Okładka wydania

Winx Baw Się Modą 1

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:


Podziel się!

Winx Baw Się Modą 1 | Autor:

Wybierz opinię:

Manue

Odkryj w sobie małą projektantkę

 

Przed sobą mam już drugą z kolei książeczkę z serii Winx, przygotowywanej przez wydawnictwo Wilga. Podobnie jak ostatnim razem, podarowałam ją swojej kilkuletniej kuzynce, by mogła przetestować jej możliwości. Oczywiście, radość była ogromna, gdy tylko dostrzegła kolorową okładkę z postaciami, znanymi z animacji. Wpłynął na nią niewątpliwie także poprzedni zeszyt Winx, który bardzo jej się podobał. W każdym razie, bardzo szybko zabrała się za „rozpracowywanie” nowego numeru.

 

„Winx. Baw się modą 1” wydany został, podobnie jak wszystkie zeszyty tego rodzaju, w formie magazynu. Kartki są jednak nieco grubsze, a okładka kolorowa i lekko błyszcząca, co zwiększa jej atrakcyjność, szczególnie wśród młodych odbiorców (potwierdzeniem tego była zresztą reakcja kuzynki). W środku znajdują się szablony postaci na każdy dzień tygodnia, by małe kreatorki mogły je dowolnie ubierać. Z boku znajdują się podpowiedzi, sugerujące, jaki typ strojów mogą wykorzystać w danej sytuacji, jednak ostatecznie decyzja należy do samych „projektantek”.

 

Do zeszytu dołączono dwie plansze, prawie w całości pokryte naklejkami, za pomocą których można stworzyć niebanalne stylizacje na konkretny dzień. Prócz nich, w książeczce znajdują się też szablony do odrysowywania strojów – wówczas można się posłużyć dowolnym materiałem – papierem, papierem kolorowym czy efektowną tkaniną, która sprawi, że ostateczny kształt projektu stanie się jeszcze ciekawszy. My próbowałyśmy z kolorowymi, dosyć sztywnymi kartkami i bibułą, co wyszło całkiem nieźle. Fakt, że ze względu na wielkość elementów, wycinanie przysporzyło nam nieco problemów, jednak gdy dziecku towarzyszy osoba dorosła (najlepiej wykazująca zdolności manualne), wszystko powinno się udać. Nasze dzieła tworzyłyśmy na osobnych kartkach, właśnie z wykorzystaniem wspomnianych szablonów.

 

Zeszyt został przygotowany bardzo starannie, a kolorowe elementy znacznie podniosły jego atrakcyjność wizualną. Z dużą dokładnością wykonano też naklejki, zachwycające swoją jakością i użytymi kolorami, które zresztą świetnie imitują poszczególne materiały. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe strony, gdzie znajdują się propozycje spędzania czasu (nie tylko wolnego), preferowane przez kolejne bohaterki animacji.

 

Jedynym, na co można byłoby narzekać przy tym zeszycie, jest ilość stron – okazuje się ona mniejsza niż w przypadku poprzedniej książeczki – „Winx.
Zostań stylistką. Romantycznie”. Jako powód można wskazać nieco inny charakter publikacji – tam kolorowanie miało łączyć się z wyklejaniem i wycinaniem, tu natomiast stawia się wyłącznie na wycinanki oraz wyklejanki. Z racji tego, wypełnienie całej gazetki zajęło mniej czasu, choć na pewno dostarczyło tyle samo frajdy. Nieco gorzej rozwiązana została też kwestia łączenia poszczególnych kartek – w poprzednim recenzowanym numerze zamieszczono je na spirali, tu natomiast wszystkie były zebrane zszywaczami. Mimo wszystko, nie wpłynęło to w znacznym stopniu na komfort użytkowania książeczki.

 

„Winx. Baw się modą 1” to doskonała propozycja dla najmłodszych – podejrzewam, że najlepiej sprawdzi się w przedziale wiekowym od czterech do siedmiu, ośmiu lat. Doskonale rozwija kreatywność dzieci, które uczą się dopasowywać do siebie zarówno kolory, jak i faktury poszczególnych ubrań. Co więcej, wpływają też na poprawę bądź rozwinięcie zdolności manualnych u maluchów, które mogą próbować swoich sił w wycinankach i wyklejankach (oczywiście, pod czujnym okiem kogoś z dorosłych). Jestem zadowolona z tej pozycji, choć odejmuję jeden punkt za formę (lepsza do takiego zeszytu wydaje mi się spirala) i ilość stron, gdyż zabawa kończy się stanowczo za szybko.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial