Wersja dla osób niedowidzącychWersja dla osób niedowidzących

Okładka wydania

Z Pamiętnika Zajętej Wróżki

Kup Taniej - Promocja

Dodatkowe informacje

 • Autor: Ewa Zdunek
 • Tytuł Oryginału: Z Pamiętnika Zajętej Wróżki
 • Gatunek: Powieść Społeczno ObyczajowaRomans
 • Język Oryginału: Polski
 • Liczba Stron: 320
 • Rok Wydania: 2017
 • Numer Wydania: I
 • Wymiary: 135x215 mm
 • ISBN: 9788379457304
 • Wydawca: Edipresse
 • Oprawa: Miękka
 • Miejsce Wydania: Warszawa
 • Ocena:

  4/6


Oceń Publikację:

Książki

Fabuła: 100% - 1 votes
Akcja: 100% - 1 votes
Wątki: 100% - 1 votes
Postacie: 100% - 1 votes
Styl: 100% - 1 votes
Klimat: 100% - 1 votes
Okładka: 100% - 1 votes
Polecam: 100% - 1 votes

Polecam:


Podziel się!

Z Pamiętnika Zajętej Wróżki | Autor: Ewa Zdunek

Wybierz opinię:

Kropka99

Każdy z nas na hasło wróżki ma inne skojarzenie, jedni pomyślą o tych baśniowych, które przewinęły się w ich dzieciństwie, inni pomyślą o tych, które można zobaczyć w telewizji lub wybrać się do nich z wizytą. Są osoby, które nigdy u takiej osoby nie były, aczkolwiek są też takie, które bez wróżki nie wyobrażają sobie życia. Ja należę do grupy tych osób, które nie wierzą w prawdziwość wróżb.

 

Emilia jest wróżką, która dzięki swojej pasji dostała pracę w telewizji. Dzięki temu zdobywa nowe doświadczenie i poznaje inne osoby, które również mają taką pracę jak ona. Nie do końca jest współpracownikami zachwycona, gdyż część z nich to dziwadła. Na początku pracy pojawił się jednak pewien problem, gdyż czas antenowy trzeba wypełnić całkowicie, nawet jeśli klienci nie dzwonią i Emilia nie wiedziała co ma robić. Wpadła na genialny plan – postanawia w przerwach czytać powieść swojego przyjaciela Jurka pod tytułem „Narzeczona”. Nie tylko w pracy poprawiło się u Emilii, również jej życie uczuciowe przeszło przemianę. Spotyka się z Markiem i jest bardzo szczęśliwa. Codzienne SMSy i telefony poprawiają jej nastrój i utrzymują w przekonaniu, ze to ten jedyny. Jednak jej ojciec nie jest do końca przekonany do tego związku i szuka jej partnera na własną rękę. Wraz z upływającym czasem i rozkwitem związku para postanawia jednak zamieszkać razem. Wybór pada na mieszkanie Emilii, co skłania ją do małych remontów przeprowadzonych na własną rękę. I w końcu nadchodzi ten dzień – Marek wprowadza się do kobiety i zaczynają wieść wspólne życie. Jednak zachwyt Emilii szybko mija. Okazuje się, że szara codzienność szybko bierze górę nad zauroczeniem i wydaje się, że w związku już nie jest tak jak wcześniej. Jak rozwinie się sytuacja z Markiem? Czy praca Emilii w dalszym ciągu będzie ją satysfakcjonować?

 

„Z pamiętnika zajętej wróżki” Ewy Zdunek to kontynuacja pierwszej części o tytule „Z pamiętnika samotnej wróżki”. Autorka kontynuuje opis dalszych losów głównej bohaterki. Książka jak sam tytuł wskazuje napisana jest w formie pamiętnika, co ułatwia czytanie osobom bardzo zajętym, a także sprawia, że książka jest bardzo lekka i szybko się ją czyta. W powieści możemy znaleźć również cykl opowiadania o tytule „Narzeczona” co według mnie było zbędne, gdyż po przeczytaniu pierwszej części, stwierdziłam że to nie dla mnie i później rzucałam tylko okiem na te wstawki nie wgłębiając się w nie. Język, jak przystało na pamiętniki, jest prosty i zrozumiały.

 

Praca wróżki kojarzy mi się głównie z „Harrym Potterem” i jedną z jego nauczycielek, aczkolwiek po przeczytaniu tej książki zmienił mi się ten obraz troszeczkę. Autorka ukazuje tutaj rolę wróżki w życiu ludzi oraz to, że bardzo często musi mieć ona również zdolności psychologiczne. „Z pamiętnika zajętej wróżki” to powieść, którą można polecić na wiosenne przedpołudnia na ławce w parku , bądź na wieczory w fotelu, mimo iż wchodzimy tylko w rolę Emilii. Prosta forma pamiętnika sprawia, że książkę można przeczytać w jeden wieczór. Mimo sceptycyzmu z jakim podchodzę do ezoteryki i tematu wróżek, powieść Ewy Zdunek czytałam z przyjemnością i lekkim uśmiechem na twarzy skierowanym do głównej bohaterki. Książka ta jest idealna, by wziąć ją na weekendowy wyjazd, bądź letni odpoczynek.

 

Komentarze

Kod antyspamowy
Odśwież

Aby Skomentować Kliknij Tutaj

Współpracujemy z:

BIBLIOTECZKA

Karta Do Kultury

? Jeżeli zalogujesz się na swoje konto, będziesz mógł bezpłatnie:
*obserwować pozycje wydawnicze, promocje oraz oferty specjalne
*dodawać je do ulubionych
*polecać innym czytelnikom
*odradzać produkty, po które więcej nie sięgniesz
*listować pozycje, które posiadasz
*oznaczać pozycje przeczytane/obejrzane
Jeżeli nie masz konta, zarejestruj się, zapraszamy do rejestracji!
 • Zobacz Mini Tutorial