Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

10 Prostych Kroków Do Prawdziwej Przyjaźni Z Jezusem

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Gary Zimak
 • Tytuł Oryginału: 10 Prostych Kroków Do Prawdziwej Przyjaźni Z Jezusem
 • Gatunek: PoradnikiReligia i Religioznawstwo
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 176
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x205 mm
 • ISBN: 9788363579869
 • Wydawca: Dreams
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Rzeszów
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 4 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 6 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

10 Prostych Kroków Do Prawdziwej Przyjaźni Z Jezusem | Autor: Gary Zimak

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Wiara, religia, modlitwa... - to niezwykle ważne aspekty życia człowieka, które wytaczają jego drogę, kształtują charakter i osobowość, pozwalają żyć lepiej, pełniej, mądrzej... Czasami jednak zdarza się tak, iż mimo naszych najszczerszych chęci i pragnienia życia w zgodzie z Bogiem i naszą wiarą, nie zawsze potrafimy w pełni zrozumieć, poznać i doświadczyć mocy i piękna spotkania z Bogiem i jego nauką. I tu z pomocą przychodzi nam raz jeszcze literatura, a ściślej rzecz ujmując wspaniała książka Gary'ego Zimaka pt. "10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Dreams.

 

Dzieło tego niezwykle popularnego autora i propagatora chrześcijańskiej wiary, oferuje nam sobą niezwykle intrygujący sposób na bliższe poznanie, zrozumienie i docenienie obecności Jezusa Chrystusa w naszym codziennym życiu. Sposób oparty na owych 10 kluczowych krokach, opartych m.in. na lekturze Pisma Świętego, spowiedzi, modlitwie, uczestnictwie z Mszy Świętej, czy też przyjmowaniu Eucharystii... Można by rzec - oczywistości dla każdego wierzącego człowieka. ale autor w prosty, niezwykle barwny, intrygujący i przystępny sposób przybliża nam wartość i wielkość każdej z nich, jak i też uczy nas docenienia mądrości i dobra z nich płynących. I w tym właśnie tkwi największa siła tej książki, mianowicie ukazywaniu owych oczywistości w zupełnie nowej, interesującej i przekonującej formie, tak by czytelnik mógł odkryć w pełni ich piękno...

 

Książka ta stanowi sobą religijny poradnik literacki, który to jednak przybiera tu bardzo intrygującą i niecodzienną formę. Otóż owszem, znajdziemy tu intrygujące wskazówki, porady i pomoc w lepszym zrozumieniu istoty wiary i mocy obecności Boga w naszym życiu, lecz jednocześnie lektura tej opowieści skupia się tak naprawdę na czytelniku, jego osobowości, wierze w Chrystusa i dobru, które w nim tkwi. Lektura tej pozycji nie uczy nas bowiem niczego nowego, a jedynie pozwala przypomnieć sobie, a być może wyraźniej uwypuklić wszystko to, co już posiadamy, potrafimy i co każe nam wierzyć. To kwintesencja wiary chrześcijańskiej w literackiej pigułce, którą od czasu do czasu powinien "zażyć" każdy z nas, by raz jeszcze poznać znaczenie istoty chrześcijaństwa...

 

Książkę tę wypełniają rozmowy autora, które ten prowadzi tutaj z nami - czytelnikami. Składają się na nie zarówno cytaty i odniesienia do Pisma Świętego, katechizmu oraz nauk Kościoła, jak i też przykłady z codziennego życia. Życia samego Gary'ego Zimaka, który także kiedyś poszukiwał i w rezultacie odnalazł Chrystusa w swoim życiu, jak i też życia innych ludzi, którzy znaleźli się kiedyś w podobnej sytuacji. Dzięki temu lektura tej pozycji nabiera także bardziej codziennego, realistycznego, prawdziwszego charakteru, odwołującego się nie tylko do teorii, ale także i do praktyki. Tym samym łatwiej jest nam uwierzyć w słowa autora tej książki, jak i również przełożyć jego mądre porady także i na naszą codzienność.

 

Wielkim atutem tej pozycji jest jej forma komunikacji z czytelnikiem. Mam tu na myśli bardzo prostą, przystępną, wręcz przyjacielską konwersację Gary'ego Zimaka, którą ten podejmuje z odbiorcą tego dzieła. To prosty język, niezwykle sympatyczna atmosfera i brak jakiejkolwiek wyższości, czy też mentorskiego stylu mówienia w wydaniu autora. Nie jest to tym samym kolejny akademicki wykład, w którym to mówiący używa wielu specjalistycznych sformułowań i jakże specyficznego - naukowego języka, lecz raczej zwyczajna, przyjacielska pogawędka w dobrym gronie. To wszystko wpływa, iż lektura tej książki jest nie tylko pasjonująca i przyjemna, ale także i jak najbardziej przystępna dla każdego.

 

W odniesieniu do powyższej łatwości i lekkości w odbiorze tej pozycji, warto odnieść się tu także do samej idei postrzegania Chrystusa, jaka przyświeca tej książce. Otóż Gary Zimak przedstawia nam tutaj Jezusa jako naszego najbliższego przyjaciela, któremu możemy w pełni zaufać, zawierzyć, obdarzyć przyjacielską miłością. Z pewnością, wielu konserwatywnych przedstawicieli Kościoła miałoby w tym kontekście nieco odmienne zdanie..., ale myślę że to właśnie autor ma tu rację, gdyż w ten oto sposób łatwiej jest przekonać współczesnych, zwłaszcza młodych, ludzi do tego, by uwierzyli i pragnęli spotykać się z Chrystusem każdego dnia, gdyż dzięki temu ich życie może stać się lepszym...:)

 

Na wielkie słowa uznania zasługuje także wydanie niniejszej pozycji, zarówno pod kątem fizycznego opracowania, jak i układu treści. I tak oto z jednej strony otrzymujemy tu doskonałej jakości papier, przejrzysty i wyraźny druk oraz piękne zdjęcie okładkowe, które to od pierwszego spojrzenia przyciąga nasz wzrok. Z drugiej strony pozycja ta zachwyca nas swoim przejrzystym układem, czytelnym wypunktowaniem najważniejszych treści danego rozdziału, czy też chociażby inteligentnym sposobem prezentowania najważniejszych spostrzeżeń autora, tak by już od pierwszych zdań zaintrygować czytelnika i trzymać go w tym zainteresowaniu aż do ostatniej strony. To szczegóły, ale niezwykle ważne i istotne szczegóły, które wpływają na większą przyjemność płynącą z naszego czytelniczego spotkania z tą książką.

 

"10 prostych kroków do prawdziwej przyjaźni z Jezusem" to dzieło, które powinien poznać każdy katolik. Poznać, zrozumieć, przemyśleć i następnie wcielić jego treści w swoje codzienne życie. Oczywiście, to pozycja przeznaczona przede wszystkim dla osób wierzących, aczkolwiek również i czytelnicy wahający się pomiędzy wiarą, a niepewnością swoich poglądów, także spokojnie mogą sięgnąć po książkę Gary'ego Zimaka. To piękna, mądra, przepełniona wielkimi emocjami opowieść o poszukiwaniu drogi do przyjaźni z Chrystusem, którą to naprawdę warto poznać!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial