Okładka wydania

Moja Spektakularna Metamorfoza

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Moja Spektakularna Metamorfoza | Autor: Karolina SzostakMarta Kordyl

Wybierz opinię:

Agraaafka

Końcem każdego roku różne portale społecznościowe, w tym wszystkim znane popularne serwisy plotkarskie wybierają najbardziej emocjonujące wydarzenia mające miejsce w przeciągu kolejnychdwunastu miesięcy, w których również swój udział mają polskie gwiazdy i celebryci. W moim odczuciu, to metamorfoza Karoliny Szostak jest takim spektakularnym sukcesem dla samej prezenterki sportowej, ale również, jeśli chodzi o szerszy odbiór (w społeczeństwie) zmian, jakich udało się dokonać pani Karolinie.

 

Prezenterka sportowa czuje dumę, z tego, co udało się jej osiągnąć. Nie wstydzi się nazywać swojego sukcesu spektakularną metamorfozą, bo nie można chociażby zaprzeczyć, że nie widać wizualnych zmian, które bardzo korzystnie wpływają na prezencję dziennikarki. Piękna uroda, tryskające poczucie humoru, a przede wszystkim, szczupła sylwetka z towarzyszącym uśmiechem tylko uruchomiły lawinę, której zaczęły poddawać się inne kobiety zmotywowane tak spektakularnymi, na gołe oko widocznymi efektami. To właśnie one chciały wiedzieć, w jaki sposób pani Karolina tak dużo schudła, nie gubiąc przy tym swojego poczucia humoru.

 

Można powiedzieć, że każdy, kto próbował wcielić diametralne zmiany w swoje życie związane stricte z podejściem do zdrowego żywienia się, czyli odpowiednio dobranej diety, okazuje się, że w teorii po prostu bywa trudnej. Wielokrotnie człowiek poddaje się, zaczyna powątpiewać w swoją spożywczą wstrzemięźliwość, bo przecież ciężko jest zmienić swoje utarte nawyki oraz pokarm, jakim raczymy nasze kubki smakowe. Wraz z nowym podejściem należy liczyć się z towarzyszącymi konsekwencjami. Niejednokrotnie okazuje się, że jest to próba dla nas samych, czy podołamy, jak długo. W człowieku zaczyna toczyć się walka o to, czy wytrwamy do końca i skutecznie poddamy się diecie, czy w pewnym momencie zwycięży nasza ludzka słabość i po prostu sobie odpuścimy.

 

„W diecie najfajniejsze są dwie rzeczy: spadek masy ciała i satysfakcja, że dałaś radę”.
Główna bohaterka tego poradnika, czyli Karolina Szostak opowiada o tym, że zawsze akceptowała siebie, swoje ciało, nie miała problemów z założeniem na siebie czegoś odważniejszego. Po prostu była w pełni sobą i dogadza swojemu ciału oraz duchowi. Niemniej, w pewnym momencie życia, przyszedł czas, kiedy organizm zaczął się buntować i dawać sygnały o tym, że tak łatwo organizm się nie podda, co zaczęło przejawiać się w spadku metabolizmu oraz załamaniu równowagi hormonalnej. Wówczas, pani Karolina podjęła decyzję, że chce dokonać zmiany w swoim życiu – „Postanowiłyśmy raz na zawsze pozbyć się tego, co zaczęło mnie dusić i zabijać radość życia. Plan był prosty: odnaleźć sens w restrykcyjnych zmianach, nie gubiąc siebie”. Jak się okazuje, dzisiaj dieta dla pani Karoliny jest sposobem na życie, dobrą i smaczną alternatywą wobec śmieciowego jedzenia, towarzyszem, który akompaniuje przy delektowaniu się światem.

 

Karolina Szostak przystąpiła do sześciotygodniowego postu doktor Ewy Dąbrowskiej, a już w pierwszym tygodniu prezenterka zrzuciła 10 kilogramów! Post jest podejściem restrykcyjnym. Jeśli osoby, które korzystają z tej możliwości, traktują ją, jako kurację leczniczą, są bardziej zdeterminowane, przez co też skazane na sukces. Podstawową zasadą postu jest prawie całkowite niedostarczenie organizmowi pożywienia na rzecz odżywiania owocowo-warzywnego, wyłącznie. Efektem postu, oprócz poprawy kondycji zdrowotnej, jest poprawa włosów, skóry i oczywiście, utrata zbędnych kilogramów. W książce zostały przedstawione główne założenia dotyczące postu oraz przebieg kuracji w krokach z przykładową listą produktów dozwolonych oraz zakazanych. Pomocą i wsparciem w przejściu na dietę jest catering pudełkowy „Przełom w odżywianiu”. Pani Karolina była niezwykłe zmotywowana. Jej celem było udowodnienie sobie, że raz, przetrwa ten restrykcyjny długi post, a dwa, uda się jej z pozytywnym rezultatem uporządkować kwestie hormonalne.

 

Książka składa się tak naprawdę z trzech części. Pierwsza jest relacją, osobistym doświadczeniem, którym dzieli się pani Karolina z Czytelnikiem. Opowiada pokrótce o swoim życiu, skupiając się na tym, jak wyglądała jej droga, która doprowadziła ją do miejsca i refleksji, że chce poddać się diecie i zmienić swój styl życia na lepsze. Uzupełnieniem jej wypowiedzi są rozmowy z Katarzyną Milczarkiewicz – właścicielką firmy cateringowej i osobistym coachem żywieniowym dziennikarki oraz przedstawienie programu kuracji dr Dąbrowskiej. Najbardziej rozbudowaną część lektury stanowią przykładowe propozycje dań śniadaniowych, obiadowych, podwieczorków i na kolację, które były fundamentalne oraz kluczowe na etapie eliminowania nawyków oraz pożywienia, a także pani Karolina podzieliła się przepisami z diety już wzmacniającej i suplementującej, którą obecnie się posiłkuje. Zwieńczeniem kulinarnego pichcenia są triki oraz sekrety urodowe, oraz ćwiczeniowe stosowane przez samą prezenterkę.

 

Poradnik jest opracowany w sposób zrozumiały i opisany prostym językiem nawet dla laika nieobeznanego w temacie diety. Co więcej, treść nie jest przytłaczająca, a raczej udekorowana i ozdobiona licznymi fotografiami oraz obrazkami. Poradnik czyta się przyjemnie, na spokojnie, powoli wdrażając się w temat począwszy od refleksji od siebie (od dziennikarki) poprzez stopniowe przechodzenie do właściwej wiedzy, która w sposób konkretny została przedstawiona w pigułce ze wskazaniem praktycznych i pomocnych rad dla osób, które chciałyby na własną rękę podjąć się diety. Niemniej, warto pamiętać o możliwości a raczej powinności konsultacji z lekarzami prowadzącymi oraz dietetykiem, który odpowiednio skomponuje i zbilansuje naszą dietę. Na pewno kluczową, ale również przydatną treścią okazały się propozycje przepisów sprawdzone przez samą dziennikarkę, a co warto dodać, nie są one skomplikowane do przygotowania praktycznego, jak również w ułożeniu całej listy zakupów do wykonania danego przepisu.

 

Poradnik na pewno poleciłabym fanom, osobom, które mocno trzymają kciuki za osiągnięcia prywatne, zawodowe, a obecnie jeszcze dietetyczne pani Karoliny oraz dedykowałabym osobom, które po prostu chciałyby bliżej poznać prezenterkę – od innej strony, tudzież, od jakiegoś czasu chciałaby skorzystać z diety, ale nie do końca wiedzą, w jaki sposób i poszukują w lekturze motywacji;)

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial