Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Z Życia Zdeklarowanej Singielki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Z Życia Zdeklarowanej Singielki | Autor: Małgorzata Ciechanowska

Wybierz opinię:

Katarzyna Zych

Wpisując do Worda tytuł tej książki cały czas zmieniało mi singielkę na singla. A co? To kobieta nie może być już sama? Niektórzy tak uważają, że to straszny wstyd. Ale im dalej postępuje świat, tym więcej mamy kobiet takich jak główna bohaterka książki „Małgorzaty Ciechanowskiej „Z życia zdeklarowanej singielki” (Grr! I znowu zmienia mi na singla).

 

Główną bohaterką książki jest Izka – 25 letnia kobieta pracująca na co dzień w salonie sukien ślubnych. Kreuje się na niezależną singielkę, ale tak naprawdę skrycie marzy o prawdziwej miłości, porządnym facecie oraz o tym, że kiedyś założy jedną z sukienek, które normalnie sprzedaje innym. Ale życie nie jest takie proste. Nieustannie rzuca jej kłody pod nogi, stawia przed nią nowe zadania i wciska ją w nowe role. To trochę taki przyspieszony kurs dorosłości. Chcę sobie wszystko poukładać, ale nie jest łatwo. Czy w końcu jej się to uda?

 

Małgorzata Ciechanowska to świeżynka na naszym literackim rynku książkowym. Jest młoda, więc na początku miałam pewne wątpliwości jak to wszystko będzie wyglądać. Nawet nie wiedziałam w jakim ogromnym tkwiłam błędzie.

 

Jak na debiut to jest bardzo dobra książka. Temat singielek jest nieco oklepany, ale tutaj wyjątkowo chcę mi się to czytać. Nie ma tu ogromu jakieś takiej… sztampowości. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i myślę, że niejednej kobiecie, która będzie miała ochotę odprężyć się po pracy czy szkole, przypadnie do gustu. Książka jest bardzo wciągająca, co sprawiło, że przeczytałam ją podczas 4 godzinnej podróży pociągiem relacji Katowice – Warszawa :) In plus jest tutaj również język używany przez autorkę – lekki, przyjemny i na pewno blisko wielu kobietom w Polsce. Bardzo podoba mi się również humor pojawiający się w książce. Wielokrotnie powstrzymywałam głośny śmiech czytając cięte riposty oraz przemyślenia bohaterki, bo chyba by mnie wyprosili z tego pociągu i do celu mojej podróży musiałabym iść pieszo ;) Fajne jest też to, że autorka zastosowała i narrację pierwszoosobową, i czas teraźniejszy. Mi to na przykład bardzo pomogło od razu wczuć się w sytuację bohaterki, do tego stopnia, że w pewnych momentach utożsamiałam się z wypowiadanymi przez nią myślami.

 

Żeby czytać tę książkę nie trzeba być singielką, ale myślę, że postać Izki może być bliska wielu kobietom, które kiedyś zajrzą do tej książki. Jej perypetie są tak normalne, tak nie oderwane od rzeczywistości, że to naprawdę chcę się czytać. Problemy rodzinne, problemy w miłości, problemy z pracą, ale też chwilę szczęścia związane z ukochanym mężczyzną. Brzmi znajomo, prawda? Myślę, że właśnie w tym tkwi duża siła tej powieści. Bo jak się czasami czyta o tak odrealnionych sytuacjach, jak o poznawaniu na ulicy milionera, który nagle zakochuje się w głównej bohaterce książki, no to proszę was… Z czym do ludu? Ta książka jest też doskonałym przykładem opisywania relacji, bardzo trudnych, na linii matka-córka czy pracodawca a pracownik.

 

Mam nadzieję, że to nie ostatnia książka Małgorzaty Ciechanowskiej, ponieważ widać w niej potencjał, którego nie należy zagubić. Literatura kobieca na polskim rynku jest różna i myślę, że dla takiej autorki, o tak dobrym warsztacie pisarskim również znajdzie się miejsce.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial