Okładka wydania

Kupa Szczęścia Oczyść Jelita, Zyskaj Zdrowie I Dobre Samopoczucie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Adrian Schulte
 • Tytuł Oryginału: Alles Scheiße!? Wenn Der Darm Zum Problem Wird
 • Gatunek: PoradnikiZdrowie
 • Język Oryginału: Niemiecki
 • Przekład: Anna Chomik
 • Liczba Stron: 228
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 145x205 mm
 • ISBN: 9788365404848
 • Wydawca: Vital
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Białystok
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:


Podziel się!

Kupa Szczęścia Oczyść Jelita, Zyskaj Zdrowie I Dobre Samopoczucie | Autor: Adrian Schulte

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

O zdrowej kupie z przymrużeniem oka

 

Adrian Schulte autor książki „Kupa szczęścia. Oczyść jelita, zyskaj zdrowie i dobre samopoczucie” z humorem opisuje w jaki sposób powinniśmy dbać o nasze trawienie. W swoim podręczniku odpowiada na pytania krępujące i niezręczne, ale na które odpowiedzi każdy z nas powinien znać.

 

Książka jest bardzo dobrze przemyślana i bez najmniejszych problemów może po nią sięgnąć nawet osoba bez wykształcenia medycznego. Schulte już w pierwszych rozdziałach opisuje w jaki sposób funkcjonują układy pokarmowy i wydalniczy. Bardzo dokładnie analizuje procesy zachodzące w poszczególnych organach i zwraca uwagę na to jak istotne role pełnią one w naszych organizmach. Przy opisach niezwykle pomocny jest schemat układu trawiennego, który pozwala na zobrazowanie sobie poszczególnych jego elementów. Autor używa języka prostego, dokładnie tłumacząc nawet najbardziej zawiłe zagadnienia.

 

Schulte w książce porusza wiele istotnych tematów. Dowiemy się przede wszystkim jak powinien wyglądać zdrowy produkt układu trawiennego. Zdecydowanie najwięcej miejsca autor poświęca istocie prawidłowego, powolnego i dokładnego przeżuwania posiłków. Jedzenie w pośpiechu może bowiem doprowadzić do fermentacji i gnicia. Skutkiem takiego działania jest żywienie bakterii w jelicie grubym, co może stać się przyczyną poważnych chorób! Schulte przytacza liczne badania, a nawet historie trzech osób, które mają pokazać czytelnikom jak wiele zagrożeń wynika z nieprawidłowego przeżuwania pokarmów. Przedstawia nawet swój autorski 10-dniowy program detoksykacji jelit, który zaleca wykonywać przynajmniej raz w roku.

 

Kolejnym ważnym tematem są alergie pokarmowe, ich przyczyny i wpływ na zdrowie. Autor zaleca jakiego pożywienia powinniśmy unikać, a które ma niezwykle zbawienne właściwości dla naszych jelit. Na tym jednak nie koniec. Schulte zauważa również jak wiele chorób ma swoje korzenie w nieprawidłowej pracy jelit, a są to m.in. bóle kręgosłupa, problemy układu oddechowego i krążenia. Skalę problemu autor ilustruje tabelą pokazującą w liczbach przypadki chorób jelita i innych z nim związanych. „Kupa szczęścia” może się więc okazać przydatną lekturą w domowym leczeniu schorzeń, których często wcale nie łączymy z przyzwyczajeniami żywieniowymi.

 

Ostatnie rozdziały poświęcone są poszczególnym rodzajom żywności. Autor skupia się na działaniu najróżniejszych produktów na zdrowie jelit. Szczegółowej analizie poddaje m.in. tłuszcze, koktajle smoothie, produkty wegańskie, przyprawy, cukier, nabiał, alkohol i błonnik. Schulte przede wszystkim obala popularne mity i krytykuje niektóre mody żywieniowe. Dla osób, które chcą zgłębiać temat zdrowych jelit przydatna okaże się również bibliografia odsyłająca do innych źródeł oraz adresy do lekarzy zajmujących się układem trawiennym.

 

Poza walorami edukacyjnymi w książce znajdziemy również humor! Przejawia się on najczęściej w drobnych dowcipach autora oraz sarkastycznych i błyskotliwych komentarzach. Tym sposobem Schute przytacza wiele ciekawostek, a także wyraża wielki entuzjazm dla zdrowego układu trawiennego.

 

Minusem publikacji są błędy, które najczęściej objawiają się w postaci literówek. Zdarzają się jednak także urwane zdania! - np. „Żując jedzenie dłużej, poświęcamy posiłkowi. (str.32)”. Zdecydowanie utrudnia to lekturę i może budzić irytację u czytelników wrażliwszych na kosmetyczne uchybienia.

 

Podsumowując „Kupa szczęścia. Oczyść jelita, zyskaj zdrowie i dobre samopoczucie” to przyjemna w odbiorze i niezwykle pouczająca lektura. Absolutnie obowiązkowa dla osób, które zmagają się z najróżniejszymi dolegliwościami układu trawiennego. Schulte stworzył świetny podręcznik, zawierający ogromną ilość potwierdzonych badaniami informacji oraz wskazówek, jakie pozwolą czytelnikom długo cieszyć się zdrowiem. Polecam!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

 • Stwórz Konto