Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Podróż Z Aniołem Stróżem Wybór Wierszy

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 4 votes
Wątki: 100% - 6 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 4 votes
Klimat: 100% - 3 votes
Okładka: 100% - 4 votes
Polecam: 100% - 5 votes

Polecam:


Podziel się!

Podróż Z Aniołem Stróżem Wybór Wierszy | Autor: Krzysztof Cezary Buszman

Wybierz opinię:

Aelin Ether

W moje ręce dostał się ostatnio tomik wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana pod tytułem "Podróż z Aniołem Stróżem" Była to moja pierwsza styczność z tym autorem, jednak powyższy tomik zdecydowanie zachęcił mnie do dalszej przygody z jego poezją.

 

Poezja zawsze była dla mnie tajemnicą, którą zgłębiam z kadżym jednym wierszem. Poznawanie jej sprawia mi wielką przyjemność, a odnajdywanie kawałka siebie - radość. Tak było i tym razem. Od pierwszego wiersza zostałam wessana. Ciekawość przejęła nade mną władzę i sprawiła, że cały tomik przeczytałam nie raz, nie dwa, lecz trzy razy. Wiersz po wierszu odkrywałam cząstkę siebie. Znajdywałam podobieństwa, rady, emocje.

 

Okładka jest minimalistyczna, utrzymana w czerni i bieli, przez co bardzo ładnie wygląda na półce. Wewnątrz możemy znaleźć zdjęcia opatrzone kilkoma motywującymi słowami, które pasują do całej wymowy tomiku.

 

Nie każdy musi kochać poezję, ale ten, kto po nią sięga, musi liczyć się z tym, że interpretacja jej jest sprawą osobistą. W każdym wersie znaleźć można różne emocje. Krzysztof Cezary Buszman, pisząc, otwiera przed nami swój świat. Stara się pokazać czytelnikowi czym naprawdę jest życie i jak je postrzega. Używając epitetów i porównań uplastycznia obraz, sprawiając, że czytelnik przenika do jego świata. Po lekturze wierszy z “Podróży z Aniołem Stróżem” zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę świat Krzysztofa Cezarego Buszmana i nasz to te same światy. Zauważamy pewne prawidłowości i kojarzymy fakty, aby dojść do wniosku, że wszystkie te słowa w pewnym stopniu możemy odnieść do samego siebie.

 

“Podróż z Aniołem Stróżem” jest zbiorem wierszy, w których nie ma żadnej przypadkowości. Poezja Krzysztofa Cezarego Buszmana jest poukładana i przemyślana. Nie widać w niej porywów emocji, które można spotkać w wielu pracach, jednak zdecydowanie nie można stwierdzić, że tych emocji nie ma. Te wiersze wywołują je, a nie przekazują. Nie dostajemy od nich czystego smutku czy szczęścia. Jest to poezja do własnej interpretacji. Artysta dostrzega problem świata i przenika naszą duszę, operując swoistą grą słów.

 

Wiersze mają własny, oryginalny nastrój. Poeta bardzo często sięga po metafory, których rozszyfrowywanie sprawiło mi niezwykłą, niemal dziecięcą radość. Każdy z nich to jedno szkiełko, które tworzy piękny witraż. Krzysztof Cezary Buszman, jak malarz, maluje słowami obraz świata, w którym przyszło nam żyć.

 

Moim ulubionym wierszem jest “Zza samego grobu”, który opowiada o sile życia. Jak każdy wiersz w tym tomiku i ten czyta się z przyjemnością. Poeta pisze dosadnie i jest to jeden z tych wierszy, które ujmują swoją prostotą. Dostrzegłam w nim wrażliwość. Krzysztof Cezary Buszman dostrzega problem dzisiejszego świata. Pokazuje, że miłość i prawdziwa przyjaźń to coś, co może pokonać nie tylko śmierć, ale życie nadając mu znaczenia.

 

“Podróż z Aniołem Stróżem” zabiera nas w wędrówkę po wszystkich sferach życia, pokazuje wzloty i upadki, dobro i zło, smutek oraz szczęście. Wiesz po wierszu od nowa uczymy się czym tak naprawdę jest nasz świat, aby pod sam koniec przenieść się ciut dalej. Podążyć do nieba i odnaleźć szczęście wraz z naszym Aniołem Stróżem, którego rolę przejął Krzysztof Cezary Buszman.

 

Podsumowując, cały tomik to obraz życia namalowany wersami. Nie często można spotkać się z tak dobrymi i przejmującymi dziełami. Cały tomik mówi nam, jak żyć, by latać, a nie tylko unosić się nad ziemią. Jest to swoisty ukłon ku religii. Interpretacja każdego z wierszy jest sprawą osobistą, co moim zdaniem jest wielkim plusem. By zrozumieć co Krzysztof Cezary Buszman chce nam przekazać, musimy porzucić ograniczenia i spojrzeć na wiersze przez pryzmat doświadczeń i emocji.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial