Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Czytam Sobie Poziom 3 Edison O Wielkim Wynalazcy

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Czytam Sobie Poziom 3 Edison O Wielkim Wynalazcy | Autor: Ewa Nowak

Wybierz opinię:

Katarzyna Zych

„Edison. O wielkim wynalazcy” to jedna z wielu książek serii „Czytam sobie”, która jest trzypoziomowym programem wspierającym naukę czytania dla dzieci od 5 do 7 lat. Program składa się z trzech poziomów. Pierwszy nazywa się „Składam słowa”, drugi – „Składam zdania”, a trzeci „Połykam strony”. Książka autorstwa Ewy Nowak zalicza się właśnie do tego trzeciego poziomu, który jest najbardziej rozwinięty – teksty zawierają prawie 3000 wyrazów, użyte są tutaj wszystkie głoski, trudniejsze zdania oraz słowa, których wytłumacznie można znaleźć na ostatnich stronach książki.

 

Ewa Nowak na stronnicach tej cieniutkiej książki przedstawia w skrócie historię Thomasa Edisona. Od momentu kiedy był dzieckiem, poprzez jego wybitne osiągnięcia (już w dzieciństwie), aż po utworzenie ogromnego laboratorium, w którym wraz z innymi naukowcami pracował nad tworzeniem oraz ulepszaniem różnych wynalazków, co przyniosło mu ogromną sławę.

 

Książka ma naprawdę dużo atutów. Po pierwsze jest napisana bardzo prostym językiem, a trudniejsze słowa są oznaczone gwiazdką i wytłumaczone w słowniczku na końcu książki. Zdanie nie są wielokrotnie złożone i zagmatwane, a krótkie i dokładne przez co dziecko nie będzie miało problemów z ich zrozumieniem. Po drugie – książka uzupełniona jest o ciekawe obrazki, które urozmaicają opisywaną historię. Obrazki te są czarno-białe i w połączeniu z ilościową przewagą nad nimi tekstu, młody czet link ma wrażenie obcowania z książką dla dorosłych czytelników. A co do tekstu jeszcze, to po trzecie – jest napisany fajnymi, dużymi literami co ułatwia czytanie. Po czwarte – strony są ponumerowane w widocznym miejscu, co pomaga dziecku utrwalać liczenie. Po piąte – tekst zawiera dużo zwrotów do adresata, czyli dziecka, które w ten sposób czuje się zaangażowane w przebieg akcji.

 

Poza treściami historycznymi książka niesie też ze sobą treści a propos zachowania i dążenia do celów. Dzieci mogą zaobserwować jak ciężką pracą, uporem i chęcią do działania Thomas Edison potrafił zdziałać cuda. Tutaj przede wszystkim ten upór jest najważniejszy. Edison nie potrafił matematyki, ponieważ nie potrafiła jej jego matka ucząca go w domu. Próbując do czegoś dotrzeć – nie obliczał tego, tylko wszystko testował na zasadzie prób oraz błędów.

 

Po przeczytaniu całej książki, zrobieniu powtórki dzięki ostatniej stronie, która informuje jakie wynalazki opatentował Thomas Edison, dziecko w zgięciach okładki może znaleźć z jednej strony: trzy pytania dotyczące tekstu, z małymi podpowiedziami, a drugiej strony Dyplom Sukcesu, który wraz z rodzicem może wyciąć, wypełnić, przykleić naklejkę, która jest również dołączona do książki oraz na przykład powiesić u siebie w pokoju.

 

Książka „Edison. O wielkim wynalazcy” z serii „Czytam sobie”, to bardzo dobra pozycja dla dzieci, które mają za sobą już jakieś przygody z czytanie (nawet poprzez sylabizowanie). To doskonałe przygotowanie dla dzieci przed pierwszą klasą podstawówki. To również sposób na zachęcenie dzieci do czytania, ponieważ w obecnych czasach nowoczesnych technologii nawet te najmłodsze dzieci znikają przed tabletami, smartfonami, komputerami, a zapominają o tak wartościowych rzeczach jak właśnie książka. A kto ma im o tym przypomnieć ja nie rodzic, który jest pierwszym nauczycielem, wychowawcą swojego dziecka. Albo zostaje nim na zawsze, tak jak matka Edisona. Dlaczego? Na to pytanie dostaniecie już odpowiedź czytając z dzieckiem książkę, albo wysłuchując jego opowieści o niej.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial