Okładka wydania

Chajzerów Dwóch

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Chajzerów Dwóch | Autor: Filip ChajzerZygmunt Chajzer

Wybierz opinię:

Kaatrzyna Zych

Kolejna książka stworzona przez znane twarze. Tym razem nie o kuchni, nie o fitnesie, a o nich samych. Filip oraz Zygmunt Chajzerowie. Jestem w takim wieku, że miałam okazję ich obydwóch oglądać w telewizji. Tego starszego pamiętam z prowadzenia teleturniejów takich jak „Grasz czy nie grasz”, „Idź na całość” czy „Chwila prawdy”. Kiedy o nim ucichło pojawił się nagle jako pan promujący proszek do prania i chyba z tego, niestety, zostanie najbardziej zapamiętany – „Żeby biel była jeszcze bielsza”. Filip natomiast, częściej kojarzony jest przeze mnie ze swoich reportaży tworzonych dla śniadaniowego programu, jednej z komercyjnych stacji oraz paru akcji charytatywnych między innymi dla Powstańców Warszawskich. Ludzie ich kochają lub nienawidzą. Ja lubię oraz cenię i jednego i drugiego. A co myślę o ich książce?

 

„Chajzerów dwóch” przybiera formę rozmowy pomiędzy ojcem oraz synem. Książka rozpoczyna się wstępem autorstwa starszego Chajzera, a kończy epilogiem tego młodszego. Książka jest podzielona na kilka części, w których panowie kolejno rozmawiają pomiędzy sobą, na przykład, o swoim dzieciństwie, szkołach, pracy, o tym co oglądali, czytali lub słuchali, o tym jakimi teraz gwiazdami są YouTuberzy z Internetu…. W sumie mogłabym tak wymieniać bez końca, ponieważ tematów, które przewijają się w tej rozmowie jest multum. Życie prywatne przemieszane z życiem służbowym – czyli to co fani lubią najbardziej.

 

A jaki to ma efekt końcowy? Pomysł był fajny, bo Chajzerowie to bardzo ciekawe osobowości. Jednak mam kilka swoich „ale”. Niestety. Po pierwsze czytając te książkę odniosłam wrażenie jakby pomiędzy nimi siedziała jeszcze jakaś trzecia osoba i z nimi rozmawiała, bądź nadzorowała tę rozmowę, a przed drukiem po prostu ją z tekstu wymazano. Drażni mnie jak Filip w rozmowie z ojcem najpierw mówi: „Rodzice kupili mi moskowicza”, a następnie kilka linijek dalej „(…) więc być może kupiliście to od Rosjan na Stadionie Dziesięciolecia”. Najpierw mówi jakby zwracał się do kogoś, a następnie zwraca się znów do taty. I tutaj podałam jeden przypadek, a jest ich kilka. No, coś jest nie halo. Ale idźmy dalej. W książce jest wiele takich momentów, w których Filip mówi coś, a jego tata odpowiada na jego słowa, tak jakby ich nie było. Podejrzewam, że ze względu na pracę trudno było im się spotkać i pogadać w cztery oczy, ale od tego jest redakcja tekstu, ktoś nad tym czuwa, prawda? Ktoś powie – „Przecież to są szczegóły!”. Tak, owszem – to są szczegóły. Ale jestem jedną z tych osób, które takie szczegóły denerwują i podczas czytania wręcz wytrącają z równowagi.

 

Zaczęłam od minusów, ale plusów także się parę znajdzie  Notabene, to chyba pierwsza książka, w której akapitów dotyczący minusów był tak duży. Ale wracając do plusów. Jestem osobą nietuzinkową i uwielbiam czasy PRL-u. Z opowieści mamy, dziadków wiem, że nie było wtedy łatwo, ale było też wiele ciekawych rzeczy. W związku z tym niesamowicie podobały mi się fragmenty, opowieści pana Zygmunta dotyczące tego okresu czasu. Poza tym jestem ogromną fanką jakichkolwiek książek w formie wywiadów. Tak jak pisałam wcześniej. Pomysł był bardzo dobry, ale korekta tekstu nie do końca przypilnowała tego co powinna i efekt wyszedł troszkę poniżej moich oczekiwań.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial