciałabym wam przybliżyć czwarty tom serii „Nina Braun” zatytułowany po prostu „Nina”. Jest to kolejna odsłona cyklu, zaraz po „Wakacjach”, „Zwyczajnym dniu” i „Jak się nie zakochać”.

 

Zdania co do tej części są mocno podzielone. W internecie napotkać można recenzje mocno wychwalające książkę, jak i te mocno ją krytykujące. Jednak wszystko zależy od gustu i odbioru książki. Momentami „Nina” jest wzruszająca, za chwilę wywołuje uśmiech na twarzy, aby ostatecznie uzyskać balans.

 

Nina to kobieta, z którą wiele Polek może się utożsamić. Pracująca ciężko by zapomnieć  o smutku po śmierci męża i syna stawia czoło wymagającej rzeczywistości. Jednak strata to nie jedyny problem, z którym musi się zmierzyć. Choroba teściowej, budowanie nowego związku oraz chęć uzyskania akceptacji ze strony dzieci – czyli trudna codzienność przelana na papier.

 

Po przeczytaniu krótkiego streszczenia fabuły człowiek sądzi, że owa książka ze względu na poruszane tematy musi być naprawdę ciężka i trudna w odbiorze. Nic bardziej mylnego! Duża dawka humoru oraz momentami ironii sprawiają, że „Nina” staje się lekturą lżejszą i o wiele bardziej przystępną. Oczywiście, jak każda książka, nie jest idealna. Główna bohaterka momentami mocno irytuje, bowiem jej naiwność i zbyt optymistyczne nastawienie do życia powodują dużo problemów i smutku. Jednak najwidoczniej taki był zamysł autorki, a Nina ma taki, a nie inny charakter.

 

Dzięki zabiegowi autorki możemy dostrzec to, co na co dzień nam umyka. Przykład Niny jako bohaterki cierpliwej, niezłomnej, empatycznej, lecz jednocześnie mało asertywnej jest świetnym pokazaniem, co w życiu tak naprawdę pozwala nam żyć w pełni oraz żyć szczęśliwie.

 

I choć historia momentami staje się przewidywalna i czytelnik nie jest bardzo zaskoczony następującym obrotem wydarzeń, to i tak książka nie staje się przez to nudna i męcząca. Pomimo lekkiej przewidywalności styl, humor i pozostałe elementy czynią ten tytuł szybkim do czytania i lekkim w odbiorze. A dla czytelnika to wprost idealne połączenie!

 

„Nina” to idealna lektura dla kobiet, które już założyły lub zakładają swoją rodzinę, spierają się z rzeczywistością, prowadzą wielofunkcyjny tryb życia i odgrywają więcej ról niż są w stanie zliczyć. Owa książka będzie idealnym wyborem właśnie dla was! Sięgnijcie po książkę, zaparzcie herbatę, siądźcie pod kocem i zrelaksujcie się po ciężkim dniu. Przez krótki czas skupcie się tylko na sobie i pozwólcie sobie zapomnieć o świecie zewnętrznym. Być może odnajdziecie w tym tytule rady lub sposoby na radzenie sobie ze swoimi problemami i dzięki temu wasze życie stanie się przyjemniejsze i łatwiejsze. Historia Niny niesie wiele morałów, z których można czerpać, więc nie wahajcie się.

Moja ocena: 3/5

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

  • Załóż swoje konto
  • Karta Do Kultury

    Wstąp do klubu Kulturalnych. Karta otwiera drzwi do świata stworzonego przez Ciebie. Dodawaj książki, komiksy, gry, filmy do swojej przechowywalni wspomnień kulturalnych. Przy każdym darze kulturalnym znajdziesz wstążki, dzięki którym będziesz mógł dodawać je do swojej magicznej kolekcji. Daj się poznać z tej lepszej strony.