Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

7 X Gdańsk Przewodnik Dla Młodych Odkrywców

Kup Taniej - Promocja

Additional Info

 • Autor: Tomasz Małkowski
 • Tytuł Oryginału: 7 X Gdańsk Przewodnik Dla Młodych Odkrywców
 • Gatunek: TurystykaMapyPrzewodniki
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 112
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 130x235mm
 • ISBN: 9788374206570
 • Wydawca: Adamada
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Gdańsk
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 2 votes
Wątki: 100% - 3 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 2 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 2 votes

Polecam:


Podziel się!

7 X Gdańsk Przewodnik Dla Młodych Odkrywców | Autor: Tomasz Małkowski

Wybierz opinię:

Zawodowa Czytelniczka

Przewodnikiem dla młodych odkrywców 7 x Gdańsk jestem zachwycona. Wreszcie ktoś zrozumiał, że nie wszystkim urlopowiczom, a zawłaszcza dzieciom, chce się wertować przewodniki liczące setki stron oraz napisane śmiertelnie poważnym tonem. Gdy jedziemy na wakacje, chcemy się po prostu dobrze bawić, także podczas zwiedzania. Przewodnik Wydawnictwa Adamada spełnia jeszcze jedną, ważną funkcję: integruje całą rodzinę. Wraz z nim poszczególni członkowie mogą spędzać czas razem, nie osobno, co tak często się zdarza – pojechaliśmy na wycieczkę, ale każdy zajęty jest własnymi sprawami. Chociaż przewodnik 7 x Gdańsk przede wszystkim został skierowany do młodszych członków rodziny, rodzice lub nastoletnie rodzeństwo również go docenią.

 

Bardzo dużą zaletą przewodnika jest jego różnorodność. Podaje on kilka propozycji spędzania czasu – pieszo, rowerem, kajakiem lub statkiem. Możemy wybrać, która forma aktywności jest dla nas najbardziej odpowiednia i dostosować do niej trasę wycieczki. Przewodnik pokieruje nas, jak trafić do najważniejszych miejsc w Gdańsku, m.in. Bazyliki Mariackiej, Ratusza, Fontanny Neptuna, słynnego Żurawia, Bramy Świętojańskiej, Bazyliki św. Mikołaja oraz Parku Reagana. Bardzo praktyczne są także wskazówki, którą z proponowanych tras wybrać w razie deszczu lub dobrej pogody. Podany został również orientacyjny czas, jaki musimy sobie zarezerwować, by zobaczyć wszystkie zabytki.

 

Przewodnik dla młodych odkrywców zawiera wszystkie te elementy, które znajdziemy w każdej informacji turystycznej – mapki, informacje praktyczne (gdzie znaleźć rozkład jazdy tramwajów i autobusów, adresy stron wypożyczalni kajaków i rowerów, a także kalendarium dziejów Gdańska). Na czym zatem polega jego innowacyjność? Kiedy weźmiemy poradnik do ręki jako pierwsze rzucają się w oczy kolorowe komiksy przedstawiające rodzinę zwiedzającą atrakcje Gdańska. Dzieciaki uwielbiają ten gatunek, co zachęci ich do czytania. Oczywiście poza komiksami możemy zajrzeć także do dłuższych partii tekstu, w których opracowane zostały najważniejsze i najciekawsze informacje dotyczące poszczególnych zabytków i turystycznych ulic. Przewodnik doskonale wprowadzi nas w atmosferę odwiedzanego miejsca poprzez zamieszczone w nim legendy (np. o pięknej Madonnie, o skrzypku z Wyspy Spichrzów) lub ciekawe opowieści historyczne (m.in. kiedy powstała Wielka Zbrojownia lub w jakim celu wybudowano Twierdzę Wisłoujście). Sporo tu także ciekawostek kulturowych, np. dowiemy się, że w Bazylice Mariackiej znajduje się kopia obrazu Hansa Memlinga Sąd ostateczny, kim był Neptun i dlaczego jego rzeźbę dawni gdańszczanie umieścili w sercu miasta jako część słynnej fontanny. Ciekawe są także zdjęcia i krótkie informacje na temat muszli, które można znaleźć w Zatoce Gdańskiej. Sercówka, rogowiec bałtycki, omułek jadalny i małgiew piaskołaz to małże, których skorupki zbieramy podczas spacerów na plaży. Wszyscy kiedyś mieliśmy je w rękach, choć nie wiedzieliśmy, czym tak naprawdę są.

 

Najbardziej w całym przewodniku podobały mi się przygotowane przez autorów testy na spostrzegawczość, które powodują, że zaczynamy zwiedzać aktywnie, zwracać uwagę na detale i przy tym świetnie się bawić. Zadań jest kilka: w książce znajdują się zdjęcia przedstawiające detale budynków, mamy wskazać je w przestrzeni miejskiej; w Bazylice Mariackiej musimy odnaleźć w ścianie otwór drzwiowy, który prowadzi do Izby Radnych (dawniej spotykali się tam członkowie Rady Miasta), wejście na wieżę i policzyć, ile stopni musimy pokonać, by wejść na jej szczyt; w Kościele św. Jana znajduje się lew, ukazany na zdjęciu, a naszym zadaniem jest go odnaleźć. Przewodnik 7 x Gdańsk oceniam naprawdę wysoko. Stanowi jedno z moich największych odkryć książkowych tego miesiąca.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial