Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Miłość Niczyja

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 4 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Miłość Niczyja | Autor: Sławomir BogackiMaria Jurkiewicz

Wybierz opinię:

Kropka99

„Nie przegap chwili, która odmieni ci życie. Może ktoś, właśnie ten ktoś, patrzy teraz na ciebie. Podnieś wzrok.”

 

Anna to kobieta, która na pierwszy rzut oka prowadzi wspaniałe życie. Ma dwoje dzieci, męża, który pracuje i całkiem dobrze zarabia, sama prowadzi dom i spełnia się zawodowo, ale… No właśnie, to co na pierwszy rzut oka innym wydaje się wspaniałe, Annę doprowadza do depresji. Jej mąż mimo iż zajmuje wysokie stanowisko w firmie, jest kompletnym nieudacznikiem. Wszystkie ważniejsze przemowy pisze mu Anna. Poza tym uważa, że wszystko mu się należy i skoro pracuje, to nic nie musi robić i to do tego stopnia, że obiadu nie potrafi sobie odgrzać. Seks traktuje również jako coś zależnego tylko od siebie, nie zwraca uwagi na samopoczucie żony i jej ochotę. Prócz tego Anna ma dwóch synów, którzy rosną na wierną kopię swojego ojca. Sytuacja ta sprawia, że kobieta popada w depresję. Wraz z pomocą psychologa, dochodzi do siebie i zaczyna zastanawiać się, czy takiego życia właśnie chce: rozkrzyczane dzieci i mąż, który nie rozumie jej potrzeb.

 

Morten natomiast, to mężczyzna, który pracuje w rozgłośni radiowej. W ciągu dnia zagubiony i z niezliczoną ilością problemów, w nocy zaś staje się ostoją dla swoich słuchaczy. Przy szklance whisky prowadzi audycję i wspiera słuchaczy dobrą radą.

 

Co zaś łączy tych dwoje? Obydwoje chodzili do tego samego liceum i razem przygotowują się na zjazd absolwentów. Obydwoje także nie mają ochoty tam iść, jednak postanawiają chociaż na chwilę zapomnieć o swojej codzienności. W trakcie wieczoru Annie dzwoni telefon, gdyż jej mąż nieudacznik czegoś od niej znów chce, gdy wychodzi i każe mu odejść spotyka Mortena i zaczynają rozmowę. Jak ta chwila wpłynie na życie tych dwóch jednostek?

 

„Miłość niczyja” autorstwa Marii Jurkiewicz i Sławomira Bogackiego to powieść, która poruszyła mnie bardzo mocno. Opowiada ona o tęsknocie, tęsknocie do zrozumienia, tęsknocie do odnalezienia bratniej duszy, tęsknocie do życia w miłości. Główna bohaterka, pomyliła zauroczenie z miłością, co z dnia na dzień odbierało jej chęci do życia, bo jak żyć, jeśli nie czuje się satysfakcji z najdrobniejszej rzeczy? Powieść przedstawia niezwykle realistycznych bohaterów, którzy borykają się z problemami bliskimi wielu osobom współcześnie. Skłania to bardzo mocno do refleksji i zaczyna poddawać w wątpliwość, czy nasze życie rzeczowiście daje nam satysfakcję, czy rzeczywiście osoba która towarzyszy nam w życiu codziennym jest tą jedyną, z która możemy rozumieć się bez słów tak jak główni bohaterowie…

 

Sięgając po powieść „Miłość niczyja” myślałam, że będzie to kolejny ckliwy romans, który przeczytam i szybko odłożę na półkę. Pomyliłam się i to bardzo. Już dzisiaj wiem, że chętnie sięgnę po tą książkę jeszcze wiele razy i myślę, że z każdym następnym odnajdę w niej coś nowego. Chciałabym polecić ją każdemu, kto emocjonalnie jest już dojrzały, jednak płeć nie ma znaczenia. Przynosi ona refleksje, które mogą zmienić nasze spojrzenia na świat. Czytałam już wiele książek, ale żadna nie odcisnęła na mojej duszy takiego piętna jak ta. Chciałabym jakoś opisać emocje towarzyszące tej lekturze, jednak nie jestem w stanie. To co tutaj opisałam, ot jedynie namiastka tego co czułam. Nie można w słowa ubrać czegoś tak niebanalnego. Zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję każdemu, nie tylko osobom, którzy znaleźli się na zakręcie swojego życia, ale także tym, którzy twierdzą, że wiodą życie idealne.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial