Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Alfabet Aktywnie Kolorowanka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Alfabet Aktywnie Kolorowanka | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Et1978

„Abecadło z pieca spadło,
O ziemię się hukło,
Rozsypało się po kątach,
Strasznie się potłukło…”
Julian Tuwim „Abecadło”

 

A dalej tak się stało, że TVP ABC w książce „Alfabet Aktywnie” każdą literkę uporządkowało. I nie ma znaczenia, czy literki dopiero poznajesz, czy już je piszesz i nabierasz wprawy, a może alfabet już przerobiłeś to i tak po tą książkę sięgniesz, bo w niej czeka na ciebie tysiące literkowywch wyzwań i świetna zabawa.

 

Zdecydowanie polecam tą perfekcyjnie dopracowaną książkę – kolorowankę, która to ma za zadanie wprowadzić nasze dzieci w świat liter, a jeśli są w trakcie ich poznawania to utrwalić je i rozwinąć możliwości ich zastosowania w różnych wyrazach. I tak dla przykładu książka wita nas literką A po czym znajdujemy miejsce, aby literkę tą samodzielnie poćwiczyć zarówno w opcji literki dużej A, jak i małej a. Dalej na kolejnych stronach rozpoczyna się zabawa z literką w roli głównej. Bardzo ciekawe rysunki do pokolorowania. Zagadki logiczne, typu odszukiwanie czy w danym wyrazie znajduje się omawiana w danej chwili literka. Pojawiają się liczne zagadki, puzzle, grafomotoryka i przecudowne ilustracje do kolorowania. Nie zabraknie również rysowania po kropkach, labiryntów, układania w pary, a także możliwości ćwiczenia rysowania szlaczków.

 

I tak każda literka wita nas wierszykiem na swój temat, by potem porwać nas w wir zabawy i zaprosić do przedstawienia się kolejną literkę. Dawno nie miałam w rękach tak ciekawie przemyślanej publikacji dla dzieci, niebanalnej, oryginalnej, takiej, od której to dzieciak się nie oderwą. A samo pisanie literek stanie się nie udręką, tylko przyjemnością. Zadania nie są skomplikowane i uważam, że z niewielką pomocą rodzica i wytłumaczeniem, o co chodzi w danej zabawie, poradzi sobie z nimi już i przedszkolak.

 

Na co warto i trzeba zwróć uwagę, to cena publikacji – 29, 99 zł, przy czym na stronach księgarni internetowych można ją kupić już za 20 zł. Ja zapłaciłabym za nią nawet jeszcze raz tyle, bo uważam, że każda forma jest dobra, aby współczesne dzieci oderwać od tabletów, laptopów Xboxów i innych wynalazków współczesnych czasów. A „Alfabet Aktywnie” dokładnie to robi, porywa dziecko w wir zabawy i zajmuje na długo. Każda strona tej książki to wzywanie, to coś nowego, coś ciekawego. Aż szkoda dziecku od niej odejść. Pozostaje aspekt najważniejszy nauka, której być może dziecko w czasie zabawy z książką nawet nie zauważa.

 

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na sposób wydania książki, wygodny format A4, sztywna, solidna, twarda okładka, grube papierowe strony, na których bez obawa można malować zarówno kredkami jak i mazakami. Solidna, przemyślana, o dużych walorach edukacyjnych, które obejmują aż 132 strony tej książki. Zdecydowanie uważam, że sam wygląd tej książki powoduje, że doskonale sprawdzi się ona w formie prezentu dla dziecka. Uważam, że co prawda mamy lato, ale ta pozycja zdecydowanie powinna znaleźć się na liście prezentów oczekiwanych przez dziecko od Świętego Mikołaja. A jeśli nie wpisze jej ono to powinien to zrobić rodzic. Uważam, że z pełną odpowiedzialnością mogę napisać, że publikacja ta powinna być w domu każdego dziecka, które niebawem zacznie swoją przygodę ze światem liter.

 

I co dalej? Polecam i marzyłabym o kolejnych częściach w takiej samej formie i o takiej samej staranności – może liczenie aktywnie, ortografia aktywnie, mnożenie aktywnie itd. Może wkrótce się pojawią, kto wie?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial