Okładka wydania

Woda. Zdrowie I Życie. Fakty I Mity

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Woda. Zdrowie I Życie. Fakty I Mity | Autor: Iwan Nieumywakin

Wybierz opinię:

Sonrisa

O tym, że woda jest substancją, be której nie byłoby życia, wie chyba każdy. Słów tych na pamięć uczymy się w szkole, by później powtórzyć pod tablicą, odpowiadając na pytanie nauczyciela. A jeśli nawet nie znamy tego stwierdzenia z czasów szkolnych, pewnie wielokrotnie słyszeliśmy je powtarzane w mediach, przez znajomych, rodzinę. Tylko, czy coś z tego wynika? Czy zmieniamy styl życia, słysząc i powtarzając, że woda jest ważna? Czy tak naprawdę zdajemy sobie sprawę z tego, iż bez wody nie bylibyśmy zdrowi, więcej – nie moglibyśmy żyć? I czy przejmujemy się tym wszystkim, skoro przecież jakoś żyjemy, jakoś funkcjonujemy? Być może czasem czujemy się gorzej, czasem bolą nas stawy, a skóra przybiera szary kolor. Często winą za te dolegliwości obarczamy jednak zbyt duży stres, przemęczenie, pogodę, klimatyzację w biurze. Fakt, to wszystko może mieć wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, iż zdrowie jest niemal na wyciągniecie ręki. Najlepiej ręki ze szklanką.

 

Od dawna interesuję się zdrowym stylem życia. Szukam sposobów, by czuć się dobrze i dobrze wyglądać, nie wydając przy tym fortuny na drogie kosmetyki. Wszystkie strony i publikacje na temat naturalnych metod osiągniecia zdrowia i dobrej kondycji zwracają uwagę na fakt, że należy pić dużo wody. Wypijanie minimum 1,5 litra czystej wody dziennie to jedno z podstawowych zaleceń dietetycznych, które otrzymuje każdy, kto chce schudnąć lub zyskać więcej energii. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, dlaczego woda jest tak ważna, dlaczego powinniśmy pić jej aż tyle (a według Iwana Niumywakina nawet więcej!) i, co również jest ważne, w jaki sposób powinniśmy pić wodę, by przyniosło nam to jak najwięcej korzyści. Odpowiedzi na wszystkie te pytania znaleźć można w książce „Woda. Zdrowie i życie. Fakty i mity”.

 

Autor tej publikacji, Iwan Niumywakin, jest lekarzem. Człowiekiem wykształconym i uznanym rosyjskim autorytetem. Brał udział w licznych projektach badawczych, w tym między innymi w projekcie, którego celem było opracowanie udzielania pomocy medycznej astronautom przebywającym w przestrzeni kosmicznej. Jednak człowiek ten określany jest także mianem „Głównego Uzdrowiciela Ludowego Rosji”, ponieważ w swojej praktyce czerpie w dużej mierze właśnie z tradycyjnych, ludowych praktyk medycznych. Jest człowiekiem, który twierdzi, że przyszłością medycyny będzie połączenie medycyny współczesnej i ludowej właśnie. Jest też autorem licznych publikacji, których lektura pomogła wielu ludziom osiągnąć zdrowie.

 

Książka „Woda. Zdrowie i życie. Fakty i mity” nie jest publikacją długą. Zawiera około stu stron. Jednak na tych stu stronach zawarta jest spora dawka wiedzy. Możemy tu znaleźć informacje o tym, dlaczego picie odpowiedniej ilości wody jest tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu i o tym, w jaki sposób przygotować tę wodę, by jej picie przynosiło, jak najlepsze efekty. Ponadto przeczytamy tu także o tym, ile rzeczywiście wody powinno się dziennie wypijać oraz jak rozpoznać odwodnienie, jak go uniknąć i jak je wyleczyć. Publikacja została też uzupełniona o zestaw prostych ćwiczeń, które uzupełniono rysunkami. Mają one pomóc w uzyskaniu i utrzymaniu zdrowia. Wszystko razem sprawia, iż publikacja jest niezwykle wartościowa, a jej lektura i zastosowanie zawartych w niej zaleceń może przynieść szereg korzyści.

 

Nie jest to jednak książka idealna. Pierwszą wadą jest fakt, iż autor, sam będąc Rosjaninem, często nawiązuje do warunków rosyjskich. A to oznacza, że nie zawsze wiemy dokładnie, o czym pisze. Nie wszystkie rady jesteśmy też w stanie wprowadzić w życie. Drugą rzeczą, która nieco przeszkadzała mi w lekturze, jest język. Nie jest może bardzo naukowy, ale jednak sprawia, że książkę czyta się trudno i trzeba poświęcić lekturze więcej czasu, niż wskazywałaby na to objętość tej publikacji.

 

Niemniej myślę, że warto po tę pozycję sięgnąć. Na pewno nie zawiedzie osób, które szukają sposobów na zdrowe i szczęśliwe życie. Rady zawarte w książce są bardzo dobre, poparte naukowym doświadczeniem autora i jego wieloletnią praktyką. O tym, że są skuteczne świadczą także pozytywne opinie tych, którzy do owych rad już się zastosowali. Kilka z tych opinii umieszczono na końcu publikacji. I to one przekonują mnie najbardziej do tego, że warto spróbować wprowadzić w życie choćby część zaleceń Iwana Nieumywakina.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto