Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

7 Sekretów Terapii Dźwiękiem Uzdrawianie W Praktyce

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 3 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

7 Sekretów Terapii Dźwiękiem Uzdrawianie W Praktyce | Autor: Jonathan Goldman

Wybierz opinię:

Anna Wójcik

Muzyka, która leczy

 

Jonathan Goldman jest byłym rockmanem i muzykiem bluesowym, który zaczął zgłębiać tajemnice uzdrawiania dźwiękiem. Obecnie ma na swoim koncie ponad 20 płyt z muzyką relaksacyjną, a swoją działalność prowadzi od 25 lat. Podstawy swojej teorii uzdrawiania przedstawia w książce: „7 sekretów terapii dźwiękiem”.

 

Już na początku warto wspomnieć, że publikacja wzbogacona jest o płytę CD - „Spokojna podróż”, która stanowi uzupełnienie do treści książki. Wystarczy zalogować się na stronę wydawnictwa i wpisać kod, który wraz ze szczegółową instrukcją znajduje się na końcu podręcznika. Wtedy możemy bezpłatnie pobrać plik mp3 i relaksować się przy półgodzinnych dźwiękach deszczu i tybetańskich mis. Warto również zapoznać się z inną płytą Goldmana - „Tibetan Master Chans” - która w 2006 roku została nominowana do Nagrody Grammy w kategorii Najlepsza Muzyka Światowa!

 

Skupiając się już na treści – książka podzielona jest na 7 rozdziałów (sekretów). Jeśli spodziewacie się podręcznika, który będzie opisywał głównie właściwości poszczególnych dźwięków czy gatunków muzycznych, to niestety muszę Was wyprowadzić z błędu. Goldman skupia się przede wszystkim na nauce – w dużej mierze na fizyce. Wyjaśnia czytelnikom w jaki sposób działają fale mózgowe, czym jest rezonans oraz tłumaczy znaczenie cymatyki.

 

To jednak nie wszystko. Kolejne sekrety ujawniane przez autora coraz bardziej odchodzą od nauki i przechodzą do duchowości i psychiki. W ten sposób Goldman porusza temat medytacji, wyjaśnia jej wpływ na nasze organizmy oraz przekonuje o tym, jak ważne jest dobranie odpowiedniej muzyki o danej sytuacji i osoby. Każdy z nas jest bowiem inny, co autor udowadnia przy pomocy wielu barwnych przykładów. Przy okazji medytacji Goldman skupia się także na znaczeniu poszczególnych czakr. Wyjaśnia także, dlaczego niektóre samogłoski są święte i jak bardzo śpiewanie mantr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Najwięcej o nich przeczytamy w rozdziale 5 - „Nasz głos to instrument, który uzdrawia najlepiej”.

 

Każdy rozdział kończy się ćwiczeniem, które powinniśmy samodzielnie wykonać w wolnej chwili. Należy przeznaczyć na nie przynajmniej pół godziny i wykonywać je w warunkach absolutnej ciszy i spokoju. Nikt nie powinien nam przeszkadzać, a całą swoją uwagę powinniśmy skupić na zadaniu. Ćwiczenia pozwalają nie tylko poznać własne ciało, ale wiele czerpią z medytacji. Pomagają się więc zrelaksować, uspokoić i odstresować. W połączeniu z muzyką z załączonej płyty stanowią niewątpliwie niewiarygodne przeżycia.

 

„7 sekretów terapii dźwiękiem” posiada na ostatnich stronach kilka odnośników. Są to zarówno inne płyty i książki autora, jak i publikacje innych artystów i osób zajmujących się terapią dźwiękiem. Znajdziemy tam również informacje o tym, jak skontaktować się z terapeutami należącymi do grupy Sound Healers Association.

 

Niestety błędem publikacji jest dość duża ilość błędów. Często są to literówki, czasem zjadane są słowa, co bardzo skutecznie dekoncentruje czytelnika i odciąga od lektury.

 

Dużo większym minusem jest jednak zbyt mała ilość praktycznych zastosowań terapii dźwiękiem. Autor wyjaśnia, w jaki sposób działa terapia dźwiękiem, na czym się ona opiera, jednak w dużej mierze przedstawia czytelnikom teorię. Ćwiczeń, co prawda jest 7, jednak poza nimi otrzymujemy zaledwie garść informacji, które możemy wykorzystać w praktyce.

 

Podsumowując, to książka dla tych, którzy chcą poznać terapię dźwiękiem, przekonać się jak wygląda oraz w jakim stopniu wpływa na nasze zdrowie. Jest to świetna publikacja dla początkujących, gdyż informacje w niej zawarte z pewnością wystarczą. Osoby, które jednak chcą wiedzieć nieco więcej niż podstawy mogą się czuć nieco zawiedzione.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial