Okładka wydania

Życie I 101 Przyjaciół

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Krzysztof Liegmann
 • Tytuł Oryginału: Życie I 101 Przyjaciół
 • Gatunek: PoradnikiAutokreacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 392
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 158x235mm
 • ISBN: 9788328329003
 • Wydawca: Helion
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Życie I 101 Przyjaciół | Autor: Krzysztof Liegmann

Wybierz opinię:

Bnioff

„Jak mocno będziemy chcieli zmieniać swoje życie. Jak bardzo uzależnimy je od własnych decyzji, aby nikt inny nie miał możliwości powstrzymać nas od działania. To wszystko, co się dzieje w nas, to siła, która czeka na to, aby móc pokazać Twój potencjał. A masz go w sobie, niezależnie od tego, na jakim etapie życia teraz jesteś .”

 

„Życie i 101 przyjaciół” to książka wyjątkowa, nie dająca się łatwo skatalogować i sprawiająca w lekturze szczególne wyzywanie. Nie, nie czyta się ją trudno, nie jest bowiem dziełem naukowym, i niech nikogo nie zmyli pozorny ciężar gatunkowy kryjący się pod pojęciem „życie”. Chodzi bardziej o to, że jeśli chciałoby się z jej lektury wyciągnąć jak najwięcej, należy ją smakować w skupieniu, czasem wręcz kontemplować, do czego nastraja podział na 101 krótkich, syntetycznych rozdziałów.

 

To książka, która chce wejść z czytelnikiem w dialog i bardziej zależy jej na inspiracji, niż na pouczaniu i wskazywaniu prostych rozwiązań, nawet jeśli zdaje się czasem takowe przemycać między wierszami. W życiu nie ma bowiem prostych recept i choć w przeróżnych poradnikach i książkach na temat rozwoju osobistego aż roi się od gotowych przepisów i drogowskazów, bardzo często okazuje się, że są one błyskotliwe i genialne, ale tylko w torii. Albo inaczej, dają się zastosować, ale nie we wszystkich przypadkach, choć pozornie jawią się jako prawdy uniwersalne. Krzystof Liegmann, twórca i pomysłodawca firmy Architekci Umysłu, od prawie dekady prowadzący szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, najwyraźniej doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zamiast próbować prowadzić czytelnika za rękę, dzieli się z nim swoją wrażliwością, emocjami i doświadczeniami, dając wyraźnie do zrozumienia, że tajemnica życia i jego instrukcja obsługi tkwi w każdym z nas. Cała rzecz w tym, że trzeba po nie sięgnąć i je wydobyć, by móc z nich korzystać. Sami możemy nie dać sobie z tym rady, ale od czego mamy przyjaciół. 101 jeden tytułowych przyjaciół, a być może nawet więcej. To zależeć bycie tylko i wyłączenie od naszej uważności i otwartości na świat. Na życie i całą resztę, jak w sławetnym filmie Woody Allena.

 

Ta setka przyjaciół, o których traktuje praca Liegmanna to nie tylko konkretne osoby czy rzeczy. To cała masa pojęć, bardzie lub mniej abstrakcyjnych, ale żywo dotyczących funkcjonowania każdego człowieka. Pojęć wysokich i wzniosłych, jak Bóg, Modlitwa czy Dobro, ale też pozornie przyziemnych, drobnych przyjemności, jak spacer, telefon czy las. Chodzi o tę sieć zależności i motywów, z jakich utkane jest nasze życie. I to właśnie od nas zależy, jakiego rodzaju będzie owa tkanina, czy też konstrukcja, jaką będziemy mogli określić swoje życie.

 

„Pierwszym przyjacielem jestem ja dla siebie i jesteś Ty dla siebie. Jeśli Ty będziesz kochał siebie, to inni pokochają Ciebie za to, kim jesteś i jaki jesteś.”
Na kartach tej książki znajdziemy szczerą opowieść o tym, jak Autor doszedł do takiego stanu, o którym wspomina w tym cytacie. Nie było to łatwe, nie łatwo też było o tym opowiadać. Tym bardziej więc cenny dar ofiaruje Liegmann czytelnikowi, w gruncie rzeczy bowiem, ofiaruje mu opowieść o swoim życiu. Ani na moment jednak nie zapomina o czytelniku i pokazując mu swoją perspektywę, popycha do własnych przemyśleń i poszukiwań.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial