Czas To Skarb 24 Zasady Zarządzania Czasem

Autor: Jim Muncy

Okładka wydania

Czas To Skarb 24 Zasady Zarządzania Czasem


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

CZAS... - nieodłączny towarzysz naszego życia, którego to wciąż jest nam za mało... Za mało, by w pełni cieszyć się urokami naszej codzienności, otaczającym nas światem, dorobkiem naszej pracy, czy też chociażby szczęściem wynikającym z bliskości najukochańszych... Każdy z nas chciałby potrafić znajdować czas na to wszystko, by nie być zmuszonym do rezygnowania z niektórych rzeczy na rzecz innych, gdyż ludzka doba liczy jedynie 24 godziny... Czy w ogóle jest to możliwe? O tym, że tak..., przekonuje nasJim Muncy - autor książki pt. "Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem", która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Studio EMKA.

 

Książka tego amerykańskiego pisarza, oferuje nam zestaw intrygujących porad, wskazówek i konkretnych sposobów na to, by umiejętnie, efektywnie i skutecznie organizować swój jakże cenny czas. Środkami ku temu są przede wszystkim samodyscyplina, koncentracja na najważniejszych kwestiach, ograniczenie pokus, zdarzeń, czynności i osób, które mogą rozpraszać nasze skupienie, czy też umiejętne planowanie naszych celów, względem własnych możliwości. To tylko kilka najważniejszych z punktów, jakie znajdujemy w tej książce, które to krok po kroku prowadzą nas do tego, byśmy mogli cieszyć się wolnym czasem na to, co jest dla nas najważniejsze.

 

Autor książki rozpoczyna swoją literacką naukę od podstaw, czyli wyjaśnienia tego czym tak naprawdę jest czas. To odwołania do różnych dziedzin nauki, historii, poglądów słynnych myślicieli. Następnie przechodzi on zaś do kwestii postrzegania, rozumienia i cenienia naszego czasu w życiu, a ściślej rzecz biorąc do jego marnotrawstwa, udowodnionego licznymi przykładami. I kiedy już wiemy co i jak tracimy, to wówczas zaczyna się najważniejsza część tej lektury - ukazywanie środków i metod ku temu, by perfekcyjnie organizować czas w naszym codziennym życiu. A organizacja ta sprowadza się do nas samych i naszej silnej woli, która m.in. decyduje o tym, iż rezygnujemy z rzeczy niepotrzebnych na rzecz priorytetów, potrafimy dostrzegać różnicę pomiędzy czasem "sztywnym" i czasem "luźnym", czy też dysponujemy odpowiednią siłą ku temu, by nie ulegać lenistwu, odkładaniu naszych zadań "na kiedyś", odwlekaniu tego, co nieprzyjemne... To proste zasady, środki i wskazówki, których to jednak często sami nie jesteśmy w stanie dostrzec, zrozumieć i wprowadzić we własne życie...

 

Dzieło Jima Muncy'ego powstało głównie z myślą o biznesie i ludziach biznesu, którym tak naprawdę czas jest niezbędny do tego, by mogli odnosić oni sukcesy w swojej pracy. I owszem, wielce z wątków, myśli i aspektów tej książki odnosi się stricte do tej gałęzi życia, oferując ważne wskazówki na temat tego, jak organizować sobie pracę, by ta była nie tylko efektywna, ale także i niosła sobą sukcesy. Niemniej, równie dobrze z ów porad i nauki mogą korzystać także i najzwyklejsi czytelnicy, począwszy chociażby od rodziców, a na nastolatkach skończywszy. Zawarte tu wskazówki pomagają bowiem w równie wielkim stopniu układać i planować swój własny czas w domu, w szkole, czy też chociażby w zwykłej pracy, tak byśmy znajdowali także i czas na nasze drobne przyjemności. I chyba właśnie ta uniwersalność tego poradnika jest tutaj najistotniejsza, gdyż oferująca swoją treścią cenną pomoc każdemu czytelnikowi, który tylko po niego sięgnie.

 

Bardzo ważnym aspektem tej lektury jest jej lekkość, łatwość w odbiorze i przystępność dla każdego czytelnika. Otóż Jim Muncy posługuje się tutaj prostym, zrozumiałym, codziennym językiem, który ma szansę dotrzeć do każdego, nie tylko zaś ludzi nauki. Dzięki temu książkę tę czyta się bardzo łatwo, szybko, przyjemnie i zrozumiale, a co za tym idzie jej poradnikowa zawartość także bardzo łatwo dociera do naszej świadomości. Owszem, pojawiają się tu czasami bardziej zawiłe i fachowe pojęcia oraz sformułowania..., ale w żadnej mierze nie stanowią one większości, a tym samym nie sprawiają nam trudności w odbiorze całości.

 

"Czas to skarb. 24 zasady zarządzania czasem" to przykład poradnika, który swoją treścią może w rzeczywisty i namacalny sposób wpłynąć na poprawę życia czytelnika. Otóż zawarte tu porady i wskazówki pomagają nam zmienić, usprawnić i ulepszyć nasz każdy dzień, tak byśmy nie musieli co chwilę zerkać na zegarek i martwić się tym, iż jego wskazówki tak szybko poruszają się do przodu. Jim Muncy dostarcza nam tu szereg środków i metod, które to jednak my sami musimy wprowadzić w nasze życie, co początkowo może okazywać się trudne, ale w dłuższej perspektywie niezwykle owocne. Myślę, że poznanie tej książki może pomóc każdemu z nas, gdyż chyba nie ma takiego człowieka, który choć raz w życiu nie narzekałby na brak czasu... Kto wie, być może po lekturze tej książki nigdy już nie będziemy musieli wypowiadać tych słów... - oby!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!