BARBER

Autor: Giulia Pivetta

Okładka wydania

BARBER


Dodatkowe informacje

 • Autor: Giulia Pivetta
 • Tytuł Oryginału: The Barber Book
 • Gatunek: PoradnikiUrodaModa
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Piotr Kuś
 • Liczba Stron: 192
 • Rok Wydania: 07.04.2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 142 x 207 mm
 • ISBN: 9788365521972
 • Wydawca: Zysk i Ska
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Poznań
 • Ocena:

  6/6

 • Ilustracje: Matteo Guarnaccia

Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Pani M

Nigdy specjalnie nie interesowałam się stylami męskich fryzur. Nie zajmowałam się ani obcinaniem włosów taty, ani męża. Obaj zgodnie twierdzą, że mnie kochają, ale obciąć włosów mi nie pozwolą. Zupełnie nie wiem, skąd ten brak wiary w moje siły i zdolności fryzjerskie. W każdym razie po tę książkę sięgnęłam nie po to, żeby dowiedzieć się, jak poszczególną fryzurę wykonać, a z czystej ciekawości. Chciałam przekonać się, jakie są style męskich fryzur i jak one wyglądają.

 

Ta książka jest przeznaczona, przynajmniej według wydawcy, dla młodych mężczyzn, którzy chcą dobrze wyglądać i swobodnie poruszać się wśród trendów, a także dla tych, którzy po prostu szukają swojego stylu. Co prawda mężczyzną nie jestem, ale książkę przeczytałam z ciekawością. W publikacji mamy przegląd stylizacji włosów, które były najpopularniejsze w XX wieku. Znajdziecie wśród nich nie tylko irokeza, ale również uczesanie w stylu Beatlesów. W sumie zdziwiłabym się, gdyby ta fryzura się nie pojawiła. Mój ojciec nawet przez pewien czas miał na głowie coś takiego. Wyglądał idiotycznie, ale poszedł za modą. Młody był, można mu to wybaczyć. Autorzy mówią czytelnikom o tym, do kogo najlepiej dana fryzura pasuje i jakie ubrania powinno się wtedy nosić. Niektóre stylizacje przyprawiały mnie o zawał serca, ale ja się na modzie nie znam i musicie mi to wybaczyć.

 

Nie miałam specjalnych oczekiwań w stosunku do tej publikacji. W sumie na nic się nie nastawiłam i to było najlepsze, co mogłam zrobić. Książkę czyta się bardzo szybko. Każda stylizacja jest opisana w jednym rozdziale. Pojawiają się zdjęcia ilustrujące, jak ona wygląda. Myślę, że największym plusem tej publikacji jest to, że opisuje nie tylko to, w jaki sposób wygląda dana fryzura, lecz również przedstawia jej genezę. Zostają przywołane osoby, które miały istotny wpływ na to, że stała się ona popularna. Wspomniałam już o The Beatles, ale zwykli obywatele inspirowali się także aktorami. Możecie na przykład dowiedzieć się tego, skąd wzięła się fryzura Juliusza Cezara.

 

Sporo tu ciekawostek, o istnieniu których nie miałam pojęcia. Nie spodziewałam się tego, że tak dobrze będzie mi się czytało tę książkę. Podeszłam do niej na bardzo dużym luzie, ale nie żałuję swojej decyzji i choć nie będę zajmowała się fryzjerstwem, chętnie jeszcze kiedyś wrócę do tej publikacji. Warto też podkreślić, że autorzy wyjaśniają kim właściwie jest barber i czym różni się od hairdressera. Zanim sięgnęłam po tę książkę, miałam na ten temat bardzo mgliste pojęcie. U nas nie ma barber shopów, a szkoda, bo z ciekawości wybrałabym się do takiego z mężem i zobaczyłabym, jak wygląda.

 

Kiedyś barber shopów było więcej i nikogo to nie dziwiło. Ja nigdy nie widziałam żadnego, ale cieszę się, że ta tradycja powraca po wielu latach i mężczyźni mogą oddać swoje włosy w ręce ekspertów, a nie tylko usiąść u fryzjerki i powiedzieć „pani tnie krótko”. Jeśli szukacie książki najeżonej ciekawostkami dotyczącymi nie tylko wyglądu człowieka, ale także kultury, gorąco polecam tę publikację. Nie powinniście być nią rozczarowani. To będzie również dobra propozycja dla wszystkich ludzi, którzy chcą swoją przyszłość związać z męskim fryzjerstwem. Taki poradnik na pewno wam się przyda.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!