Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Wilk Powrócił

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Wilk Powrócił | Autor: Geoffroy De Pennart

Wybierz opinię:

Książkojady

Z OSTATNIEJ CHWILI: Wilk pojawił się w lesie! Mieszkańcy przerażeni…

 

W baśniach przylgnęło do niego miano czarnego charakteru. Przebiegły, chytry, za wszelką cenę próbujący zaspokoić swój nienasycony apetyt. Wilczy apetyt. Postać wilka to jednoznaczne wcielenie wszystkich negatywnych cech i zła. Każde dziecko wie, kto próbował zjeść Czerwonego Kapturka i zniszczyć domy trzech świnek. Wilk staje się również głównym bohaterem książek dla dzieci autorstwa francuskiego ilustratora Geoffroya de Pennarta, którego książki o krowie Zosi ukazały się w wydawnictwie Muchomor. „Wilk powrócił!” to pierwsza część serii liczącej dwanaście historii o bajkowym zwierzaku. Jak sugeruje autor - wilk to postać, której pojawienie się gwarantuje zamieszanie i gotową historię.

 

Ta noc była bardzo niespokojna dla Królika, który nie mógł zmrużyć oka. A wszystko przez wiadomość w gazecie, że do lasu powrócił zły, przerażający Wilk, postrach wszystkich leśnych zwierząt. Gdy rozlega się pukanie do drzwi Królik jest przekonany, że nieproszonym gościem jest Wilk. Na szczęście do Królika przychodzą Trzy Małe Świnki, również przerażone wieścią o powrocie czarnego charakteru. Okazuje się, że nie tylko one wpadły na pomysł aby skryć się w domu Królika, który jak na prawdziwego przyjaciela przystało, chętnie zapraszał wszystkich do siebie. Każdy kolejny gość sprawiał, że Królik bał się trochę mniej. Kiedy wszyscy się rozgościli i zasiedli do pysznej kolacji znów rozległo się pukanie do drzwi. Tym razem był to ktoś, na kogo przecież wszyscy czekali….

 

Opowieść o wilku to ukłon w stronę dobrze znanych, ponadczasowych opowieści, gdyż u Królika goszczą bohaterowie bajek i baśni, którzy nie mają zbyt miłych wspomnień ze spotkania z wilkiem. Ilustrator i jednocześnie pisarz przedstawił książkowych bohaterów, a przede wszystkim zwierzęta, w sposób bardzo ludzki. Noszą one ubrania, czytają gazety, przygotowują kolację. Historia o powracającym wilku pokazuje, że warto dać komuś drugą szansę i nawet najczarniejszy charakter może się zmienić.

 

Opowieść Geoffroya de Pennarta jest lekko przewrotna, humorystyczna, budująca napięcie do samego końca. Każde pukanie do drzwi wywołuje przerażenie wśród bajkowych postaci, ale im więcej ich pojawia się w domu Królika, tym bardziej stają się pewni siebie. Strach czmycha gdzieś daleko gdy wszyscy są razem. Królik wydaje się być niezwykle ważną postacią w lesie skoro wszystkie zwierzęta i bohaterowie baśni przybywają do jego domu. Jest on bardzo gościnny i z radością wita kolejnych gości, przestraszonych prasowymi doniesieniami. Ma również ostatnie zdanie w sprawie Wilka, wypowiadając się w imieniu zebranych mieszkańców lasu. Książka „Wilk powrócił!” to pięknie, szczegółowo ilustrowana opowieść o emocjach i strachu, który zdaje się rosnąć wtedy gdy jesteśmy sami. Kompozycja ilustracji akcentuje zwłaszcza jeden element – drzwi, z których pobrzmiewa złowieszcze „PUK! PUK!”. Gdy przewracamy stronę, dowiadujemy się kto stoi po ich drugiej stronie. Spostrzegawcze dzieci zauważą, że zupełnie inny dźwięk pukania rozlega się gdy przybywa tytułowy sprawca całego zamieszania. Również gazeta pełni na ilustracjach znaczącą rolę. Autor ukrył w niej ciekawe wiadomości dla małych czytelników, pokazując jednocześnie, że to prasa jest głównym źródłem informacji wśród mieszkańców baśniowego lasu.

 

Pierwsza cześć cyklu przygód o wilku francuskiego ilustratora i pisarza wprowadza w klimat bajek, żongluje motywami, bohaterami, opowiadając jednocześnie zupełnie inną, nieznaną historię, w której żarłoczny wilk przechodzi metamorfozę. Czy jednak dotrzyma słowa danego Królikowi? Jak będą wyglądały jego relacje ze zwierzętami? Zapewne naszą ciekawość zaspokoją kolejne części cyklu stworzonego przez Geoffroya de Pennarta. „Wilk powrócił!”, który ukazał się w wydawnictwie Muchomor, to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym, na którą warto zwrócić uwagę ze względu na piękne, tradycyjne ilustracje i wkomponowanie innych baśni w opowieść o Wilku i leśnych mieszkańcach lasu. To również przyczynek do rozmowy z małymi czytelnikami o roli prasy w naszym codziennym życiu.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial