Okładka wydania

Zabrałam Brata Dookoła Świata Ameryka Południowa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 3 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Zabrałam Brata Dookoła Świata Ameryka Południowa | Autor: Elza ŁopacińskaWojciech ŁopacińskiWojtuś ŁopacińskiLusia Łopacińska

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Stara prawda głosi, iż z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu...:) Skoro tak..., to niechaj jednak będzie to wspaniałe, intrygujące i zrobione gdzieś na końcu świata zdjęcie, które na zawsze już stanie się wyjątkową pamiątką rodzinną! Nie jedno, ale setki tego typu zdjęć zagoszczą z pewnością w mieszkaniu Państwa Łopacińskich, którzy to wybrali się wspólnie na wspaniałą i jakże ekscytującą podróż dookoła świata, a następnie zdali nam z niej relację za sprawą intrygującego cyklu książek podróżniczych, którego to druga odsłona pt. "Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Południowa", ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Bernardinum.

 

Poznajmy bohaterów tej wyjątkowej lektury, jak i też wypełnionej przygodami wyprawy dookoła świata. Eliza i Wojciech Łopacińscy - rodzice, oraz ich przemiłe dzieci - Lusia i Wojtek. Ta wspaniała i wyjątkowa rodzina założyła najpierw Fundację "Łopacińskich Świat", a następnie wcielili w życie jej główne założenia, czyli propagowanie relacji rodzinnych podczas odkrywania i poznawania odległego świata, a tym samym odnajdywania tych wartości, które w życiu każdego z nas są najważniejsze. I tak oto podróż ta zawiodła naszych bohaterów do przepięknej Ameryki Południowej, gdzie szlakiem od Peru, poprzez Boliwię, Chile, Argentynę, Urugwaj i Peru, dotarli do skąpanej w słońcu i tańcu Brazylii. Przygoda, poznawanie wyjątkowych ludzi, ich narodowych kultur i codziennego sposobu życia oraz wzajemne relacje rodzinne Państwa Łopacińskich - wszystko to wypełnia strony tej niezwykle intrygującej książki!

 

Pozycja ta stanowi sobą wyjątkowe i rzadko spotykane połączenie literatury edukacyjno-podróżniczej, z poradnikiem natury wychowawczej. Oto bowiem z jednej strony otrzymujemy tu zapierającą dech w piersiach relację o wspaniałej podróży do dalekiej Ameryki Południowej, wypełnionej licznymi przygodami, nagłymi zwrotami wydarzeń, humorem oraz potężną dawką informacji i ciekawostek o życiu w danym kraju tego kontynentu. Z drugiej strony położono tu jednak także spory nacisk na ukazanie roli właściwych i mądrych relacji rodzinnych, opartych na zaufaniu, zrozumieniu, poświęceniu i miłości. Lektura tej książki pomaga bowiem zrozumieć i dostrzec tę prawdę, iż rodzina to najwspanialsza i najważniejsza wartość w życiu człowieka, której to docenienie wymaga czasami wyprawy na koniec świata...:)

 

Karty tej książki wypełnia jedna wielka, barwna i niekończąca się przygoda! Przygoda emocji, niezwykłych wrażeń, licznych niespodzianek i cudownych chwil w rodzinnym gronie... Podróże z miejsca na miejsce, specyficzne warunki noclegów, ryzykowne, ale także i jakże kuszące doznania kulinarne, czy też ekstremalne wyczyny natury sportowej - oto co czeka nas podczas spotkania z tą opowieścią i co będzie rozpalało naszą wyobraźnię do czerwoności:) Ale przygoda to także wyjątkowe spotkania z dziką przyrodą, cudownymi zwierzętami, magicznymi widokami i miejscami, jak i też zawsze i wszędzie niezwykle sympatycznymi i pozytywnie nastawionymi do innych ludźmi. Całość zaś dopełnia potężna dawka przedniego humoru, który to każe śmiać się nam do rozpuku:)

 

Lektura tej książki nie byłaby z pewnością tak intrygująca i spektakularna, gdyby nie jej wyjątkowi bohaterowie. Otóż rodzina Państwa Łopacińskich, to grupa bardzo sympatycznych, mądrych i głodnych świata ludzi, którzy pragną poznać, ujrzeć i zrozumieć jak najwięcej o naszej rzeczywistości. Urocza i rozczulająca Lusia, wiecznie uśmiechnięty i ciekawy otoczenia Wojtek, przesympatyczna i kochająca swoją rodzinę Eliza, oraz rozsądny, aczkolwiek także i uwielbiający nutkę ryzyka Wojciech - to ludzie tacy jak my, którym to jednak nie zabrakło odwagi na to, by porwać się na wyjątkową podróż swojego życia...

 

Jak każda książka podróżnicza, tak i ta pozycja nie mogłaby zaistnieć bez wspaniałych fotografii. A te są tutaj zjawiskowe, zachwycające swą barwą, jakością, jak i oczywiście tym, co zostało na nich uwiecznione. A ujrzymy na nich naturalnie bohaterów tej opowieści w najrozmaitszych sytuacjach i chwilach w ich podróży, ale także i przepiękne widoki Ameryki Południowej, zwierzęta, roślinność, pyszne potrawy, środki lokomocji, budynki w których przyszło im spać, jak i też miejscową ludność tego kontynentu. Zdjęcia te w idealny sposób uzupełniają treść tej książki, jak i też pozwalają nam ujrzeć na własne oczy to, jak wyglądała ta wyjątkowa podróż Państwa Łopacińskich.

 

Lektura tej pozycji niesie sobą także jeszcze jedną ważną wartość, a mianowicie udowadnia to, iż nawet w dzisiejszym świecie można wyłączyć telefony komórkowe, tablety, laptopy, zapomnieć o Internecie, telewizji i radiu, a skupić się na poznawaniu i odkrywaniu cudów, piękna i bogactwa świata, które ten oferuje nam każdego dnia. To bardzo ważny, pozytywny i mądry morał płynący z lektury tej książki, dający pewną nadzieję na to, iż jeszcze z nami - wiecznie zapracowanymi i zaganianymi ludźmi XXI stulecia, nie jest tak całkiem źle... Wszakże, skoro tej rodzinie udało się to osiągnąć, to dlaczegóż by i inni nie mogli przeżyć takiej przygody życia!

 

"Zabrałam brata dookoła świata. Ameryka Południowa" to książka, która z pewnością zachwyci wszystkich miłośników podróżowania i odkrywania odległych zakątków świata. Zachwyci również i tych czytelników, którym bliskie są rodzinne wartości oparte na miłości i zaufaniu. Przede wszystkim jednak książka ta gwarantuje wspaniałą, czytelniczą zabawę, wprost idealną na nadchodzące, jesienne dni:)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial