Okładka wydania

Myszka W Paski I Pierwsza Pomoc

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Myszka W Paski I Pierwsza Pomoc | Autor: Praca Zbiorowa

Wybierz opinię:

Wisienka

Na sygnale

 

Myszka w paski i pierwsza pomoc - czyli kilka słów o książeczce, która powstała w oparciu o bajkę, z pewnością dobrze znaną rodzicom i ich pociechom, z kanału MINIMINI+. Książeczka ma twardą okładkę, ale miękkie karteczki, przez co jest przeznaczona dla nieco większych czytelników. Obwoluta jest utrzymana w delikatnych, ciepłych, pastelowych barwach – róż, mięta, pistacja – a jedyną postacią, znajdującą się na niej, jest główna bohaterka, Myszka, nosząca sukienkę w paski. Na wstępie poznajemy bohaterów książeczki: Myszkę w Paski, Lenkę (uwielbiającą lody waniliowe i historie o polarnych niedźwiedziach), Szymka (marzy o tym, by w przyszłości pracować na Stacji Kosmicznej), Zosię (chętnie jeździ na hulajnodze i rysuje dinozaury) oraz Franka (nie boi się pająków i świetnie gra w piłkę). Obok każdego opisu znajduje się szkic przedstawiający każdą osobę oraz zwierzątko. Książeczka składa się z dziesięciu rozdziałów, z których każdy związany jest z naszym zdrowiem: 1. Kłopoty z noskiem. 2. Niebezpieczne zakrztuszenie. 3. Drzazga w palcu. 4. Bardzo ważne numery telefonów. 5.Ale zimno! 6. Pechowe podanie. 7. Uwaga, gorące! 8. Guz na głowie. 9. Żeby kózka nie skakała… 10. Bolący ząbek. Każdy z tych rozdziałów jest niezwykle interesujący i pouczający, jednakże ja skupię się na trzech, które najbardziej zapadły mi w pamięć.

 

W pierwszym Myszka skupia się na kłopotach z noskiem. Z pewnością wielu z nas pomyślało sobie o katarze, ale nic bardziej mylnego. Otóż dzieci uczą się, jak powinny postępować w przypadku wystąpienia krwawienia z nosa. Myszka tłumaczy jak ważne jest, by nie zostawiać osoby z krwawiącym nosem samej. Następnie każe pochylić się lekko do przodu, zacisnąć palcami miękką część nosa i przyłożyć do niego czystą chusteczkę. Ponadto znajdziemy tu zagadki ( Co może przydać się w trakcie udzielania pierwszej pomocy przy leceniu krwi z nosa? Na którym obrazku prawidłowo udzielono pomocy? Która droga zaprowadzi nas najszybciej do poszkodowanej osoby?) oraz szkicownik.

 

W drugim dowiadujemy się, co należy zrobić gdy w trakcie posiłku kolega lub koleżanką zaczynają się krztusić. Nasza bohaterka radzi, by osoba, która się zakrztusiła, kilka razy mocno zakaszlała. Gdy to nie pomogło, powinna pochylić głowę do przodu, a my mamy DELIKATNIE uderzyć ją w plecy między łopatkami. Czynność należy powtórzyć pięć razy, a w między czasie zawiadomić kogoś dorosłego. Na końcu rozdziału znajdują się zagadki (Znajdź różnice między dwoma rysunkami. Pokoloruj postać z bajki, która zakrztusiła się jabłkiem. Rysuj cyferki po śladzie, a potem je pokoloruj) oraz szkicownik.

 

W siódmym uczymy się jak postępować w sytuacji, w której kolega lub koleżanka się oparzą. Oparzenie jest niezwykle bolesne, albowiem skóra dziecka jest bardzo wrażliwa. Jeżeli będziemy kiedyś świadkami oparzenia to musimy pamiętać, że jak najszybciej należy wezwać pomoc, ponieważ oparzone miejsce trzeba niezwłocznie schłodzić. Pod żadnym pozorem nie należy dotykać oparzonego miejsca. W trakcie oczekiwania na pomoc, powinniśmy dodawać otuchy poparzonej osobie. Dzięki temu poczuje się lepiej i raźniej. Pod koniec znajdują się zagadki ( W którym naczyniu może znajdować się gorący napój? Wybierz rysunek, na którym Lenka powinna zachować szczególną ostrożność. Dziewczynkę boli oparzona noga. Narysuj dla niej obrazek na pocieszenie.) oraz szkicownik.

 

Cała książeczka jest opatrzona czarno – białymi ilustracjami. Jest to spowodowane tym, iż to nasze dzieci powinny je wszystkie pokolorować. Jest to dla nich kolejna, obok zagadek i szkicownika, atrakcja, która z pewnością spodoba się naszym maluchom. Gorąco zachęcam do wspólnego czytania książeczki, która powinna być obowiązkową pozycją na naszych półkach.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!

  • Stwórz Konto