Okładka wydania

Bajka O Mysiej Rodzinie

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Michael Bond
 • Tytuł Oryginału: Bajka O Mysiej Rodzinie
 • Gatunek: Literatura Dziecięca
 • Przekład: Maria Makuch
 • Liczba Stron: 32
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 250x300mm
 • ISBN: 9788324040292
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Bajka O Mysiej Rodzinie | Autor: Michael Bond

Wybierz opinię:

Qultura Słowa

Małe jest wielkie

 

O tym, jak sympatyczne są mysie rodziny wiedzą wszyscy, którzy zajmują się hodowlą takowych myszek bądź też mogą obserwować ich zaradność w naturze. I choć w wielu osobach budzą one przerażenie, choć są porównywane do szczurów, choć używa się wszelkich sposobów, by je wytępić, to należy mieć na uwadze fakt, że one też mają prawo do życia, też mogą się bać, też mogą odczuwać głód czy cierpieć z powodu chłodu.

 

O tym, jak wygląda codzienność takich małych myszek, jak wielkie mogą mieć marzenia i do czego są zdolne, przeczytać możemy w uroczej książce autorstwa Michaela Bonda. Dał się on już poznać jako twórca przesympatycznego misia Paddingtona, którego pokochały dzieci na całym świecie, teraz zaś powraca w pięknym stylu z rodzinką Malutkich. Urocza historia, opublikowana nakładem Wydawnictwa Znak i bogato ilustrowana przez Emily Sutton, to wyjątkowa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która nie tylko uwrażliwia czytelników na los zwierząt, ale pokazuje złożoność naszego świata i przekonuje, że nieważne jak wyglądamy i ile mamy centymetrów wysokości – i tak możemy sięgać ku gwiazdom.

 

Dzięki książce „Bajka o mysiej rodzinie” możemy poznać rodzinkę myszek zamieszkującą domek dla lalek, należący do bogatego hrabiego. Rodzina Malutkich (rodzice i ich trzynaścioro dzieci) żyła dotąd w zbytku, czerpiąc obficie z resztek z pańskiego stołu, mając do dyspozycji pięknie umeblowane pokoje i sporo przestrzeni. Sam domek zachwycał kolejne pokolenia pałacowych gości, którzy podziwiali jego kunszt i doskonałe utrzymanie. Tak naprawdę jego stan to zasługa rodzinki Malutkich, której członkowie od samego rana sprzątali maleńkie pokoje, czyścili srebra czy trzepali dywany. Ich życie było beztroskie i szczęśliwe, a wolny czas Malutcy spędzali oglądając telewizor czy baraszkując na dworze.

 

Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Pałacowe wnętrza zostały poddane renowacji, a we wspaniałych i pełnych przepychu salach stary domek już nie prezentuje się tak ładnie. Co więcej, ktoś nawet wspomniał o tym, że trzeba się go będzie pozbyć. W tej sytuacji nad rodziną Malutkich zbierają się czarne chmury – być może niedługo zostaną bez dachu nad głową. Tym bardziej, że dzieci państwa Malutkich wpadły na genialny w swych założeniach plan, który niestety okazał się katastrofalny w skutkach.

 

Co w takiej sytuacji zrobi rodzina myszek? Jak poradzą sobie bez stałego dostępu do pożywienia, jak zniosą trudny zamieszkania poza bezpiecznymi i ciepłymi murami pałacu? Przekonamy się o tym w ciepłej opowieści Michaela Bond, która uświadamia nam, że „wielkie rzeczy często są w małych rozmiarach” – jak mówił pan Malutki. Historia została opowiedziana prostym językiem, jednak w tak wdzięczny sposób, że tylko dodaje to uroku, a ponadto czyni książkę przystępną nawet dla dzieci, które dopiero wprawiają się w nauce czytania. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że z rodzinką Malutkich jeszcze będziemy mieli okazję się spotkać tym bardziej, że dzieci z pewnością pokochają te małe myszki równie mocno, co pluszowego misia!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial