Okładka wydania

7 Nawyków Szczęśliwego Dziecka

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Covey Sean
 • Tytuł Oryginału: The 7 Habits of Happy Kids
 • Gatunek: Poradniki
 • Język Oryginału: Angielski
 • Przekład: Bortnowska Małgorzata
 • Liczba Stron: 96
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • ISBN: 9788324040216
 • Wydawca: Znak
 • Oprawa: Twarda
 • Miejsce Wydania: Kraków
 • Ocena:

  6/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 2 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

7 Nawyków Szczęśliwego Dziecka | Autor: Covey Sean

Wybierz opinię:

Grzes13

Na polski rynek trafiła niedawno najnowsza książka Seana Coveya „7 nawyków szczęśliwego dziecka”. Amerykański autor wydał przed laty podobną publikację o nastolatkach. Teraz wraca, by wziąć pod lupę metody wychowawcze stosowane wobec najmłodszych. Muszę przyznać, iż propozycja Coveya wywarła na mnie ogromne wrażenie. Jest to obowiązkowy tytuł dla wszystkich pedagogów i rodziców w Polsce. Nawet pobieżna lektura pozwala zauważyć, że książka powstała z miłości do dzieci oraz troski o ich wszechstronny rozwój. Spotkanie naszych Milusińskich z mieszkańcami krainy Siedmiu Dębów ma ich nauczyć uniwersalnych wartości (odpowiedzialności, szacunku dla innych, cierpliwości), a także współpracy z rodzicami i nauczycielami. Krótkie, ciekawe historyjki stanowiące ilustracje dla 7 nawyków, pomogą każdemu dziecku nie tylko szczęśliwie przeżyć własne dzieciństwo, ale również stać się lepszym oraz wrażliwszym człowiekiem.

 

Sean Covey zdaje sobie sprawę, iż o rzeczach ważnych najlepiej pisać w prostych słowach, dlatego na kartach jego książeczki spotkamy siedem krótkich opowiastek. Każda z nich niesie ze sobą ściśle określone przesłanie, każda uczy innego rodzaju zachowania. Na końcu wszystkie tworzą komplementarną całość. Autor odkrywa przed młodym czytelnikiem piękną krainę Siedmiu Dębów. Zamieszkują ją wesołe i sympatyczne zwierzaki: Miś Kudłatek, Królik Raptus, Lilka Skunks, Wiewiór Witek, Wiewiórka Wandzia, Jeżozwierz Igiełka, Ala Przylepka oraz Robaczek Robcio. Bohaterowie posiadają indywidualne rysy, różnią się od siebie choćby cechami charakteru. Ich problemy są bliskie milionom polskich dzieci, co na pewno wzmocni przekaz prowadzonej narracji. Sean Covey tworzy tak ciepłe historię, że trudno przejść nad nimi obojętnie. Jego postacie wzbudzają zaufanie czytelnika, emanują pozytywnymi emocjami. Warto podkreślić, iż autor nie programuje w swojej książce sztucznego świata. Szczęśliwe dzieciństwo wymaga trudu, nierzadko wyrzeczeń, ale warto podjąć się tego wyzwania, gdyż praca włożona w osiągnięcie końcowego sukcesu, rekompensuje wszelkie napotkane przeszkody.

 

Zapewne większość pedagogów zgodzi się z koncepcją wychowawczą zawartą w „7 nawykach szczęśliwego dziecka”. Sean Covey wspomina kolejno o pozytywnym nastawieniu, opracowaniu planu działania, sumienności, pragnieniu zwycięstwa, słuchaniu innych, pracy w grupie oraz równowadze. Amerykański autor radzi rozpocząć od samego siebie, a następnie przejść do budowania poprawnych relacji z najbliższym otoczeniem. Jego wskazówki są adresowanie nie tylko do dzieci, lecz także do rodziców i pedagogów, gdyż to oni powinni stymulować rozwój najmłodszych. Covey korzysta z własnego doświadczenia „bycia ojcem”, toteż porady zawarte w książce nie są teoretycznymi formułkami. Autor pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków w praktyce, daje również gotowe propozycje metodologiczne, tym samym pobudza do działania. Myślę, że książka Coveya jest ważnym głosem we współczesnym dyskursie na temat wychowania młodego pokolenia.

 

Wartość merytoryczną „7 nawyków szczęśliwego dziecka” dopełnia przepiękna oprawa graficzna. Dzieci z pewnością długo nie będą mogły oderwać się od swoich ulubieńców z krainy Siedmiu Dębów. Każdy obrazek wprowadza do narracji olbrzymią jakość, widać, że jest to przemyślane działanie, a nie mnożenie bezsensownych ilustracji. Cały projekt wypada ocenić bardzo wysoko, zarówno pod względem treści, jak i formy.

 

Książka Seana Covey z całą pewnością zapuka do serc dzieci, ale także ich rodziców i pedagogów. Wypada mieć nadzieję, iż trafi ona do rąk wielu odbiorców. Chodzi tu przecież o największy skarb, czyli duchową i kulturową tożsamość dziecka. Może ona rozwinąć się jedynie w oparciu o niezachwiane, uniwersalne zasady postępowania. Do ich przestrzegania zachęca nas „7 nawyków szczęśliwego dziecka”.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial