Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Driven Tom 8 Down Shift. Bez Hamulców

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Driven Tom 8 Down Shift. Bez Hamulców | Autor: K. Bromberg

Wybierz opinię:

Księżycova

"Silni, zadziorni, odważni, zranieni. Uciekają przed swoimi demonami." - takimi słowami przedstawiona została ósma część książki z serii Driven pod tytułem: "Down Shift. Bez hamulców". Autorką owej serii jest K.Bromberg - bestsellerowa pisarka "New York Timesa", mieszkanka północnej Kalifornii, znana głównie z powieści erotycznych. Z jej dziełem mam przyjemność obcować po raz drugi. Pierwszym jej tomem, jaki miałam okazję przeczytać była siódma część z serii Driven pod tytułem: "Hard Beat. Taniec nad otchłanią". Już wtedy doceniłam Bromberg za prosty język, lekką fabułę, dynamiczną akcję, pomysłowość i oryginalność.

 

"Down Shift. Bez hamulców" to czterysta trzydziesto jedno stronicowa książka wydana przez wydawnictwo EditioRed, przedstawiająca historię dwójki ludzi: Getty Caster oraz Zandera Donavana. Zander to dwudziestosiedmio letni mężczyzna, utalentowany kierowca rajdowy, prześladowany przez przykre wspomnienia z czasów, kiedy był małym chłopcem. Wycofuje się z branży i ucieka przed przeszłością by na nowo uporządkować swoje życie. Getty zaś jest dwudziesto pięcio letnią kobietą, która pomimo życia w luksusie i bogactwie ucieka od męża, z którym tworzyła toskyczny związek. Manipulowana i upokarzana latami postanawia uciec od małżonka by odzyskać zatraconą niezależność oraz rozpocząć życie na nowej karcie.

 

Oboje przypadkowo trafiają do jednego domu, należącego do ich znajomych - Smitty'ego i Darcy, który znajduje się w niewielkim miasteczku PineRidge. Ona, ucieka od męża, który nieustannie podcina jej skrzydła. On zaś, przerywa karierę by uporać się z demonami przeszości. Książka ma dość dynamiczną akcję, jednakże niektóre dialogi, jakie prowadzą ze sobą dwie główne postacie bywają niekiedy monotonne i zbyt wymuszone. Pomimo tego iż Bromberg ciekawie kreuje bohaterów i miejsce akcji, to czasem ulega ich snuciu. Niektóre sceny, np. pierwsze, nagie spotkanie Getty z Zanderem w łazience wydawało mi się zbyt przewidywalne, niczym wyssane z brazylijskiego serialu. Uparte idealizowanie obojga postaci też niestety nie koniecznie działa na korzyść bohaterów, ponieważ to sprawia, iż wydają się wręcz nierealni. Podobieństwo charakterów, jednoczesne pożądanie i wrogie nastawienie bywa na początku książki dość irytujące. Styl języka, w jakim tom został napisany jest bardzo emocjonalny, barwny, pobudzający wyobraźnię oraz wciągający. Bardzo dużym plusem jest to, iż książka nie jest wyłącznie romansidłem opierającym się na motylkach w brzuchu i seksualnych doznaniach postaci. Autorka porusza także trudne tematy, które budują napięcie w książce i nadają jej "tego czegoś", drugiego dna, które zwykle jako czytelnik doszukuję się w lekturze. Zakończenie książki podobnie jak w części: "HARD BEAT. Taniec nad otchłanią" bardzo mi się spodobał. Bromberg potrafi usatysfakcjonować czytelnika od pierwszej aż po ostatnią stronę.

 

Choć z serii Driven miałam przyjemność przeczytać zaledwie dwie części, jestem przekonana, że wszystkie tomy są godne polecenia. Obowiązkowo pozostałe części wpisuję na listę książek do przeczytania. Tajemnicze, barwne, pełne seksapilu, niesamowicie klimatyczne okładki serii Driven oraz ich niecodzienne tytuły skutecznie przyciągają uwagę i szybko zachęcają do ich zagłębiania. Pomimo wątpliwości, że książka może być nieco przeładowana namiętnością, a nawet cukierkowymi scenami nie zawiodłam się. Jest to bardzo fajna lektura idealna na chłodne jesienne wieczory. "DOWN SHIFT. Bez hamulców" było drugim spotkaniem z twórczością K. Bromberg i z pewnością nie ostatnim! Daję książcę ocenę prasową 4 w skali od 1 do 6. Polecam serdecznie.

Kropka99

W dobie komputerów, smartfonów i Internetu, ciężko jest odciąć się od świata, tak ażeby nie było z nami kontaktu. Poza tym, jak bardzo zdesperowanym trzeba być, żeby chcieć to zrobić?

 

Getty Caster to młoda kobieta, która pracuje w barze na wyspie. Mieszka w domu, który należy do przyjaciółki jej zmarłej matki. Po ciężki dniu w pracy, postanawia w końcu się zrelaksować. Udając się na piętro postanawia zrzucić z siebie ubranie. Gdy zostaje w samych podkolanówkach, które są znakiem rozpoznawczym miejsca w którym pracuje, drzwi nagle otwierają się. Pojawia się w nich mężczyzna, który niewiadomo skąd się wziął, ponadto powagi sytuacji nie dodaje fakt, że Getty stoi przed nim naga. Okazuje się, że owym gościem jest Zander Donovan. Wraz z upływającym czasem przyzwyczajają się do siebie. Łączą ich nierozwiązane problemy, dlatego obydwoje pragną stawić czoła przeszłości i z czystą kartą ruszyć na przód. Do tej pory los ich nie rozpieszczał – nad Getty znęcał się psychicznie i fizycznie mąż, przez co kobieta nie ma poczucia własnej wartości i jest zlękniona, Zander natomiast otworzył pudełko, w którym znalazł informacje dotyczące śmierci matki, przez co zmory przeszłości powróciły ze zdwojoną siłą. Początkowo wrogo nastawieni do siebie, starają się jakoś dogadać, jednak nie jest to łatwe zadanie, gdy żadne z nich nie chce się uzewnętrzniać. Dokąd doprowadzi ich ta znajomość? Czy przekroczą bariery psychiczne i przyjmą wzajemną pomoc?

 

„Down Shift. Bez hamulców” to kolejna z części serii „Driven” autorstwa K. Bromberg. Sięgając po tą pozycję nie zdawałam sobie sprawy, że jest to kontynuacja serii i bardzo długo nie zostałam wyprowadzona z błędu. Historia opowiedziana w tej części jest zrozumiała i jasna dla czytelnika, nawet jeśli nie ma on pojęcia co działo się w poprzednich tomach. Bohaterowie powieści są zagubionymi w teraźniejszości osobami, które chcą ujarzmić przeszłość. Getty walczy z każdym, kto chciałby ją kontrolować, ponieważ to właśnie przez kontrolę uciekła od swego dotychczasowego, wydawałoby się że wręcz idealnego życia. Zander natomiast zdawał sobie sprawę co się stało z jego biologicznymi rodzicami, ale dowiedział się o rzeczy, która nie pozwala mu spokojnie w nocy spać. Autorka skupia się na odczuciach głównych bohaterów oraz ich analizie. Problemy jakie opisuje w dużej mierze są związane z naszym poczuciem własnej wartości. Zauważyć również możemy, że jako ludzie jesteśmy bardzo podatni na wpływy innych oraz w dużej części to jak siebie postrzegamy jest obrazem nas w oczach innych, co nie jest dobrym podejściem. Język powieści jest zrozumiały. Wątki, które momentami zaczynają się ciągnąć zbyt długo, zostają przerywane bardziej dynamiczną akcją.

 

Powieść K. Bromberg była bardzo przyjemną pozycją, którą czytałam z przyjemnością. Spójna, nieskomplikowana fabuła jest ucieczką od rzeczywistości, którą niekiedy każdy z nas potrzebuje. Zwróciła ona moją uwagę na fakt, jak bardzo przez pryzmat innych postrzegamy siebie i jakie skutki to przynosi. Autorka zwraca również uwagę, jak niekiedy przedmiotowo traktujemy ludzi i sprawiamy, że stają się oni naszymi niewolnikami, co jest niedopuszczalne. Na szczęście w książce, bohaterowie wygrywają toczoną walkę i to jest istotne. Książkę mogę polecić wszystkim, którzy lubią od czasu do czasu sięgnąć po romans – nie jest on zbyt tkliwy, aczkolwiek przyjemnie czyta się go w zimne jesienne wieczory.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial