Okładka wydania

Chińskie Cienie Wesoła Zabawa Dla Wszystkich

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Chińskie Cienie Wesoła Zabawa Dla Wszystkich | Autor: Opracowanie zbiorowe

Wybierz opinię:

Freya

Cofnijmy się wszyscy do czasów dzieciństwa. Na pewno pamiętacie długie zimowe wieczory przy słabym świetle lampki, która rzucała cienie na ściany i sufit. Nikomu nie jest obca zabawa naszych dziadków i pradziadków.Zabawa w teatr cieni. Nie potrzebne są żadne akcesoria, wystarczy odrobina kreatywności, wieczór i nocna lampka. Jako mała dziewczynka uwielbiałam tę zabawę, ale potrafiłam ułożyć dłonie tylko tak, by pokazać jedynie kilka zwierzątek: psa, królika i wilka.Nie miałam wtedy jeszcze Internetu, by poprosić kogoś z dorosłych, aby znalazł dla mnie wzory innych zwierząt, które mogłabym pokazywać za pomocą dłoni. Zresztą we wczesnych latach dziewięćdziesiątych z pewnością takie strony nie istniały. Nigdy nie przyszło mi też do głowy, że istnieją książki nawiązujące do zabawy w cienie.

 

Jedna z nich została wydana już około 1935 roku przez Wydawnictwo Gier Towarzyskich i nosiła tytuł „Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich”. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Egmont Polska ukazało się drugie, zmienione wydanie tej książki o takim samym tytule.

 

Książka ta liczy sobie osiemdziesiąt stron. Za opracowanie graficzne odpowiedzialna jest Adelina Sandecka. Nie znajdziecie w niej dużej ilości tekstu, lecz obrazki przedstawiające rzucane przez dłonie cienie, które ukazują zwierzęta, jak i postaci. Wśród nich obok tradycyjnego psa i wilka znalazła się krowa, wielbłąd, a nawet kot. Wśród postaci można znaleźć Babę Jagę, Anglika, czy profesora. Grafiki wzbogacono o krótkie rymowanki, które do nich nawiązują. Na końcu książki zamieszczone zostały kontury pomocnicze, które należy wyciąć, aby rzucane przez dłonie cienie odpowiadały tym zamieszczonym w opracowaniu. Jest też kilka czarnych stron, na których można narysować dowolne kształty, a potem je wyciąć, aby zrobić własny teatrzyk cieni. Dokładna instrukcja znajduje się w książce i z pewnością wykonanie takiego teatrzyku będzie świetną okazją do wspólnej zabawy z rodzicami lub dziadkami. Wydawnictwo Egmont Polska ma w swojej ofercie również zeszyt „Teatrzyk cieni. Wycinanka”, który zawiera gotowe do wycięcia szablony.

 

„Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” to książka nie tylko dla najmłodszych. Jestem przekonana, że wielu z nas, dorosłych, z ogromnym uśmiechem na twarzy powróci razem z nią do czasów dzieciństwa i w nudne, długie wieczory stworzy własny teatrzyk cieni. Może doskonałą okazją do tego będzie Andrzejkowa impreza?

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial