Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Czytam Sobie Poziom 2 Troja Historia Upadku Miasta

Kup Taniej - Promocja

Additional Info


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 2 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 2 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Czytam Sobie Poziom 2 Troja Historia Upadku Miasta | Autor: Zofia Stanecka

Wybierz opinię:

Pani M

Dzisiaj mam propozycję dla rodziców, którzy mają dzieci w wieku około 7 lat. Chciałabym opowiedzieć o książeczce dotyczącej upadku Troi. Może zachęcę was, byście kupili ją dla swoich dzieci. Czy warto? Przekonajcie się sami.

 

Z mitologią zetknęłam się dość późno, to była 4-5 klasa szkoły podstawowej. Wcześniej nie miałam pojęcia o jej istnieniu, a szkoda. To bardzo ciekawe opowieści, których lektura wpływa na wyobraźnię. Zofia Stanecka postanowiła opowiedzieć dzieciom historię o upadku Troi. Podejrzewam, że większość z was zna tę opowieść. Helena była żoną Menelaosa, władcy Sparty. Afrodyta obiecała jednak pięknemu Parysowi, synowi króla Troi, że odda mu jej serce. Kiedy tak się stało, władca Sparty postanowił odzyskać ukochaną. Niestety, pokojowa próba załagodzenia konfliktu na nic się zdała i doszło do wojny. Mieszkańcy Troi mogli ją wygrać, jednak Spartanie ich przechytrzyli, podsyłając drewnianego konia, w którym byli żołnierze. Tak doszło do upadku Troi. W bardzo dużym skrócie. Zofia Stanecka opisuje tę historię dokładniej, ja jednak chciałabym, żebyście sami przekonali się, w jaki sposób to zrobiła.

 

Uczniowie szkoły podstawowej, którzy potrafią już sami czytać, bez większego problemu poradzą sobie z tą publikacją. Ma bardzo dużą czcionkę, więc nic nie utrudni jej odczytania. Sama wypróbowałam książkę na siedmioletniej dziewczynce, która dość dobrze poradziła sobie z lekturą. Co prawda w trakcie pytała mnie o znaczenie słów, jakich nie rozumiała, na szczęście było ich niewiele. Historia upadku Troi została napisana dość prostym językiem i nie ma tu zbyt wielu słów, których dzieci nie będą znały. Ja byłam zapytana raptem o trzy, więc nie było źle.

 

Na stronie nie znajduje się wiele tekstu, dzięki czemu dziecko nie męczy się w trakcie lektury i nie będzie nią znudzone. Historia jest opowiedziana w ciekawy sposób i wzbudza zainteresowanie. Dodatkowo publikacja jest ilustrowana, więc dzieci będą miały na czym zawiesić oko. Mnie nieszczególnie się te rysunki spodobały, ale kiedy wyraziłam swoje zdanie na głos, usłyszałam, że się nie znam, więc zaufajcie siedmioletniej ekspertce, według której są ładne. Na końcu znajdują się naklejki. U nas w ruch poszła od razu „to jest moja książka”. Teraz nikt już jej nie podprowadzi, bo została oznaczona i pilnuje jej smok.

 

Ta książeczka należy do drugiego poziomu z serii. W tekście znajduje się 800-900 wyrazów, dłuższe zdania, także złożone oraz pojawiają się elementy dialogu, 23 podstawowe głoski oraz „h”. Dzieci mogą ćwiczyć sylabizowanie. Słowa do czytania sylabicznego znajdują się w ramkach, więc na pewno ich nie przeoczycie. Na pierwszy ogień poszły dość łatwe słowa, choć u nas była trudność z feralnym. Zwłaszcza, jeśli chodzi o znaczenie. Mała nie znała wcześniej tego słowa. Kiedy jej wytłumaczyłam, o co chodzi, szło już lepiej.

 

Cieszę się, że ukazują się tego typu publikacje. Nie tylko opowiadają dzieciom ciekawe historie, ale także uczą je samodzielnego czytania. Uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej raczej bez problemu powinni poradzić sobie z przeczytaniem o tym, w jaki sposób upadła Troja. Młodsze dzieci mogą poprosić o pomoc rodziców, by za jakiś czas samodzielnie już zabrać się za czytanie. Polecam tę publikację. Nie jest droga i warto w nią zainwestować. Nie będziecie żałować wyboru.

 

Komentarze

Security code
Refresh

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
  • Zobacz Mini Tutorial