Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Kurs Pozytywnego Myślenia Moje Wewnętrzne Ja

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Beata Pawlikowska
 • Tytuł Oryginału: Moje Wewnętrzne Ja
 • Seria: Kurs Pozytywnego Myślenia (Tom 4)
 • Gatunek: PoradnikiAutokreacja
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 232
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 125x190 mm
 • ISBN: 9788379457793
 • Wydawca: Edipresse
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4.5/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Kurs Pozytywnego Myślenia Moje Wewnętrzne Ja | Autor: Beata Pawlikowska

Wybierz opinię:

Anena

Najpopularniejsza blondynka w Polsce Beata Pawlikowska znana jest głównie jako podróżniczka, która dzieli się z widzami i czytelnikami wrażeniami z przygód w różnych zakątkach świata. W swoich książkach nie tylko opisuje nieznany świat i obyczaje, ale również radzi, w jaki sposób szybko nauczyć się języka obcego. Niedawno zadebiutowała także jako autorka relaksacyjnej serii malowanek.

 

Kurs pozytywnego myślenia to nowy projekt Pawlikowskiej złożony z 12 książek o przepięknej kolorowej i energetyzującej okładce, które mają zainspirować czytelnika do pozytywnych zmian w życiu. Ilość książek w serii nie jest przypadkowa, gdyż ma odpowiadać liczbie miesięcy w roku. Dostosowanie się do zaleceń autorki ma na celu kształtowanie pozytywnego nastawienia do siebie i do zdarzeń, które przytrafiają się nam na co dzień. Autorka opracowała proste, ale niezwykle skuteczne techniki, które nie wymagają wiele czasu, więc można stosować je każdego dnia bez obawy o . Zaproponowane ćwiczenia bazują w głównej mierze na jej doświadczeniach z depresją, z którą zmaga się od lat. Podróżniczka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejszym kluczem do szczęśliwego życia jest nastawienie i umiejętność radzenia sobie z porażkami. Dlatego tak ważne jest ćwiczenie pozytywnego myślenia.

 

Moje wewnętrzne ja jest czwartym tomikiem cyklu, który ma pomóc czytelnikowi w poznaniu samego siebie oraz zastanowieniu się nad własnymi poczynaniami. Książka podzielona jest na teksty, z którymi należy zapoznawać się codziennie rano. Główne przesłanie każdego z nich, opatrzone osobistymi przemyśleniami autorki, wyróżnione jest czcionką oraz żółtym podkreśleniem przypominającym użycie zakreślacza. Każdy tekst dotyczący innego tematu zawiera podsumowanie najważniejszej myśli w formie zabawnego rysunku. Dodatkowo znajduje się jeszcze wyszczególnione miejsce na uwagi i przemyślenia czytelnika. Po upływie miesiąca można kontynuować kurs albo go przerwać.

 

Książka jest podzielona na rozdziały, w których autorka zwraca uwagę na powolne wdrażanie ćwiczeń. Istotna jest praca krok po kroku, która gwarantuje stopniowe, ale trwałe efekty. Stara się przekonać czytelnika, że ciągłe narzekanie i podkreślanie wad jest prostą drogą do znienawidzenia świata oraz samego siebie, dlatego tak ważne jest ćwiczenie pozytywnego myślenia nawet w sytuacjach, które pozornie mogą wydawać się negatywne. Narzekanie jest niemalże cechą polskiego społeczeństwa, która bardzo łatwo może zamienić się w nawyk. Ale kiedy popatrzymy na pewne sprawy z dystansu, to możemy zauważyć, że nie wszyscy mają lepiej, a towary z przeceny wcale nie muszą być wybrakowane. Również słuchanie samego siebie i zwrócenie uwagi na emocje, które się odczuwa są ważnymi elementami postrzegania świata i samego siebie. Jeśli widzimy świat w ciemnych barwach, to także nie będziemy zadowoleni ze swojego życia. Dlatego warto zastosować wskazówki autorki, by zacząć myśleć pozytywnie i po prostu cieszyć się każdym dniem.

 

Podobnie jak w poprzednich częściach bardzo ważne jest systematyczne powtarzanie ćwiczeń. Aby zaproponowane w książce rozwiązania były skuteczne, to muszą być regularnie powtarzane, podobnie jak w przypadku przechodzenia na dietę. Aby zrzucić dodatkowe kilogramy ważne jest trzymanie się dyscypliny. Oczywiście wymaga to wiele wytrwałości, ochoty i samozaparcia, ale nasz komfort psychiczny wart jest tych kilku chwil wyciszenia spędzonych z Kursem pozytywnego myślenia.

 

Moje wewnętrzne ja oraz całą serię Kurs pozytywnego myślenia mogę polecić miłośnikom poradników oraz książek motywujących do pracy nad sobą. Wskazówki zaproponowane przez autorkę może nie są zbyt odkrywcze, ale stanowią proste prawdy, o których na co dzień zapominamy. Żyjący w stale w biegu, zapracowani i przemęczeni staramy się zapewnić sobie zabezpieczenie finansowe, ale zapominamy o komforcie psychicznym. Dlatego, gdy zdarzają się nam drobne potyczki, a potem większe porażki, to nie potrafimy sobie z nimi poradzić, co może skutkować spadkiem pewności siebie oraz pozytywnego myślenia. A stąd już niewielki krok ku depresji.

 

Bardzo dobrze, że Beata Pawlikowska zwraca uwagę na tematykę samodoskonalenia oraz budowania pozytywnego obrazu samego siebie. Fajnie, że dzieli się z czytelnikiem technikami, które sama stosuje w celu poprawienia własnego nastawienia do życia. Ćwiczenia przez nią zaproponowane poprawiają nastrój już po kilku dniach systematycznej pracy. Są to proste i skuteczne techniki, które mogą przydać się w przypadku małych problemów. Jednakże w przypadku stanów depresyjnych okazać się mogą mało skuteczne. Jestem przekonana, że gdyby tą serię poradników pani Pawlikowaska napisała wspólnie z jakimś psychologiem, który wyjaśniłby znaczenie codziennego kształtowania pozytywnego nastawienia oraz jego roli w życiu, to okazałaby się ona większym sukcesem. Niemniej polecam nie tylko Moje wewnętrzne ja, ale i cały kurs. To przydatna książeczka, która może zmienić nastawienie wielu z nas i pomóc w poprawieniu codziennego życia.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial