Okładka wydania

Jak Trafiłem W Zaświaty

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Jak Trafiłem W Zaświaty | Autor: Leszek Mierzejewski

Wybierz opinię:

Pani M

Pewnie wiele razy słyszeliście stwierdzenie, że operacja się udała, ale pacjent zmarł. Tak właśnie było z bohaterem powieści Leszka Mierzejewskiego. Za życia był człowiekiem ceniącym życie. Uwielbiał myślistwo, dobre towarzystwo i Mazury. Jego największą miłością było jedzenie i to właśnie ono doprowadziło do nieszczęścia. Po operacji nie zachowuje diety i przenosi się w zaświaty, gdzie rozpoczyna drugie życie. Tu nie obowiązują ziemskie ograniczenia, więc jako duch-stażysta przeżywa przygody, na które nie miałby szans przed śmiercią. Jeśli chcecie przekonać się jak wyglądało jego życie po życiu, zapoznajcie się z książką, a póki co wysłuchajcie, co mam na jej temat do powiedzenia.

 

Na początku książkę czytało mi się całkiem nieźle, ale z czasem żarty bohatera zaczęły mnie irytować i trudno było mi skupić się na lekturze. Ten typ poczucia humoru do mnie nie przemówił. Byłam raczej momentami zniesmaczona. Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła. Nic z tych rzeczy. Po prostu jest tutaj dość specyficzny humor i nie każdemu może on przypaść do gustu. To nie są moje klimaty, ale to nie znaczy, że macie omijać Jak trafiłem w zaświaty z daleka. Musicie mieć jednak na uwadze opisy polowań, szpitalnych perypetii bohatera oraz sprawozdania z przebiegu chorób, z jakimi przyszło mu się zmierzyć. Niektóre opisy mnie pokonały.

 

Sam pomysł na to, co dzieje się z człowiekiem po śmierci, był całkiem ciekawy. Nie miałam wcześniej okazji do tego, by zapoznać się z duchowym (myślę, że mogę tak powiedzieć) kodeksem postępowania. W żadnej innej książce czegoś takiego nie znalazłam i to była nowość. Za to należy się autorowi duży plus. Przypadły mi również do gustu znajdujące się tutaj rysunki. Uzupełniały dość dobrze treść i nie miałam wrażenia, że wepchnięto je na siłę, byleby tylko zająć czymś puste miejsce. Może i nie wszystkie przypadły mi do gustu, ale nie każdemu musi się wszystko podobać. Ta powieść ma jeszcze ode mnie plus za okładkę. Na miniaturce niezbyt dobrze widziałam to, co na niej jest, ale została dobrze dobrana do treści. Piątka dla grafika za kreatywność.

 

Mam mieszane uczucia odnośnie tej historii. Jak wspomniałam, nie była zła, ale mnie średnio przypadła do gustu. Może gdybym bardziej siedziała w temacie polowań, nieco bardziej by mi się spodobała. Albo gdybym była mężczyzną. Podejrzewam, że panowie zupełnie inaczej odbiorą tę książkę, chociaż mogę się mylić. To tylko moje przypuszczenia. Bardzo trudno jest mi określić grupę odbiorców, która mogłaby być najbardziej zainteresowana przeczytaniem Jak trafiłem w zaświaty. Z tego co wiem, nie jest to debiutancka powieść autora. Nie znam poprzednich, nie mogę się na ich temat wypowiedzieć. To było moje pierwsze z nim spotkanie. Czy dojdzie do kolejnego – czas pokaże. Nie mówię nie, ale wszystko wyjdzie w praniu.

 

Wiecie już mniej więcej o czym jest ta książka. Nie będę nikogo specjalnie namawiała do lektury, ale też nie powiem, żebyście po nią nie sięgali. Sami zastanówcie się, czy chcecie przekonać się o tym, jak wyglądało życie głównego bohatera po śmierci i jakie przygody czekały go w zaświatach. Mam nadzieję, że jeśli zdecydujecie się na lekturę, nie będziecie nią rozczarowani i spełni wasze wymagania.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial