Niebo Nad Fatimą

Autor: Anna Czerwińska RydelDorota Łoskot Cichocka

Okładka wydania

Niebo Nad Fatimą


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Et1978

Rok 2017 jest rokiem jubileuszowym, ponieważ to właśnie 13 maja 2017 roku minęła setna rocznica objawień w Fatimie. W celu uczczenia tego wydarzenia Wydawnictwo Bernardinum wydało książkę „Niebo nad Fatimą. Czy modlitwa może zmienić świat?” Książka skierowana jest do dzieci.

 

I tak przenosi nas ona do Portugalii do roku 1917, gdzie poznajemy pastuszków - Łucję, Hiacyntę i Franciszka, którym to ukazał się Matka Boska. Objawienia maryjne poprzedzały objawienia pod postacią anioła. Anioł ów prosił dzieci o modlitwę za grzeszników i wszystkich, którzy odwrócili się od Boga. Podczas drugiego objawienia prosił, aby dzieci powierzyły modlitwie swoją ojczyznę Portugalię.

 

Objawienia Matki Boskiej, które nastąpiły po ukazaniu się anioła, również nawoływały do modlitwy, ale i stawiały przed dziećmi szereg zadań. Powierzyła im ona największą tajemnicę tak zwaną fatimską, która to składa się z trzech części. W pierwszej z nich dzieciom została pokazana wizja piekła, które jednogłośnie uznały one za najbardziej straszne miejsce, jakie widziały. Do piekła trafiają dusze grzeszników, które można uratować, powierzając ich modlitwie. Druga tajemnica fatimska mówiła o II wojnie światowej i nastaniu komunizmu, historia dowiodła, że się spełniła. Trzecia tajemnica, została ukryta w murach Watykanu, za sprawą Łucji.

 

Oprócz wspólnej modlitwy i ważnych przesłań Matka Boska wspomniała dzieciom, że najdłużej na ziemi pozostanie Łucja, zaś rodzeństwo Hiacynta i Franciszek, niebawem pójdą do nieba. I tak też się stało. Franciszek zmarł, kiedy miał niecałe jedenaście lat z powodu powikłań po grypie. Hiacynta zaś zmarła w wieku dziesięciu lat, w bólu, cierpieniu, ofiarując je za grzeszników. Miała ona niecałe dziesięć lat a powodem jej śmierci było zapalenie płuc i kości żeber, oraz gruźlica. Łucja zaś dożyła bardzo późnej starości, wstąpiła do zakonu, została karmelitanką i zmarła dopiero w 2005 roku.

 

W objawienia fatimskie, mało, kto wierzył, traktując je, jako fantazję dzieci. Jednocześnie ich comiesięczne spotkania z Mąką Boską podczas objawień zbierały coraz większe grono ciekawskich. Od kilku osób po nawet kilka tysięcy. Ludzie ci zbierali się na polach Cova da Iria by zobaczyć cud. Niestety Matkę Boską widziały tylko dzieci, obserwatorzy nie widzieli nic. Dzieci były przez to narażone na szykany, pośmiewisko, a także zastraszanie przez władze, którym fatimski rozgłos i mierzące do niej tłumy wcale nie były potrzebne. Dopiero podczas październikowego objawienia stał się cud, który spowodowała, że blisko siedemdziesięciotysięczny tłum uwierzył. Jak on wyglądał dowiecie się z książki.

 

W dalszej kolejności poruszony został temat zamachu na papieża Polaka Jana Pawła II, który to miał miejsce dokładnie 13 maja. Postrzelony Jan Paweł II cudem uszedł z życiem, ale i kula, która została ku niemu wymierzona, kierowana była boską siłą, gdyż nie uszkodziła żadnych ważnych organów. Jan Paweł II dziękował za uratowane po zamachu życie w Fatimie, jaki pomógł spełnić prośby Matki Boskiej kierowane do dzieci, by szczególnej modlitwie powierzyć Rosję.

 

Jan Paweł II zapoznał się również trzecią tajemnicą fatimską, którą to będąc już staruszką Łucja, spisała by nie zabrać jej ze sobą po śmierci. Jaka jest jej wizja, sięgnijcie do książki.

 

To bardzo wartościowa pozycja książkowa, skierowana zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Myślę, że książkę tą zrozumieją dzieci, które już w świat religii zostały wprowadzone, dla małych dzieci nie będzie ona zrozumiała. Książka w całości zawiera bogate ilustracje autorstwa Doroty Łaskot-Cichockiej. Są one skromne, stonowane, przypominają rysunki pastelą. Samo wydanie książki jest bardzo ładne, duży format, twarda oprawa, kolorowe strony. Wszystko to powoduje, że z pewnością zainteresuje ona młodego czytelnika, który zechce zgłębić historię dzieci z Fatimy, którym objawiła się Matka Boska. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z: