Okładka wydania

Znikające Zwierzęta

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Znikające Zwierzęta | Autor: Isabella Bunnell

Wybierz opinię:

Sonrisa

Wydawnictwo Dwie Siostry przyzwyczaiło nas już do rewelacyjnych publikacji kierowanych do najmłodszych czytelników. Sięgając po książki tego wydawcy możemy być pewni, że otrzymamy pozycje nie tylko pięknie wydane, ale także mądre i rozwijające nasze pociechy. Dokładnie takie same oczekiwania miałam wobec książki „Znikające zwierzęta”. Sięgnęłam po nią tym bardziej, że jest to publikacja z grupy tych, które pozwalają rozwijać u najmłodszych spostrzegawczość, zdolność koncentracji, a przy tym wrażliwość na świat przyrody.

 

Z pozoru ta książka niewiele różni się od innych tego typu, których obecnie na rynku jest wiele. Każda strona to obrazek, na którym dziecko powinno odnaleźć wymienione obiekty. W tym przypadku są to zwierzęta, które trzeba znaleźć na ilustracjach obrazujących konkretny ekosystem. Mamy więc między innymi strony poświęcone lasom deszczowym, w których odszukać trzeba goryla czy jaguara, mamy rafę koralową, gdzie szukamy żółwia zielonego czy podziemia, w których odnaleźć trzeba żabę purpurową. Takich stron jest dziesięć, na każdej szukamy pięciu zwierzaków. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że zwierzęta, które trzeba znaleźć są przedstawicielami zagrożonych wyginięciem gatunków. Okazuje się więc, że sam tytuł publikacji „Zaginione zwierzęta” jest znamienny. Należy go rozumieć dosłownie, bo przecież korzystając z książki szukamy wraz z dzieckiem zwierząt na poszczególnych rysunkach, ale też można ten tytuł odczytać jako metaforę – wszak zagrożone wyginięciem gatunki już wkrótce mogą być gatunkami zaginionymi, takimi, które wyginęły.

 

W tym miejscu dochodzimy do głównej zalety książki. Otóż moim zdaniem największą wartością tej książki jest fakt, że obok zapewnienia dziecku rozrywki, która wspierać będzie jego rozwój, książka ma także wydźwięk edukacyjny. Korzystanie z niej wraz z dzieckiem może stać się świetnym pretekstem do dyskusji na temat ekologii i tego, że należy dbać o środowisko naturalne. Książka z pewnością wzbudzi w najmłodszych także wrażliwość na świat zwierząt i wreszcie – pozwoli pogłębić informacje na temat zagrożonych gatunków. Na końcu publikacji umieszczono krótki opis wszystkich zwierząt, które wcześniej należało odnaleźć. Jest to niezwykle przydatne, bo pomaga rodzicom odpowiedzieć na trudne często pytania dzieci o zwierzęta, o których zapewne część dorosłych nie miała wcześniej okazji usłyszeć.

 

Mówiąc o publikacji, w której szata graficzna odgrywa z pewnością jedną z ważniejszych ról, należy poświęcić uwagę także rysunkom. Przyznam, że moje pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre. Rysunki w książce przypominają raczej obrazki rysowane lub malowane przez dzieci. Z pewnością nie jest to idealne odwzorowanie świata przyrody. Z początku byłam więc trochę rozczarowana. Późnej jednak stwierdziłam, że takie rysunki są nawet ciekawsze. Dzieci zewsząd atakowane są realistycznymi obrazami i fotografiami. Tymczasem tutaj mają możliwość poznać nieco inny sposób przedstawiania świata. I to taki sposób, który do złudzenia przypomina ich własną twórczość! Dzięki temu młody czytelnik uczy się, że sztuka przybierać może różne formy, że nie ma jedynego słusznego sposobu odzwierciedlania rzeczywistości. To wszystko pomaga poszerzyć horyzonty naszych pociech i uwrażliwić je na sztukę.

 

Dużą zaletą jest też samo wydanie książki. Twarda okładka, wygodny format A4 i dość gruby papier sprawiają, że publikacja z pewnością będzie bawić najmłodszych przez długi czas. Niewątpliwie zakup tej pozycji będzie więc dobrą inwestycją. Zarówno ze względu na to, że książka wspierać będzie rozwój młodego człowieka, jak i z tego powodu, że korzystanie z niej może być doskonałym sposobem na wspólne, rodzinne spędzanie czasu i prawdziwą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.
Szczerze polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial