Okładka wydania

Na Zawsze Razem Ella I Micha

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Na Zawsze Razem Ella I Micha | Autor: Jessica Sorensen

Wybierz opinię:

Freya

Jessica Sorensen jest autorką współczesnych powieści z gatunku New Adult. Nie jestem fanką tego nurtu i rzadko sięgam po powieści pisane w takim klimacie. Miłość opleciona dramatycznymi wydarzeniami – tyle mogę powiedzieć o moim spojrzeniu na te lektury. Jessica Sorensen idealnie wbiła się w mój punkt widzenia książką „Na zawsze razem. Ella i Micha”.

 

Związek Elli i Michy zostaje wystawiony na próbę. Dziewczyna wraca do college’u, skupia się na przyziemnych sprawach, próbuje poukładać swoje życie i zaplanować swoją przyszłość. Niestety nie jest to takie proste, gdy przeszłość nie pozwala jej o sobie zapomnieć i przykre wspomnienia wracają do niej w najmniej oczekiwanych momentach. Ze względu na swoją przeszłość, Ella nie chce stać na przeszkodzie swojemu ukochanemu w realizacji jego marzeń. Micha natomiast wyjeżdża na trasę koncertową ze swoim zespołem. Wciąż jednak tęskni z swoją dziewczyną. Chciałby, aby ta rzuciła naukę i towarzyszyła mu w trasie, jednak wie, że nie może od niej tego wymagać. Rozstanie nie służy obojgu. Ella mimo odległości jaka ich dzieli, oddala się coraz bardziej od Michy, obawiając się, że jej przeszłość może negatywie wpłynąć na ich wspólne dalsze życie. Micha za to coraz trudniej radzi sobie podczas długiej rozłąki. Czy drogi obojga kochanków rozejdą się już na zawsze, czy może zejdą z powrotem? Czy tytuł książki można traktować jako spoiler?

 

Recenzowana przeze mnie powieść to kontynuacja książki „Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha”. Niestety nie czytałam pierwszego tomu, zresztą bardzo długo byłam święcie przekonana, że jest to powieść, która nie ma swojej poprzedniczki. Moje zaskoczenie było ogromne, gdy okazało się, że historia zaczęła się w innym tomie. Oczywiście zachęcam do rozpoczęcia cyklu od pierwszej części, lecz jeśli w Wasze ręce wpadnie drugi tom, możecie bez przeszkód potraktować go jako osobną lekturę, z pewnością odnajdziecie się w fabule, która wcale nie jest skomplikowana.

 

Powieść Sorensen przeczytałam w dwa wieczory, ale bez większego entuzjazmu. Nie jest to historia, która zapadnie Wam w pamięci na dłuższy czas. Sięgnęłam po nią tylko ze względu na to, że Micha jest muzykiem i miałam okazję już kiedyś przeczytać jedną książkę tej autorki – „Przypadki Callie i Kaydena”. Choć fabuła powieści „Na zawsze razem. Ella i Micha” nie jest zaskakująca, czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie, gdyż napisana jest prostym, zrozumiałym językiem.

 

Narracja jest pierwszoosobowa, prowadzono zarówno z perspektywy Elli jak i Michy, więc możemy poznać myśli i emocje ich obojga, co sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest nam ocenić ich wybory i zachowanie.

 

Jeśli chodzi o bohaterów, Ella nie spełniła moich oczekiwań. Okazała się niezwykle irytującą, przerysowaną postacią z masą problemów. Nie zyskała mojej sympatii. Nie wiem, dlaczego myślała, że stoi na drodze do kariery mężczyzny, który sięgnąłby dla niej po gwiazdę z nieba. Cóż, pani wszystkowiedząca zawsze wie najlepiej. Może gdyby była szczera ze swoim chłopakiem, oszczędziłaby sobie problemów. Przecież rozmowa nie boli, Micha zrozumiałby jej obawy. Jeśli już o nim mowa, to okazał się cudownym facetem.

 

„Na zawsze razem. Ella i Micha” to niezwykle wciągająca powieść o miłości poddanej próbie, o kryzysie w związku, o dwójce ludzi, których dzielą setki kilometrów. Fabuła jest prosta, lecz Jessica Sorensen potrafi zaciekawić czytelnika i wciągnąć go w wir wydarzeń, o których pisze.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial