Dzikie Przebudzenie Dziewięć Pytań, Które Uratowały Mi Życie

Autor: Mary Daniels

Okładka wydania

Dzikie Przebudzenie Dziewięć Pytań, Które Uratowały Mi Życie


Dodatkowe informacje


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 2 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Wybierz opinię:

Księżycova

Książki,które nieustannie lądują w mojej domowej biblioteczce zwykle wybieram sugerując się wspaniałym, popularnym autorem, imponującym opisem, ,oryginalnością, kontrowersją, dobrymi opiniami wśród znajomych czy też w internecie lub... Ciekawą, ładną okładką, która ma w sobie "to coś". Książka amerykańskiej pisarki Mary Daniel której tytuł brzmi: "Dzikie przebudzenie. Dziewięć pytań, które uratowały mi życie" trafiła do mnie właśnie poprzez jej urzekającą odsłonę wizualną.

 

Trzysta dwadzieścia stron zawiera przede wszystkim - jak wskazuje podtytuł - dziewięć niezwykle ważnych pytań. Mary Daniels poza pisaniem jest również trenerką personalną i matką. Wychowana została w rodzinie zastępczej, gdzie przekazano jej ważne wartości życiowe jak obowiązek niesienia pomocy innym. Dzięki temu jest aktywna charytatywnie we wszelakich ośrodkach społecznych (więzienia, ośrodki dla samotnych kobiet, itd.). W jej nowym dziele stworzyła niesamowite dziewięć prostych pytań, które służą ku pobudzania naszego wewnętrznego "ja". Książka ta głównie skierowana jest do kobiet, przede wszystkim nawiązuje do ludzkiej duchowości i rozwoju osobistego.

 

Opowieść Daniels jest bardzo wzruszająca, ale jednocześnie motywująca i pobudzająca do działania. Przedstawia ona serię niefortunnych zdarzeń, które istotnie wpłynęły na dotychczasowe życie młodej matki odmieniając je raz na zawsze. Przełomowy moment nastał podczas trudnej, wręcz tragicznej sytuacji. Kobieta stojąc na Tower Bridge zamierzała skoczyć do wody wraz ze swym dzieckiem. Niecodzienna podróż do wnętrza bohaterki, stała się impulsem do odnalezienia dziewięciu kluczowych pytań, które zdołały uratować je przy życiu. Dzięki temu nie doszło do tragedii. Książkę określam jako lekką lekturę, jednakże poza tym, iż idealnie nadaje się na urlop, wieczorny relaks czy nawet przerwę w pracy jest bardzo refleksyjna i zmusza czytelnika do głębokiej refleksji oraz poukładania wszelkich spraw. Autorka świadomie zastosowała tą metodę by pomóc kobietom uporządkować swoje życie, odkryć jego najistotniejsze wartości i sens.

 

Książka wydana została przez Wydawnictwo Kobiece, a względem gatunku została zakwalifikowana jako poradnik. Podzielona została ona na trzy części. Pierwszą - opisującą dotychczasowe życie głównej bohaterki Mary, oraz o okolicznościach, które spowodowały podjęcie dramatycznej decyzji. Znajdziemy tutaj między innymi smutną przeszłość kobiety, trudne lata dzieciństwa, zatracenie w natłoku życia codziennego, nadmiar kompleksów, brak wsparcia ze strony rodziny. Drugą - przedstawiającą odkrywanie sensu życia począwszy od podjęcia decyzji o samobójstwie poprzez odkrycie Dziewięciu Pytań oraz głęboką refleksję. Część ta przedstawia wewnętrzną przemianę Mary. Oraz trzecią - najkrótszą, opisującą jak należy wyruszyć w podróż do własnego wnętrza. Dużym plusem jest to, iż każdy rozdział rozpoczyna się od cytatu, który również skłania do refleksji. Lektura oferuje nam nadzwyczajną przygodę, której czas trwania wynosi około dziewięciu minut dziennie i gwarantuje sukces.

 

Nawiązując raz jeszcze do szaty graficznej przyznam, iż jestem wręcz oczarowana okładką książki. W głębokim, dość smutnym kolorze granatu przedstawiono na pierwszym planie pokaźny różowy kwiat. Obraz idealnie pasuje do treści, ponieważ przekazuje fakt, iż nawet w cieniu możemy odnaleźć skarb, sens, coś wartościowego, radosnego. Tytuł również idealnie idzie w parze z treścią. Książka jest idealną lekturą zarówno dla kobiet starszych jak i młodszych; interesujących się duchowym rozwojem osobistym oraz osobom nowym w owej dziedzinie. Jestem pewna, że każda czytelniczka wyniesie z tego dzieła to, co dla niej najważniejsze. Książka zdecydowanie zasługuje na ocenę prasową 5 w skali od 1 do 6. Polecam serdecznie!

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież


Współpracujemy z:

KARTA BIBLIOTECZNA

BIBLIOTECZKA

 • Załóż swoje konto
 • Karta Do Kultury

  Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
  *obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
  *dodawać je do ulubionych
  *polecać innym czytelnikom
  *odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
  *listować pozycje, które posiadasz
  *oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
  Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!