Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Boże Obietnice Dla Dziewczynek

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 3 votes

Polecam:


Podziel się!

Boże Obietnice Dla Dziewczynek | Autor: Jack CountrymanAmy Parker

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Bóg istnieje, kocha nas, troszczy się o nasze bezpieczeństwo i jest wszędzie... Te mądre, ważne i wyjątkowe słowa dla każdego Chrześcijanina stanowią kwintesencję jego wiary, która to wypełnia każde dzień z naszego życia. My - dorośli, doskonale rozumiemy, potrafimy interpretować i cieszyć się mocą tego przeświadczenia, ale czy aby tak samo ma się sytuacja z małymi dziećmi...? Otóż wydaje się, iż niekoniecznie... Na szczęście raz jeszcze z pomocą przychodzi nam nieoceniona literatura, która to za sprawą wspaniałej książeczki pt. "Boże obietnice dla dziewczynek" autorstwa Jacka Countrymana, pozwala zrozumieć i docenić miłość Boga także i najmłodszym dzieciom, w tym wypadku płci żeńskiej.

 

Ukazana nakładem Wydawnictwa Koinonia niniejsza pozycja, stanowi niezwykle pięknie wydaną, przystępną w odbiorze i atrakcyjną w treści pozycję dla małych dziewczynek i ich rodziców, którzy pragną zapewnić je o miłości i bliskości Boga w ich życiu - teraz i w przyszłości. W tej niepozornych rozmiarów książeczce znajdziemy kluczowe pytania zadawane przez wszystkie dzieci świata, które to odnoszą się do religii, Boga, jego obecności w naszym życiu. Obok z nich zaś zawarte zostają cenne, trafne i przepełnione mądrością odpowiedzi, oparte na podstawie odpowiednich cytatów z Pisma Świętego. Całości zaś dopełniają przepiękne, barwne, bajkowe ilustracje, nadające tej pozycji przyjemnego, łagodnego i na wskroś dziecięcego charakteru.

 

Dzieło Jacka Countrymana podzielone zostało na kilka głównych rozdziałów, odnoszących się kolejno do danych aspektów religijnego, ale też i codziennego życia każdej małej dziewczynki, później zaś już dorosłej kobiety. To m.in. obietnice pomocy w chwilach smutku, samotności, zagubienia i złości; kolejno obietnice dotyczące bycia dobrą córką, przyjaciółką, chrześcijanką; następnie Boże obietnice na temat jego miłości w naszym życiu; czy też wreszcie obietnice odnoszące się do zbawienia, jakie to oferuje nam Pan. Co ważne, każdy z tych rozdziałów i zawarte w nich partie obietnic, odnoszą się niejako do kolejnych etapów życia każdej dziewczynki, począwszy od dzieciństwa, a na dorosłości skończywszy. Tym samym każde dziecko może stopniowo, niespiesznie, krok po kroku rozumieć więcej i lepiej doceniać mądrość płynącą z tych słów, jakie to znajdują się w tej książce.

 

Lektura "Bożych obietnic dla dziewczynek" niesie sobą przede wszystkim wielką radość, potężną dawkę optymizmu i ogromne pokłady miłości Boga. Otóż niezależnie od tego, czy mała dziewczynka czyta tę pozycję sama, czy też w towarzystwie swoich rodziców, zawsze otrzymuje ona w zamian poczucie bezpieczeństwa, zapewnienie o boskiej opiece i pewność o tym, że nigdy nie jest i nie będzie sama. Myślę, że pozytywny aspekt tej lektury jest nie do przecenienia, tak dla najmłodszego odbiorcy, jak i dla starszych czytelniczek. Po prawdzie bowiem nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby książeczka ta niosła wyżej wymieniona wartości i pozytywne emocje także i dorosłej kobiecie, która również od czasu do czasu potrzebuje przecież wsparcia i dobrego słowa w życiu...:)

 

Na bardzo duże słowa uznania zasługuje także lekkość, łatwość i przystępność odbioru tej pozycji. Otóż dobór słów, zdań, jak i też cytatów z Pisma Świętego został tu tak umiejętnie dokonany, iż każde dziecko w pełni zrozumie ich sens i wartość z nich płynącą. To książka dla dzieci, która gwarantuję pełnię komfortu i łatwość jej odbioru, co w przypadku pozycji poruszającej tak ważne kwestie jak religia i wiara w Boga, jest szczególnie istotne. Jack Countryman posiada bowiem tę oto wielką i cenną umiejętność, jaką to jest łatwość nawiązywania wspólnego języka z dziećmi, tak by z jednej strony zaintrygować je tym co chce opowiedzieć, z drugiej zaś zamienić ważne treści, w przyjemną, czytelnicza zabawę:)

 

Książka ta zachwyca nas także swoją formą i stanem fizycznym. Otóż wypełniają ją piękne kolory, wspaniałe, bajkowe, niezwykle plastyczne ilustracje autorstwa Rachelle Miller, jak i też bardzo przyjemny układ. Dodatkowo otrzymujemy tu doskonałej jakości papier, świetny druk i twardą okładkę, która nie tylko wspaniale się prezentuje, ale także i gwarantuje długą żywotność tej książeczki. Warto również wspomnieć tutaj o doskonałym pomyśle autora i wydawcy, jakim to jest pierwsza strona z miejscem dla dedykacji, jaką to ofiarująca osoba może poświęcić dla obdarowywanego dziecka. To mały drobiazg, który to jednak potrafi wzruszyć ofiarującego i bardzo ucieszyć małe dziecko, które otrzymuje tę książkę od bliskiej mu osoby:)

 

"Boże obietnice dla dziewczynek", to doskonała propozycja dla każdej małej Chrześcijanki, jak i również dla rodziców pragnących wychowywać swoje dzieci w tej wierze. Piękne wydanie, mądre i przepełnione wielkimi uczuciami treści, łatwość i lekkość odbioru lektury - oto najważniejsze atuty tej książki, przemawiające za tym by podarować ją swoim córeczkom, wnuczkom, kuzynkom...:)

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial