Okładka wydania

Roślinne Terapie Antynowotworowe W Praktyce Terapeutycznej Napary, Tynktury I Nalewki Z 47 Ziół

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Lidia Wincek
 • Tytuł Oryginału: Roślinne Terapie Antynowotworowe W Praktyce Terapeutycznej Napary, Tynktury I Nalewki Z 47 Ziół
 • Gatunek: PoradnikiZdrowieZiołolecznictwoMedycyna Naturalna
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 276
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365404640
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Roślinne Terapie Antynowotworowe W Praktyce Terapeutycznej Napary, Tynktury I Nalewki Z 47 Ziół | Autor: Lidia Wincek

Wybierz opinię:

Bnioff

Jeśli spróbujemy sięgnąć jak tylko się da daleko w przeszłość w kontekście leczenia, terapii czy medycyny, zapewne pierwszą rzeczą o jakiej sobie pomyślimy będą zioła, czy nawet szerzej, rośliny. Nie ma w tym niczego nadzwyczajnego, bowiem leczenie za pomocą roślin towarzyszyło ludzkości od jej zarania i to niezależnie od miejsca. W dzisiejszych czasach rolę roślin przejęła chemia, czyli wszelkie wytwory przemysłu farmaceutycznego. Oczekuje się, że tylko taka terapia będzie skuteczne, jaka opierać się będzie na bazie sztucznych lekarstw. Przejęło się też sądzić, że tylko ten lekarz jest poważnym fachowcem, który nie wypuści z gabinetu pacjenta, bez recepty na lekarstwa, które można kupić w aptece. Gdyby zamiast tego zaproponował tynkturę pokrzywową, czy napar z łupin cebuli, zostałby zapewne określony mianem szamana, a w najlepszym przypadku przedstawicielem medycyny alternatywnej.
Tymczasem, jak dowodzi autorka niniejszej publikacji, ziołolecznictwo (fitoterapia) „nie należy do medycyny alternatywnej, gdyż takowa, jak zawsze tłumaczę moim pacjentom, po prostu nie istnieje, tak jak nie istnieje alternatywna biologia, czy alternatywna chemia. Istnieje tylko jedna medycyna – ta, która wszystkimi możliwymi metodami ma pomagać chorym pacjentom.”

 

Zanim przyjrzymy się bliżej propozycjom autorki dotyczących roślinnych terapii antynowotworowych, przybliżmy choć trochę jej osobę. Lidia Wincek od wielu lat specjalizuje się w biologicznych metodach leczenia nowotworów. Jest odpowiedzialna za hanowerski Dział Laserowej Terapii Fotodynamicznej i Fitoterapii. W swojej codziennej praktyce ustala z pacjentami indywidualne plany leczenia, dobierania ziół oraz wykonuje zabiegi z użyciem laserów. Słowem, będąc ogromną orędowniczką klasycznych, naturalnych metod leczenia, nie odrzuca osiągnięć nowoczesnej medycyny. Korzysta z nich jednak selektywne, mając świadomość tego, iż mimo fenomenalnych postępów nauk medycznych, nie na wszytych polach udało się uzyskać spodziewane efekty. To tłumaczy poszukiwania remedium w metodach naturalnych, przede wszystkim w fitoterapii. Działania takie możemy z powodzeniem określić mianem medycyny holistycznej, która traktuje organizm człowieka jako całość, oraz stara się korzystać ze wszystkich osiągnięć medycyny, nie zamykając się na te najbardziej historyczne.
„Moja codzienna praktyka – pisze we wstępie Wincek – potwierdza, że tę wielowiekową, empirycznie sprawdzoną wiedzę można z powodzeniem stosować równocześnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny”

 

Duża część receptur zamieszczonych w omawianej pracy pochodzi z książek z XVIII i początków XX wieku, ale jak się okazuje, żadna z nich do dzisiaj nie straciła nic na swojej aktualności. Książka została podzielona na dwie części, w pierwszej szczegółowo opisane zostały właściwości o sposoby zastosowanie w terapii kilkudziesięciu roślin, druga poświęcona została roślinnym substancjom antynowotworowym. I tak od Aloesu, aż po Żywotnik poznajemy w alfabetycznej kolejności niesamowite właściwości roślin, po które możemy sięgnąć niemal w każdej chwili. Niektóre, znane nam na co dzień z pospolitego przeznaczenia, jak cebula, papryka, orzech włoski czy marchew, odkryją przed nami cały wachlarz swoich możliwości i zbawiennych dla naszego organizmu właściwości. I choć ze zrozumiałych powodów nacisk został położony na tematy, dzięki którym można zwalczać historie nowotworowe, to jednak możliwe jest poszerzenie swojej wiedzy, o wiele innych właściwości roślin.

 

Informacje o roślinach, z ryciną ilustrującą jej wygląd włącznie, a także szczegółowe opisy przygotowywania z nich tynktur, naparów czy preparatów są opracowane w tak dokładny sposób, że czytelnik dostaje do ręki praktyczny poradnik zielarski. Oczywiście przed wdrażaniem w życie samodzielnych kuracji warto jest skonsultować się ze specjalistą, kimś w rodzaju Lidii Wincek, ale wiele z informacji zawartych w tej publikacji, sporo jednak informacji może spokojnie wykorzystać w codziennym obcowaniem z roślinami leczniczymi.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto