Okładka wydania

Mały Szachista Wspólna Nauka To Dobra Zabawa

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Wiktor Lech
 • Tytuł Oryginału: Mały Szachista. Wspólna Nauka To Dobra Zabawa
 • Gatunek: PoradnikiGry
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 112
 • Rok Wydania: 2016
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 140x208 mm
 • ISBN: 9788328326903
 • Wydawca: HelionSeptem
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gliwice
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Mały Szachista Wspólna Nauka To Dobra Zabawa | Autor: Wiktor Lech

Wybierz opinię:

Olkuszanka76

„Szachy uczą życia. Uczą, jak walczyć, jak iść na kompromis, jak się wycofać, by potem ruszyć do ataku. To królewska gra”.

Frank Marshall, amerykański szachista

 

W końcu będzie szach i mat!

 

Zanim przejdę do subiektywnej oceny tej książki, wspomnę o samym autorze. Otóż Wiktor Lech przygodę z szachami rozpoczął w wieku czterech lat. Odnosił sukcesy w turniejach szachowych, zdobył m.in. mistrzostwo Dolnego Śląska i Wrocławia. Obecnie jest licencjonowanym instruktorem szachowym. Od 2010 roku prowadzi zajęcia szachowe dla dzieci w języku polskim i angielskim w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Wrocławia i okolic. Nowatorski styl nauki sprawia, że jego uczniowie nie tylko odnoszą sukcesy oraz lepiej radzą sobie w szkole, lecz także czerpią wiele frajdy z tej królewskiej dyscypliny.

 

W tej krótkiej wzmiance o autorze, tkwi klucz do rozwiązania sukcesu tej książki, bo tylko ktoś, kto ma pasję i umie ją zarazić młode pokolenie szachistów, jest dla mnie mistrzem. Nie raz Zycie pokazało nam, że najpiękniejsze rzeczy powstają z pasji, a tej autorowi odmówić nie wolno. Cenie sobie ludzi z pasją, bo sama posiadam swoją i dzięki niej także tworzę. U autora jego miłość do szachów wyczuwa się na każdej stronicy tej fantastycznej książeczki.

 

Ale o czy dokładnie jest ta publikacja? Już wyjaśniam. Otóż w bardzo przystępny i niezwykle ciekawy sposób objaśnia nam podstawy szachowe czyli pozwala zapoznać się nam z zasady gry, ustawieniami figur i ruchami po szachownicy. Pokazuje i objaśnia łatwiejsze i trudniejsze rozgrywki, a przy okazji uczy dobrze grać z partnerem i matować króla. Zdradza triki i taktyki, więc odkryjemy bardziej zaawansowane możliwości rozgrywania partii. To tu znajdziecie zasady, według których poruszają się poszczególne figurki po szachownicy (konie i pionki), nauczycie się rozgrywek szachowych, dodatkowo szachowania i matowania oraz specjalnych ruchów a także zaawansowane ustawienia taktyczne. Ta książeczka to po prostu skarbnica pomysłowych gier szachowych, czyli masa zabawy w szachowym świecie.

 

Szachy są jedną z najstarszych gier na świecie. Towarzyszą ludziom co najmniej od półtora tysiąca lat, wciąż na nowo rozpalając emocje, ale i kształtując umysły graczy. Nie bez przyczyny tej gry uczono przyszłych władców na dworach królewskich - szachy niesamowicie rozwijają umiejętności taktyczne i strategiczne ludzkiego umysłu, porządkują myślenie, poprawiają potencjał intelektualny jak żadna inna gra. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko spędzało z Tobą czas przyjemnie i pożytecznie, rozwijało zdolności analitycznego myślenia i nabrało dobrych nawyków intelektualnych, koniecznie przestudiuj tę książkę i zacznij z nim grać.

 

Dawno, dawno temu, w VI wieku naszej ery, pewien indyjski radża podarował szachowi perskiemu absolutnie niezwykłą grę. Zachwycony szach wprowadził zwyczaj rozgrywania kilku partyjek dziennie, a sława gry ciągle rosła. Gdy kilka wieków później ta fantastyczna gra dotarła do Europy, podbiła serca wszystkich. Zapewne domyślasz się już, że chodzi o szachy! A czy wiesz, dlaczego gra w szachy była obowiązkowym elementem kształcenia przyszłych władców na dworach królewskich? Dlaczego interesowali się nią zarówno stratedzy, jak i artyści? Szachy to gra, która rozwija logiczne myślenie i umiejętność analizy strategicznej. To także zabawa towarzyska, pozwalająca miło spędzić czas. Jeśli Twoje dziecko pokocha szachy – a po lekturze tej książeczki wierzę, że TAK - i będzie w nie systematycznie grać, szybko zauważysz pozytywne efekty tej pasji. Lepsza koncentracja, kreatywne myślenie, rozwój intelektualny i odpowiedzialność za własne decyzje — to tylko niektóre korzyści płynące z gry w szachy.

 

Wiktor Lech pomoże Ci szybko opanować podstawy i przekazać je dziecku. Krok po kroku będziecie razem doskonalić umiejętności, przyjaźnie rywalizować i cieszyć się wspólnie spędzanym czasem. Zobaczysz, od czego zacząć naukę, i przekonasz się, że regularne treningi przynoszą mnóstwo obopólnych korzyści. Oprócz porad typowo szachowych znajdziesz tu profesjonalne wskazówki dydaktyczne, ułatwiające wprowadzanie potomka w arkana tej szlachetnej gry. Czytaj, ucz się i baw razem z dzieckiem!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial