Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

The Time Machine Wehikuł Czasu W Wersji Do Nauki Angielskiego

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

The Time Machine Wehikuł Czasu W Wersji Do Nauki Angielskiego | Autor: Herbert George WellsDariusz JamielniakMarta FihelGrzegorz Komerski

Wybierz opinię:

Morrigan

Wehikuł czasu Herberta George'a Wellsa, choć napisany ponad sto lat temu, wciąż cieszy się popularnością, nie tylko wśród miłośników science-fiction. Nie jest to bowiem jedynie fascynująca książka o podróżach w czasie, ale i symboliczna opowieść o kwestiach społecznych, o podziałach, o wciąż rozwijającym się świecie, który niekoniecznie zmierza we właściwym kierunku. Na podstawie wymyślonej przez Wellsa historii powstały już filmy, komiksy, słuchowiska, a wydawnictwo Poltext postanowiło znaleźć dla niej kolejne zastosowanie - w myśl zasady, że warto łączyć przyjemne z pożytecznym, przygotowało wersję do nauki języka angielskiego, na poziomie B2.

 

Oryginalny tekst powieści nie należy do najłatwiejszych, toteż, choć publikacja powstała z myślą o tych, którzy opanowali już spory zasób słownictwa, marginesy są niemal zapełnione objaśnieniami znaczenia wyrazów, mogących sprawić czytelnikom problem. W książce nie umieszczono wskazówek dotyczących wymowy, jednak ze strony internetowej librivox.org można bezpłatnie pobrać wersję audio.

 

Tekst Wehikułu czasu podzielony jest na sześć części. Po zapoznaniu się z każdą z nich rozwiązujemy test złożony z pięciu pytań - musimy albo wybrać właściwą odpowiedź spośród trzech wariantów, albo wskazać, które ze zdań są prawdziwe, a które nie. Po porównaniu zaznaczonych przez siebie rozwiązań z umieszczonym na końcu książki kluczem, możemy sprawdzić, czy prawidłowo zrozumieliśmy przeczytaną treść. Kolejny dział - O słowach - jak wskazuje sam jego tytuł, ma pomóc czytelnikom w rozszerzeniu słownictwa o wyrazy wieloznaczne, nieco trudniejsze w użyciu, a także o potencjalnie kłopotliwe wyrażenia czy zwroty - na przykład idiomy. Działu poświęconego gramatyce chyba nie trzeba przedstawiać - warto jednak wspomnieć, że dowiemy się z niego, które angielskie rzeczowniki nie zmieniają formy w liczbie mnogiej, kiedy przyimek pojawia się na końcu zdania i jaka jest właściwa kolejność umieszczanych w wypowiedzi informacji.

 

W następnym dziale możemy zapoznać się z wybranymi zagadnieniami na temat brytyjskiej kultury i historii. Dowiemy się między innymi tego, jak doszło do bitwy pod Hastings, która zmieniła Wilhelma Bękarta w Wilhelma Zdobywcę, przeczytamy krótkie, ale bogate w szczegóły biografie Herberta George'a Wellsa i szkockiego pisarza Thomasa Carlyle'a, poznamy historię olbrzymiego zwierzęcia o wdzięcznej nazwie megaterium, któremu pisany był ponury koniec.

 

Najważniejszym chyba elementem nauki, nie tylko języków obcych, są ćwiczenia. Autorzy tej wersji Wehikułu czasu przygotowali dla czytelników łącznie trzydzieści zadań (po pięć na każdą część) sprawdzających znajomość zarówno gramatyki, jak i leksyki. Warto podkreślić, że ćwiczenia mają różne formy i nie są nużące. Za przykład niech posłużą krzyżówki, w które musimy wpisać angielskie odpowiedniki polskich wyrazów - lekki i przyjemny sposób utrwalania poznanego słownictwa. Poprawne rozwiązania większości zadań znajdziemy w kluczu. Niektóre z ćwiczeń polegają jednak na przygotowaniu wypracowania, a czasem ustnego wystąpienia na jeden z proponowanych tematów. Możemy zostać poproszeni na przykład o próbę wyjaśnienia symboliki zawartej w The Time Machine, krótką kontynuację przygód Podróżnika w Czasie albo prezentację na temat najciekawszych aspektów życia H. G. Wellsa. W przypadku tych zadań musimy oczywiście liczyć albo na swoją nieomylność, albo na pomoc słownika czy też kogoś, kto opanował język na wyższym poziomie niż my.

 

Myślę, że każdy, kto naprawdę przyłoży się do pracy z tą książką, poświęci czas na staranne wykonanie ćwiczeń i powtarzanie słówek, ma szansę znacznie polepszyć swoją znajomość angielskiego, a przy tym oczywiście przypomnieć sobie, albo i dopiero poznać, jedną z najważniejszych pozycji w historii literatury fantastycznej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial