Okładka wydania

Gdy Smok Się Wprowadza Ponownie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Jodi Moore
 • Tytuł Oryginału: When A Dragon Moves In Again
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Tomasz Panas
 • Liczba Stron: 32
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 260x260 mm
 • ISBN: 9788394465001
 • Wydawca: CzyTam
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  6/6

 • Ilustracje: Howard Mcwilliam

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Gdy Smok Się Wprowadza Ponownie | Autor: Jodi Moore

Wybierz opinię:

Olkuszanka76

Jeśli zbudujesz doskonały zamek, wprowadzi się do niego smok, a tuż po nim… dzidziuś?! Obsypana nagrodami książka „Gdy smok się wprowadza” doczekała się kontynuacji, w której to przygotowania do powitania nowego członka rodziny idą pełną parą.

 

W domu pojawia się niemowlę, a świeżo upieczony starszy brat wraz ze swym smokiem, poświęcają cały swój czas na zabawianie maleństwa. Lecz gdy starsza siostra oznajmia, że przecież smoki nie istnieją, w chłopcu narasta frustracja i zaczynają się psoty. Gdy na dodatek zaślinionemu i wiecznie płaczącemu szkrabowi jakimś cudem udaje się zauroczyć jego smoka – miarka się przebiera. Chłopiec decyduje, że ma już dość, i każe rodzicom odesłać braciszka.

 

Czy w zamku jest miejsce dla trójki? Przekonacie się sami, gdy smok się wprowadzi ponownie. Czy smok jest prawdziwy?

 

Uwielbiam książki dla dzieci, które poza dostarczaniem przyjemności z poznawania samej historii, niepostrzeżenie kształcą, dotykając tematów często dla malucha trudnych, także do nazwania. A jeśli robią to z humorem i nie szczędzą wzruszeń, przepadam całkiem, mimo czterech dyszek na liczniku. I tak jest w przypadku tej książeczki. Dziecięca wyobraźnia jest niesamowitym narzędziem. Potrafi budować wieże z niczego, z niczego potrafi też narobić bałaganu. Jednak to jeszcze nic - dziecięca wyobraźnia potrafi sprawić, że nasza pociecha ma przyjaciela i to takiego, jakiego sobie tylko wymarzy.

 

Opowiastka o smoku opisuje nam sytuację, z którą spora część dzieci sobie nie radzi lub radzi po swojemu, nie zawsze akceptowalnie społecznie. To sytuacja, kiedy w domu pojawia się nowy członek rodziny, a najmłodsze (albo jedyne do tej pory) dziecko staje się starszym bratem lub siostrą. Niektóre dzieci, zazwyczaj te starsze, reagują radością i z dumą opowiadają o nowym lokatorze, chwaląc się, że pomagają w opiece. Inne z kolei, potrafią reagować na braciszka czy siostrzyczkę niemal agresją, gdyż czują się w nowej sytuacji bardzo zagubione a nawet zagrożone. Ile dzieci, tyle reakcji i jako dorośli do każdej z nich musimy podejść ze zrozumieniem, w końcu nowe dziecko w rodzinie to zmiany dla wszystkich wokół – mama nie ma już tyle czasu, zajmując się maleństwem, tata przykłada palec do ust, nakazując ciszę, gdy bobas zasypia, a śpi przecież dużo. Dla nowo mianowanego starszego brata lub siostry o wiele za dużo.

 

Ta książka pomoże rodzicom i ich pociechom zmierzyć się z następstwami pojawienia się nowego członka rodziny. Co więcej – pokaże to wydarzenie z perspektywy dziecka, które może czuć się zaniedbane lub odrzucone. Z kolei motyw smoka i jego perypetii stanowi źródło zainteresowania młodego czytelnika. Co mnie ucieszyło, to to, że w publikacji nie ma zbyt dużo tekstu. Ta książka mówi obrazem – pięknymi, dużymi i kolorowymi ilustracjami, od których ciężko oderwać wzrok. Słów jest dokładnie tyle, ile potrzeba, tylko te naprawdę istotne. Ona nie moralizuje, po prostu pokazuje, że koniec końców fajnie jest być tym starszym z rodzeństwa.

 

Opowiastka ta, ujęła nie tylko moje dzieci, ale także mnie. Tak ciepłej historii o zabawach, dzieciństwie, o cieple rodzinnym i dylematach Starszego Brata, o wywróceniu domowego zacisza do góry nogami przez narodziny dziecka nie czytałam bardzo dawno temu. Humor i wzruszenie przeplatały się uśmiech podczas czytania - to wszystko to wrażenia gwarantowane podczas lektury. Mnie zachwyciła totalnie i żałuję tylko, że… jest tak krótka!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial