Okładka wydania

Niesforne Zwierzaki. Tchórzliwy Ptaszek

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 3 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 3 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Niesforne Zwierzaki. Tchórzliwy Ptaszek | Autor: Tülin Kozikoğlu

Wybierz opinię:

Koralina

"Niesforne Zwierzaki" to seria 9 książek, w której babcia Lejla opowiada o swoim małym zoo. Autorka opisuje różne cechy charakteru pupili, np. tchórzliwość, nieśmiałość, lenistwo, itd. Każdemu zwierzęciu poświęca jedną historię, w której opisuje perypetie pupila. Przyczyny i skutki negatywnego zachowania, zakończone pozytywnymi wnoiskami. Babcia Lejla to praprawnuczka słynnego francuskiego twórcy bajek - Jean'a de La Fontaine, który tworzył bajki o zwierzętach. Powołując się na koligacje rodzinne i odziedziczony talent, staruszka opowiada nam o swoich zwierzętach. Całą serię zilustrował Sedat Gigin, który jest znanym twórcą tworzącym oprawę graficzną różnych książek. Jego prace są bardzo charakterystyczne, oddają realizm i ekspresje postaci. Seria "Niesforne Zwierzaki" wydana została przez Wydawnictwo Wilga.

 

"Tchórzliwy Ptaszek" to historia papugi Gagi, która panicznie boi się o swoje życie. Uważa, że każdy, mały komar, rybka pływająca w akwarium, kot, czy pies, jest zagrożeniem. Dlatego unika wszystkich. Siedzi w swojej klatce i stara się nie rzucać w oczy. Robi to na różne sposoby, potrafi udawać posąg lub kiedy sytuacja jest ostateczna – martwą. Finalnie dochodzi do wniosku, że nie trzeba się bać, ponieważ strach uniemożliwia dobrą zabawę. A przez takie zachowanie i myślenie może ją ominąć wiele ciekawych rzeczy. Inne zwierzęta nie skupiają się wyłącznie na zrobieniu jej krzywdy, ponieważ świat nie kręci się wokół niej. Dzięki szybkiemu zrozumieniu swojego negatywnego zachowania, papuga Gaga odzyskuje spokój ducha i przyjaciół.

 

"Tchórzliwy Ptaszek" to krótka, wierszowana historia. Opowiedziana w lekki, zabawny sposób, zakończona morałem. Jej długość pozwala zainteresować dziecko i sprawić, że nie będzie się nudziło przy czytaniu. Szybko prowadzi nas do końca. Nie odkrywa jednak wszystkich swoich tajemnic. Do końca nie wiadomo, co robią zwierzęta i dlaczego tak się zachowują. Nie wiemy, czy papuga nie ma racji, chociaż babcia Lejla podpowiada, że Gaga jest w błędzie i jej zachowanie jest przesadzone. Taka narracja pozwala wczuć się w sytuację papugi i wyciągnąć wnioski. Historia "Tchórzliwego Ptaszka" na pewno sposoba się dzieciom, ponieważ potrafi również rozbawić. A dodatkowo opowiada o zwierzętach, co jest plusem, ponieważ najmłodsi kochają domowych pupili.

 

Kolorystyka i rysunki, pozwalają poczuć się jak w domu babci, która opowiada nam tę historię. Duzym plusem są detale, np. Kryształowy żyrandol, fotografie zwierząt oprawione w ramki, czy fotel z wysokim oparciem. Oddają one charakter domu starszej kobiety. Minimalistyczne grafiki nie rozpraszają uwagi i pozwalają skupić się na treści. Dodatkowo przedstawienie zwierząt pasuje do opowiadanej historii. Jest zabawne, proste i zrozumiałe. Zwierzęta wydają się skore do zabaw i figli. Co przyciąga uwagę najmłodszych, do których zaadresowana jest książka. Całość pozwala dobrze wczuć się w fabułę.

 

Książka "Tchórzliwy Ptaszek" to bardzo fajna, ładnie wydana opowieść, która dodatkowo uczy dzieci jak nie należy postępować i jakie cechy charakteru są negatywne i szkodliwe. Papuga Gaga pokazuje, że bojąc się wszystkiego, stajemy się samotni i niezrozumiani. Nikt nie chce się bawić z ptakiem, który lęka się otaczającego go świata. "Tchórzliwy Ptaszek" pokazuje w zabawny i zrozumiały sposób, że takie zachowanie jest złe. Dzięki temu dzieci są zachęcone do przeciwnego postępowania, np. bycia odważnymi. Warto ją przestawić najmłodszym.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial