Złota Księga Bajek

Autor: Peter Holeinone

Okładka wydania

Złota Księga Bajek


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Jako dziecko uwielbiałam baśnie braci Grimm. Oczywiście miałam tę ocenzurowaną wersję, żebym nie budziła się w nocy z krzykiem. Do tej pory mam ogromny sentyment do Muzykantów z Bremy. Ilekroć mam okazję, by przeczytać jeszcze raz tę bajkę, robię to, choć znam ją już na pamięć. Tak było i tym razem. Właśnie od tej historii rozpoczęłam lekturę Złotej księgi bajek. To był mój powrót do dzieciństwa. Do czasów, kiedy starsza siostra czytała mi takie opowieści.

 

W najnowszym wydaniu znanych nam baśni znajdziecie opowieści braci Grimm, Andersena, Ezopa, Collodiego, Perraulta oraz historie z Anglii, Bliskiego Wschodu i Rosji. Podejrzewam, że większość z nich będzie wam dobrze znana. Ja nie kojarzyłam jedynie tych ostatnich. U mnie w domu nie czytano tego typu bajek. Nie wiem, jak było z wami.

 

Każdą z części rozpoczyna opowieść o autorze. Dowiadujemy się kiedy żył, czym zasłynął. Towarzysząca mi w trakcie lektury panienka H. była bardzo zdziwiona faktem, że te bajki są takie stare. Trudno jej było ogarnąć to, że dzieci, które żyły tak dawno temu, czytały to samo co ona. Trzeba jej to jednak wybaczyć, ma tylko 7 lat.

 

Publikacja została przepięknie wydana. Ilustracje zachwycają, nie sposób oderwać od nich oczu. One opowiadają to, czego nie są w stanie oddać słowa. Powiem więcej, większość z nich znam ze swojego starego zbioru. Panienka H. również była nimi zachwycona. Książka ma twardą oprawę, więc szybko się nie zniszczy. Jest przy tym nieco ciężka, ale to drobny mankament. Treść tej publikacji w pełni go wynagradza. Oczywiście wersje bajek są skrócone. Gdyby umieścić je w całości, książka spokojnie liczyłaby sobie drugie tyle stron co teraz i trudno byłoby ją czytać. Poza tym niektóre sceny lepiej póki co przemilczeć, niech dzieci do nich dorosną.

 

Dla mnie ta lektura miała charakter podróży w przeszłość. Sama kiedyś miałam taki zbiór z bajkami. Dzisiaj wygląda strasznie. Strony wypadają, okładka jest zniszczona. Nie pamiętam ile razy czytałam tę książkę. Chociaż mam nową wersję, w której jest więcej bajek, nie będę w stanie pozbyć się starej. Wiąże się z nią za dużo wspomnień.

 

Złota księga bajek jest warta swojej ceny. Nie powinniście być nią rozczarowani. Wydawca naprawdę dołożył wszelkich starań, by oddać w ręce czytelnika niezwykłą publikację. Dzieci, które potrafią już czytać spokojnie sobie z nią poradzą. Język, jakim zostały opowiedziane bajki, jest bardzo przystępny. Nie ma opcji, żeby czegoś nie zrozumieć. Myślę jednak, że lepiej tę książkę czytać z rodzicami. Podejrzewam, że większość z nich zna te bajki z własnego dzieciństwa i chętnie jeszcze raz je przeczyta. Ja na pewno będę maglować tę książeczkę z moimi dziećmi.

 

Plusem publikacji jest to, że można spokojnie czytać jedną bajkę dziennie. Nie trzeba tego robić po kolei. Opowieści nie są ze sobą powiązane, więc jednego dnia można spędzić wieczór z trzema świnkami, by następnego poznać ze swoją pociechą Pinokia. To dobry pomysł dla zapracowanych rodziców. Jestem kompletnie oczarowana tą publikacją. Dawno nie widziałam tak dobrze wykonanej księgi z bajkami dla najmłodszych. Majstersztyk. Drodzy rodzice, jeśli chcecie kupić swoim dzieciom książkę ze zbiorem bajek, możecie śmiało zainwestować w tę publikację.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!