Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Alchemia Miłości Wybór Myśli Sufickich

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 4 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Alchemia Miłości Wybór Myśli Sufickich | Autor: David FidelerSabrineh Fideler

Wybierz opinię:

Uleczkaa38

Sztuka i kultura świata Islamu od wieków fascynowały i cieszyły umysły ludzi, oddających się z lubością pięknu, mądrości i magii słów i obrazów ją symbolizujących. I choć dziś Islam kojarzy się większości z nas z zupełnie inną stroną życia, to warto wciąż pamiętać o tym, iż piękno oraz wielkość tej sztuki wciąż otwiera przed nami swoje podwoje, tak byśmy mogli czerpać z niej, uczyć się i rozkoszować nią w jak największym wymiarze. Niechaj doskonałą okazją ku temu będzie sięgniecie po wspaniale wydaną książkę pt. "Alchemia miłości. Wybór myśli sufickich" w opracowaniu Davida i Sabrineh Fidler, która to ukazała się nakładem Wydawnictwa Barbelo.

 

Jak sam tytuł tej pozycji wskazuje, znajdziemy tu zestaw kilkudziesięciu poematów i sentencji najznamienitszych mistrzów sufickich, poświęconych naturalnie miłości w życiu człowieka. To wiersze tworzone na przestrzeni niemalże całego tysiąclecia, które to wpisały się na trwałe w historię sztuki i literatury świata Islamu. Słowa tworzące ów utwory, odnoszą się jednak nie tylko do miłości, ale również i do religii, filozofii, historii starożytnej Persji i sąsiadujących z nią krain, oddające tym samym klimat, kulturę i rzeczywistość tego pięknego, choć tak bardzo różnego dla nas - Europejczyków, świata. Zestaw owych poematów poprzedza zaś wyczerpujący i bardzo intrygujący wstęp, wyjaśniający znaczenie sufizmu oraz roli i idei poezji mistycznej. Z kolei ostatnie rozdziały tej książki skupiają się na wyróżnieniu najważniejszych form poezji perskiej, w oparciu o ich budowę, strukturę, charakter... Całości dopełnia zaś wyczerpujący słowniczek znaczeń poszczególnych słów, jak i również precyzyjny indeks autorów.

 

Część merytoryczno - dydaktyczna niniejszego opracowania jest bardzo intrygująca, aczkolwiek to jednak same zawarte tu wiersze stanowią o jego wielkości, atrakcyjności, pięknie. Trudno by było inaczej, gdy te krótkie - czasami zaledwie dwu, lub trzy zdaniowe teksty, niosą sobą tak wielką, silną i emocjonalną moc przekazu, iż wszystko inne nie ma tu wówczas żadnego znaczenia. To mądrość rozumienia życia, dostrzegania tego co w nim ukryte, odczuwania najpiękniejszych emocji, jakie tylko mogą być nam dane... To także ogromne pokłady wrażliwości, budzące w nas wzruszenia, radości, uśmiech, czasami zaś melancholię i smutek... Otóż dzieła tych wybitnych twórców nie skupiają się jedynie na tej pięknej i przyjemnej stronie miłości, lecz odnoszą się również do nieodłącznie związanego z nią przemijania, starości, odchodzenia... Myślę, że dziś trudno już o takie podejście i rozumienie miłości w poezji i literaturze, co już samo w sobie czyni ten zestaw wyjątkowym i niezwykłym...

 

Poematy wypełniające "Alchemię miłości...", stanowią bogactwo które należy sobie umiejętnie i rozsądnie dawkować. Myślę, iż przeczytanie jednego wiersza każdego ranka naszego życia, będzie najodpowiedniejszą dawką ku temu, by w pełni docenić, zrozumieć, poczuć moc płynącą ze słów Sana'i, Rumi, Dara Szikoha, Hafeza i innych sufickich mistrzów pióra, którzy zaklęli mądrość życia w słowach. Ponadto nie bez znaczenia jest także ten fakt, iż tak naprawdę każdy z tych poematów może stanowić doskonałe kredo na nasz każdy nowy dzień, obdarzające nas swoją energią, siłą, mądrością i emocjami, pozwalającymi dostrzegać magię i cud życia, w którym towarzyszy nam miłość drugiego człowieka...

 

Na wielkie słowa uznania zasługuje także sposób wydania tej książki, który zachwyca nasze oczy, serce i duszę:) Twarda okładka, zawarta na niej przepiękna grafika - symbolizująca magię, mistycyzm, mądrość poezji Islamu, doskonałej jakości papier i przejrzysty układ tekstu - wszystko to czyni tę pozycję wyjątkową także pod względem wizualnym, co w przypadku poezji ma szczególne znaczenie. Dzięki temu też dzieło to może stanowić doskonały prezent dla bliskich nam osób, które zachwycą się nim bez reszty:) Polecam - to literackie piękno w najczystszym i najlepszym wydaniu!

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial