Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Fish! Jak Polubić Swoją Pracę I Skutecznie Zarządzać Zespołem

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 2 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

Fish! Jak Polubić Swoją Pracę I Skutecznie Zarządzać Zespołem | Autor: Stephen C. LundinHarry PaulJohn ChristensenKenneth H. Blanchard

Wybierz opinię:

Krzywa Prosta

We współczesnym świecie praca zawodowa jest nie tylko sposobem na zapewnienie sobie bytu, na zarabianie pieniędzy i ich pożytkowanie na cele swoje i swojej rodziny. To nie tylko sposób na zapewnienie sobie względnego dobrobytu. Obecnie coraz częściej praca staje się sposobem na realizację swoich marzeń czy ambicji. Niejednokrotnie staje się połączeniem życiowych pasji z możliwością godnego i dostatniego życia.

 

Nie każdy jednak ma to szczęście, by robić w życiu zawodowym to, co sprawia mu największą radość, co daje osobistą satysfakcję i łechce ego. Nie każdego stać na odpowiednie wykształcenie, nie każdy też wie od początku swej zawodowej ścieżki, czego tak naprawdę chce, nie każdy ma w sobie wystarczającą ilość determinacji, by mimo niepowodzeń przeć w kierunku realizacji marzeń, nie każdemu się tak zwyczajnie, po ludzku chce.

 

I tu niejednokrotnie pojawia się problem. Praca, która nie jest ucieleśnieniem naszych marzeń, może być bowiem źródłem co najmniej zniechęcenia, zobojętnienia, a często też rodzi dość znacznych rozmiarów frustracje. I nawet jeśli jest się dobrze opłacanym, to nie ma gwarancji na satysfakcję zawodową. A to nie jest korzystne ani dla pracownika, ani dla zatrudniającej go firmy. Nie oszukujmy się, niezadowolony pracownik to kiepski pracownik. A co dopiero, gdy jeszcze dochodzi do tego dość mizerne wynagrodzenie. Czy to znaczy, że trzeba natychmiast zmieniać pracę?

 

Jeśli rzeczywiście praca nie daje nam w żaden sposób choć odrobiny zadowolenia czy poczucia bezpieczeństwa, to z pewnością zmiana pracy będzie dobrym posunięciem. W większości przypadków wystarczy jednak zmiana nastawienia. Wystarczy spojrzeć na wykonywaną pracę pod innym kątem. Może okazać się, że w sumie nasza praca nie jest tak zła, jak się pierwotnie wydawało. Ba, może się okazać, że dotychczas znienawidzona praca jest całkiem ciekawa i daje satysfakcję. I tu warto sięgną po książkę FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem, której autorami są Stephen C. Lundin, Harry Paul oraz John Christensen. Książka ukazała się w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Studio Emka.

 

FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem to ubrany w postać alegorycznej opowieści poradnik jak polubić swą pracę, jak czerpać z niej na co dzień satysfakcję a wszystko to za sprawą zmiany nastawienia i spojrzenia na sprawy zawodowe z zupełnie innej, lepszej, bardziej przyjaznej perspektywy. Jak jednak to nastawienie zmienić dowiecie się już z samej książki, której lektura jest ciekawa i motywująca zarazem.

 

Do większości „pozytywnie” nastawionych poradników autorów zza oceanu podchodzę ze sporą rezerwą. Z FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem było zresztą podobnie. Amerykański sposób myślenia jest zupełnie inny niż europejski czy nasz polski. Tam również panuje odmienna kultura pracy. Mimo to rady zawarte w książce można śmiało wcielić w życie na rodzimym gruncie i w polskich realiach zatrudnienia. Z książki bije mocno amerykański optymizm i otwartość, tak czasem obce na naszym gruncie, jednak warto lekturę przeczytać, przemyśleć i zacząć dobre rady wcielać w życie. Zawarte w niej porady są bowiem uniwersalne i możliwe do zastosowania praktycznie w każdym rodzaju pracy. Zresztą zasady przedstawione w książce warto stosować w codziennym życiu. Polecam.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial