Okładka wydania

Niesforne Zwierzaki Tom 3 Uparty Jeżyk

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Tülin Kozikoğlu
 • Tytuł Oryginału: Inatçı Kirpi Mina
 • Seria: Niesforne Zwierzaki (Tom 3)
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Język Oryginału: Turecki
 • Przekład: Agnieszka Aysen Kaim
 • Liczba Stron: 24
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 240x220mm
 • ISBN: 9788328044302
 • Wydawca: Wilga
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  5/6

 • Ilustracje: Sedat Girgin

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Niesforne Zwierzaki Tom 3 Uparty Jeżyk | Autor: Tülin Kozikoğlu

Wybierz opinię:

Dyabeutor

Na pewno nie odkryję nic nowego twierdząc, że dzieci, szczególnie w pierwszych latach życia, to chodzące emocje i buzujące charaktery. Brak umiejętności radzenia sobie z własnym wnętrzem przysparza czasem zarówno im, jak i otoczeniu, pewnych trudności czy problemów. Nauka jest długotrwała tym bardziej, że każda z pociech jest inna i nie ma uniwersalnych wzorców zachowań. Ciężko wyjaśnić kilkulatkowi jak działają emocje i jak sobie z nimi radzić. To jedna z tych sytuacji, w których trudno praktykę przekuć w teorię i odpowiednio ująć to, z czym mamy do czynienia.

 

Niestety brak jest książek, które byłyby pomocne w przypadku komunikowania dzieciom definicji emocji, a poradniki dla rodziców zupełnie się do tego nie nadają. Okazuje się jednak, że ta nisza została przynajmniej częściowo zagospodarowana przez pozycje, które idealnie odpowiadają na nasze zapotrzebowanie. Cykl książek „Niesforne zwierzaki” to niepozorne pozycje obrazujące „małe zoo babci Lejli”. Bohaterem każdej z nich jest inna postać, a wśród nich zaprezentowane są takie indywidua jak rozgniewany pająk, przemądrzała mysz, leniwa rybka czy zazdrosna żaba. Mi udało się zapoznać z upartym jeżykiem.

 

Pierwsze wrażenie może być złudne – wydawać by się mogło, że pod sztywną okładką kryje się zaledwie kilka stron, które pochłoniemy szybko i po chwili odłożymy. Nic bardziej mylnego, każda kartka jest odpowiednio i bogato zagospodarowana. Mamy do czynienia z wierszowaną opowiastką, wystarczająco długą, by przedstawić historię z morałem. Turecka autorka, TulinKozikoglu, potrafi przykuć uwagę malucha, pobudzić wyobraźnię oraz zmusić do myślenia. Pod pozornie niewinną historią spotykamy się z rozterkami współmieszkańców wymyślającymi różnorakie sposoby na złamanie uporu naszego bohatera. Finał okazuje się dość przewrotny i przez to tym bardziej warty zapamiętania.

 

Duże słowa uznania należą się osobie, która zajęła się tłumaczeniem. Agnieszka Aysen Kaim wykonała swoją pracę bardzo dobrze – nie jestem w stanie ocenić walorów oryginału, jednak polska wersja bogata jest w humor, polot i ciekawie dobrane rymowane słownictwo. Sądzę, że pierwowzór charakteryzuje się tymi samymi cechami. Kontakt z treścią na pewno można uznać za przyjemny.

 

Jednak żadne odpowiednio dobrane słowa nie będą w stanie utrzymać uwagi dziecka przez wystarczającą ilość czasu, by dotrzeć do końca opowiadania. Z pomocą muszą przyjść walory graficzne i w tym przypadku ręce same składają się do oklasków. Świetnie dobrana barwa kolorów, oryginalna kreska oraz humorystyczne obrazowanie tekstu to jedne z największych zalet książki. Jeśli dodamy do tego czcionkę, która z jednej strony symuluje pismo odręczne, z drugiej natomiast jest bardzo czytelna, okazuje się, że nie można znaleźć słabego punktu. Ilustracje SedataGirgina to prawdziwe małe dzieła sztuki. Nawet kartki, mimo że są dość cienkie, mogą się obronić przed kontaktem z młodym odbiorcą. Okazało się, że nasza dwuletnia córka kilka razy sama dobrała się do książki, która na szczęście na tym nie ucierpiała – niewiele pozycji może się tym pochwalić ;-)

 

Udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wraz z podziwianiem niebanalnych grafik możemy w łatwy sposób przemycić wiedzę na temat zachowań oraz tego, jak one wpływają na innych. Domyślam się, że pozostałe tomy nie odbiegają pod tym względem od „Upartego jeżyka”, a cała kolekcja nie dość, że okazale musi prezentować się na półce z książkami, to zapewnia wiele chwil z lekkimi w odbiorze historiami z morałami. Na pewno czas spędzony z tym swoistym „małym zoo” nie będzie uznany za stracony, zarówno przez rodziców, jak i ich pociechy.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial