Go-Giver Lider-Rozdawca Krótka Opowieść O Tym, Co W Biznesie Jest Najważniejsze

Autor: John David MannBob Burg

Okładka wydania

Go-Giver Lider-Rozdawca Krótka Opowieść O Tym, Co W Biznesie Jest Najważniejsze


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Umiejętne zarządzanie ludźmi polega nie tylko na tym, że wyda się polecenia i będzie się oczekiwało tego, że grupa je wykona. Trzeba ją jeszcze przekonać do swoich racji, bo bez wiary w projekt, nie uda się go zrealizować. O tym, jak być dobrym liderem, starają się nam powiedzieć Bob Burg i John David Mann.

 

Prowadzenie biznesu nie jest łatwym zadaniem. Założenie go to jedno, a utrzymanie go to drugie. Autorzy publikacji starają się w niej odpowiedzieć na pytanie, czy idee Rozdawców sprawdzają się w zakresie przywództwa? Jak wygląda kierujący się nimi lider? Książka jest poświęcona osobom na stanowiskach liderów, którzy muszą umiejętnie zarządzać zespołem. Jak przekonują autorzy, to historia o ważnych sprawach – wizji, empatii, wpływie i charakterze. Jeżeli jednak nie wdroży się ich w życie, pozostaną one tylko czystą abstrakcją zapisaną na kartach książki.

 

Lider jest nie tylko od wydawania zaleceń. Człowiek na tym stanowisku musi przede wszystkim inspirować i wspierać ludzi, którymi zarządza. Ma dawać im natchnienie i pomagać w osiąganiu sukcesu. To wszystko bardzo ładnie brzmi w teorii, tylko jak wdrożyć to w życie? Drobnymi kroczkami. Nie można zrobić tego wszystkiego na raz. Trzeba zdobyć zaufanie tych ludzi i stopniowo wdrażać swoje pomysły.

 

Jeśli sięgniecie po tę książkę, znajdziecie pewien manifest, który pomoże wam być dobrym liderem. To pięć kluczy do sukcesu. Każdy z nich jest opisany. Nie będę ich tutaj przywoływać. Jeśli chcecie wiedzieć, jak one wyglądają, zapoznajcie się z książką. Ja mogę powiedzieć tyle, że mnie zaskoczył ostatni, gdy po raz pierwszy o nim przeczytałam, ale później doszłam do wniosku, że w sumie ma to sens.

 

Książka nie liczy sobie wielu stron, ale jest napisana w taki sposób, że daje do myślenia. Ludzie dochodzący do władzy bardzo często zapominają o tym, skąd pochodzą. To kategoryczny błąd. Autorzy pokazują, jak ważne jest to, by pamiętać, z którego miejsca się zaczynało. Wtedy łatwiej zdobyć zaufanie innych ludzi i pokazać im, że oni też mogą wysoko zajść.

 

Sięgając po Go-giver. Lider rozdawca, obawiałam się tego, że nie zrozumiem z książki ani słowa. Tym bardziej, że nie znam poprzednich publikacji autorów i mogłam pogubić się w tym, o czym mówią. Tak na szczęście się nie stało. Książkę czytało mi się dość dobrze, choć muszę powiedzieć, że nie czuję się jej odbiorcą docelowym. Wszystko to, o czym przeczytałam, to będzie dla mnie w najbliższej przyszłości teoria, której nie będę mogła wdrożyć w życie. Jak będzie potem, tego nie wiem. Nie chcę, żebyście pomyśleli, że żałuję, że sięgnęłam po książkę. Nie, nic z tych rzeczy. Byłam po prostu ciekawa, jak według ludzi sukcesu wygląda dobry lider. Otrzymałam odpowiedź na to pytanie i na chwilę obecną nic więcej mi nie potrzeba.

 

Po tę książkę powinni sięgnąć przede wszystkim pracujący w korporacjach liderzy. Oni najwięcej wyciągną z tej lektury i znajdą wskazówki dla siebie. Dla pozostałych czytelników to będzie tylko teoria dotycząca tego, jak dobrze zarządzać ludźmi. Nikomu nie mam zamiaru odradzać lektury ani specjalnie do niej zachęcać. Jeśli macie potrzebę, by po nią sięgnąć, droga wolna. Mam nadzieję, że znajdziecie tu to, czego szukacie.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!